Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Mitsubishi Lancer
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 3.3K Mitsubishi Lancer voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 1977 tot 2017.

Hoe betrouwbaar is de Mitsubishi Lancer?

Op basis van 3.345 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1977–2017 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Mitsubishi Lancer veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Mitsubishi Lancer

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2007–2017

X (CY)

2.543 voertuigen · 11 bouwjaren

Brandstof Benzine 93% Bi-fuel LPG 6%
Gewicht Compact 98%
Saloon X (CY) Hatchback X (CY)

17.736 observaties · 6.444 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

36,3%

per voertuig-jaar in cohort

90% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
0% afkeur -4% advies leeftijd 5 — 19 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Leeftijd 5 · gemiddelde 1,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 17,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 19,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 20,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 5,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 8,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 25,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 33,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 40,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · 1,7% advies · cohort 177 Leeftijd 6 · 2,7% advies · cohort 293 Leeftijd 7 · 2,4% advies · cohort 373 Leeftijd 8 · 6,6% advies · cohort 563 Leeftijd 9 · 8,0% advies · cohort 948 Leeftijd 10 · 8,8% advies · cohort 1.328 Leeftijd 11 · 11,8% advies · cohort 1.642 Leeftijd 12 · 11,4% advies · cohort 2.117 Leeftijd 13 · 15,4% advies · cohort 2.250 Leeftijd 14 · 16,9% advies · cohort 2.170 Leeftijd 15 · 19,1% advies · cohort 1.980 Leeftijd 16 · 18,5% advies · cohort 1.595 Leeftijd 17 · 22,5% advies · cohort 1.207 Leeftijd 18 · 14,7% advies · cohort 844 Leeftijd 19 · 10,0% advies · cohort 249 Leeftijd 5 · 7,9% afkeur · cohort 177 Leeftijd 6 · 11,9% afkeur · cohort 293 Leeftijd 7 · 9,9% afkeur · cohort 373 Leeftijd 8 · 22,0% afkeur · cohort 563 Leeftijd 9 · 23,0% afkeur · cohort 948 Leeftijd 10 · 26,7% afkeur · cohort 1.328 Leeftijd 11 · 31,1% afkeur · cohort 1.642 Leeftijd 12 · 35,2% afkeur · cohort 2.117 Leeftijd 13 · 40,8% afkeur · cohort 2.250 Leeftijd 14 · 46,7% afkeur · cohort 2.170 Leeftijd 15 · 43,5% afkeur · cohort 1.980 Leeftijd 16 · 46,7% afkeur · cohort 1.595 Leeftijd 17 · 45,1% afkeur · cohort 1.207 Leeftijd 18 · 31,2% afkeur · cohort 844 Leeftijd 19 · 23,7% afkeur · cohort 249 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2003–2010

IX (CS) Facelift

2.233 voertuigen · 8 bouwjaren

Brandstof Benzine 91% Bi-fuel LPG 8%
Gewicht Compact 98%
Saloon IX (CS) Facelift Estate IX (CS) Facelift

15.631 observaties · 6.528 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

41,8%

per voertuig-jaar in cohort

93% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-1% afkeur -2% advies leeftijd 10 — 23 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Leeftijd 10 · gemiddelde 9,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 13,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 16,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 17,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 19,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 20,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 24,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 31,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 33,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 40,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · 7,5% advies · cohort 388 Leeftijd 11 · 11,6% advies · cohort 751 Leeftijd 12 · 10,1% advies · cohort 1.346 Leeftijd 13 · 16,1% advies · cohort 1.595 Leeftijd 14 · 16,8% advies · cohort 1.870 Leeftijd 15 · 20,0% advies · cohort 2.020 Leeftijd 16 · 17,8% advies · cohort 2.165 Leeftijd 17 · 21,2% advies · cohort 1.845 Leeftijd 18 · 18,6% advies · cohort 1.482 Leeftijd 19 · 21,4% advies · cohort 887 Leeftijd 20 · 19,9% advies · cohort 638 Leeftijd 21 · 24,5% advies · cohort 363 Leeftijd 22 · 21,1% advies · cohort 213 Leeftijd 23 · 20,6% advies · cohort 68 Leeftijd 10 · 18,6% afkeur · cohort 388 Leeftijd 11 · 28,5% afkeur · cohort 751 Leeftijd 12 · 32,8% afkeur · cohort 1.346 Leeftijd 13 · 39,6% afkeur · cohort 1.595 Leeftijd 14 · 45,1% afkeur · cohort 1.870 Leeftijd 15 · 48,3% afkeur · cohort 2.020 Leeftijd 16 · 45,1% afkeur · cohort 2.165 Leeftijd 17 · 47,9% afkeur · cohort 1.845 Leeftijd 18 · 41,1% afkeur · cohort 1.482 Leeftijd 19 · 45,8% afkeur · cohort 887 Leeftijd 20 · 39,8% afkeur · cohort 638 Leeftijd 21 · 39,4% afkeur · cohort 363 Leeftijd 22 · 33,3% afkeur · cohort 213 Leeftijd 23 · 10,3% afkeur · cohort 68 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1995–2002

