Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Volvo V90 2017
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.772 Volvo V90 voertuigen uit 2017 geanalyseerd (9 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Volvo V90 uit 2017 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Volvo V90 2017
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
860 voertuigen
· 48,4%
Catalogusprijs nieuw: €62.114
(€58.980–€68.810)
↑ +16% afkeur
↑ +25% advies
Benzine
860 voertuigen · 48,4%
Catalogusprijs nieuw: €62.114 (€58.980–€68.810)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze benzine Volvo V90 bij gemiddeld 11,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 10,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,9% vs 3,9%.
Gebaseerd op 860 Nederlandse benzine-Volvo V90's uit 2017, waarvan 59% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
11,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
59%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+16%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
11,4× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur11,5% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
7,5× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur12,7% van dit cohort · gemiddeld 1,7%
-
5,0× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
4,9× vaker
Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
-
komt niet voor
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 9,2%
-
komt niet voor
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
1,4× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur8,0% van dit cohort · gemiddeld 12,1%
-
1,4× minder
Bandenspanning niet op juiste waarde
Wielen & Banden Afkeur18,1% van dit cohort · gemiddeld 26,4%
Diesel
832 voertuigen
· 46,8%
Catalogusprijs nieuw: €63.390
(€60.209–€69.700)
↑ +7% afkeur
↑ +21% advies
Diesel
832 voertuigen · 46,8%
Catalogusprijs nieuw: €63.390 (€60.209–€69.700)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze diesel Volvo V90 bij gemiddeld 20,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 19,0% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,9% vs 9,0%.
Gebaseerd op 832 Nederlandse diesel-Volvo V90's uit 2017, waarvan 76% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
20,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
76%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+7%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,4× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,8% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
4,8× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur16,8% van dit cohort · gemiddeld 3,5%
-
4,2× vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
3,5× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur9,7% van dit cohort · gemiddeld 2,7%
-
1,4× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 4,8%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 9,6%
-
ver onder gemiddelde
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur0,7% van dit cohort · gemiddeld 11,6%
Hybride (benzine)
80 voertuigen
· 4,5%
Catalogusprijs nieuw: €85.380
(€78.575–€89.510)
↓ -21% afkeur
↑ 0% advies
Hybride (benzine)
80 voertuigen · 4,5%
Catalogusprijs nieuw: €85.380 (€78.575–€89.510)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze hybride (benzine) Volvo V90 bij gemiddeld 8,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 10,7% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,9% vs 5,9%.
Gebaseerd op 80 Nederlandse hybride (benzine)-Volvo V90's uit 2017, waarvan 48% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
8,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
48%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-21%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
16,3× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur8,3% van dit cohort · gemiddeld 0,5%
-
16,1× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur18,8% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
6,9× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur12,5% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
2,6× vaker
Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur10,4% van dit cohort · gemiddeld 4,1%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Volvo V90 uit 2017
Andere modellen op dezelfde leeftijd (9 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Volvo V90 2017?
BMW 5 Serie
MERCEDES-BENZ E
BMW 4-Serie
AUDI A6
LAND ROVER Range Rover Evoque
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2017 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Volvo V90 2017 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Volvo V90 2017
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Volvo V90 uit 2017?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Volvo V90 uit 2017 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Volvo V90 2017 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Volvo V90 2017 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Volvo V90 2017?
Hoe controleer ik een specifieke Volvo V90 uit 2017?
Check een specifieke Volvo V90 2017
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Volvo V90 2017.