APK-gebreken & betrouwbaarheid
BMW I4
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 10.7K BMW I4 voertuigen, uitgesplitst naar 1 generatie en bouwjaren van 2021 tot 2026.
Betrouwbaarheid
Hoe betrouwbaar is de BMW I4?
Gebaseerd op echte APK-keuringen van de RDW
De BMW I4 is een volledig elektrische gran coupé van BMW, in 2021 geïntroduceerd als de elektrische tegenhanger van de 4-Serie Gran Coupé. In Nederland is het model uitsluitend als sedan leverbaar en vrijwel volledig elektrisch in de vloot.
Bij de APK scoort de I4 vergelijkbaar met andere elektrische premium modellen in dit segment. Specifieke modeltypische gebreken vallen niet op in de data; als relatief jong model is er nog beperkt langetermijn-keuringshistorie beschikbaar.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie BMW I4
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie hoe vaak hij wordt afgekeurd vergeleken met leeftijdsgenoten, plus de zwakke plekken uit echte APK-keuringen.
Generatie 2021 – heden
G26
10.529 voertuigen · 6 bouwjaren
De BMW i4 G26, gebouwd sinds 2021 en nog in productie, telt circa 10.100 exemplaren en rijdt volledig elektrisch, met de eDrive40 en de krachtige M50 als bekende uitvoeringen; sinds de facelift van 2024 heet de reeks G26 LCI. Bij de APK vallen beschadigde banden bij deze i4 merkbaar vaker op dan bij leeftijdsgenoten, terwijl onvoldoende bandenprofiel juist minder vaak voorkomt. Occasions staan gemiddeld rond de €40.800, bij een verwachte kilometerstand rond de 72.000 km voor bouwjaar 2023.
Waar let je op bij aankoop
- Check de banden op beschadigingen, bij deze i4 het meest opvallende afkeurpunt.
- Vraag naar de accuconditie en het laadgedrag, gebruikelijk bij aankoop van een elektrische BMW.
- Reken op zo'n €40.800 vraagprijs bij een kilometerstand rond de 72.000 km voor bouwjaar 2023.
Bouwjaren
Populariteit in Nederland
Instroom van de BMW I4 per jaar
Aantal voertuigen dat per jaar op NL-kenteken kwam, gesplitst in NL-nieuw en import. De lijn toont het importpercentage per jaar.
Nu op kenteken
10.372
2021, 2026
Import
6,4%
662 geïmporteerd
Piekjaar
2023
3.347 nieuw
Wisselt vaak van eigenaar
De BMW I4 wisselt 35% vaker van eigenaar dan de gemiddelde auto. 54% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 19%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 2.615 voertuigen, bouwjaren ouder dan vier jaar.
Export en sloop
Uitstroom van de BMW I4 per jaar
Aandeel dat per leeftijdsgroep van de Nederlandse weg verdwijnt door export of sloop, vergeleken met alle voertuigen van dezelfde leeftijd. Gemeten over de afgelopen twaalf maanden.
Rijdt een jaar later nog
98,7%
van 10.375 gevolgde exemplaren; van het vertrek was minstens 96% export
Leeftijdsgenoten
99,1%
zelfde leeftijdsopbouw
Oordeel
Verdwijnt sneller
Vertrek van de Nederlandse weg is export of uitschrijving (sloop, demontage of een administratieve reden). Export tellen we alleen bij een expliciete RDW-exportmelding en is daarmee een ondergrens; de rest verschijnt simpelweg niet meer in de RDW-data. Gemeten over de afgelopen twaalf maanden.
Marktprijzen
Vraagprijsverloop van de BMW I4 per bouwjaar
Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar.
Bouwjaar 2026 (Elektriciteit)
€ 61.418
41 waarnemingen
Bouwjaar 2022 (Elektriciteit)
€ 39.015
57 waarnemingen
Totaal waarnemingen
248
peiljaar 2026
Terugroepacties
Terugroepacties voor de BMW I4
RDW-terugroepacties waarin de I4 voorkomt, nieuwste eerst. Per actie zie je het risico en hoeveel voertuigen al hersteld zijn.
- 2 Serie, 3 Serie, 4 Serie +8 De magneetschakelaar van de startmotor kan versneld slijten met kortsluiting tot gevolg. Ernstig risico 6.1K auto's jan. 2026 51% hersteld MGP260037
- 4 Serie, I4 In de langsdraagbalk zijn mogelijk scheurtjes ontstaan in het productieproces. Gemiddeld risico 8 auto's mei 2024 100% hersteld MGP240168
- 4 Serie, 5 Serie, I4 +1 De hoogvoltaccu bevat mogelijk een fabricagefout. Gemiddeld risico 1 auto's feb. 2024 100% hersteld MGP240063
- I3 Sedan, I4, I5 +4 De behuizing van de gecombineerde laadeenheid (CCU) kan lek raken waardoor er vocht in kan komen. Gemiddeld risico 502 auto's jan. 2024 88% hersteld MGP240028
- I4, I7, IX +2 In de gecombineerde laadunit (CCU) kan koelvloeistof binnendringen door een productiefout. Gemiddeld risico 502 auto's jan. 2024 99% hersteld MGP240436
Kenteken-check
Check een specifieke I4
Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de BMW I4
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de BMW I4?
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW I4, geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over BMW I4
Hoeveel APK-gebreken heeft een BMW I4 gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke BMW I4 controleren?
Check een specifieke BMW I4
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW I4.