VIII (CK/CM)

101 voertuigen · 8 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Licht 60% Compact 25% Middenklasse 15%
Saloon VIII (CK/CM) Estate VIII (CK/CM)

705 observaties · 214 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

30,4%

per voertuig-jaar in cohort

79% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-25% afkeur -16% advies leeftijd 19 — 31 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Leeftijd 19 · gemiddelde 20,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 21,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 22,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 23,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 23,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 23,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 22,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 22,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 20,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 20,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 9,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 41,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 40,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 40,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 39,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 38,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 37,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 36,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 33,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 33,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 32,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 31,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 30,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 14,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · 8,3% advies · cohort 12 Leeftijd 20 · 15,0% advies · cohort 20 Leeftijd 21 · 12,5% advies · cohort 40 Leeftijd 22 · 13,3% advies · cohort 60 Leeftijd 23 · 15,2% advies · cohort 66 Leeftijd 24 · 26,7% advies · cohort 90 Leeftijd 25 · 22,2% advies · cohort 99 Leeftijd 26 · 22,5% advies · cohort 89 Leeftijd 27 · 21,0% advies · cohort 81 Leeftijd 28 · 27,9% advies · cohort 61 Leeftijd 29 · 31,7% advies · cohort 41 Leeftijd 30 · 14,3% advies · cohort 35 Leeftijd 31 · 0,0% advies · cohort 11 Leeftijd 19 · 0,0% afkeur · cohort 12 Leeftijd 20 · 15,0% afkeur · cohort 20 Leeftijd 21 · 17,5% afkeur · cohort 40 Leeftijd 22 · 18,3% afkeur · cohort 60 Leeftijd 23 · 30,3% afkeur · cohort 66 Leeftijd 24 · 28,9% afkeur · cohort 90 Leeftijd 25 · 33,3% afkeur · cohort 99 Leeftijd 26 · 41,6% afkeur · cohort 89 Leeftijd 27 · 34,6% afkeur · cohort 81 Leeftijd 28 · 39,3% afkeur · cohort 61 Leeftijd 29 · 39,0% afkeur · cohort 41 Leeftijd 30 · 20,0% afkeur · cohort 35 Leeftijd 31 · 18,2% afkeur · cohort 11 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2002 2 2001 10 2000 8 1999 20 1998 20 1997 6 1996 24 1995 11

Overige bouwjaren

63 voertuigen · 15 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

1994 13 1993 2 1992 8 1991 5 1990 5 1989 3 1988 1 1987 3 1983 4 1982 5 1981 4 1980 2 1979 1 1978 6 1977 1

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Mitsubishi Lancer

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Mitsubishi Lancer?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mitsubishi Lancer — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Mitsubishi Lancer

Welke generatie van de Mitsubishi Lancer is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Mitsubishi Lancer-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De VIII (CK/CM) (1995–2002) toont in onze data het laagste cijfer (30,4%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Mitsubishi Lancer generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de IX (CS) Facelift (2003–2010) met 41,8% — auto's van rond de 19 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Mitsubishi Lancer gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 38,7% van de 3.345 geanalyseerde Mitsubishi Lancer afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 30,4% bij de VIII (CK/CM) tot 41,8% bij de IX (CS) Facelift. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 3.345 Mitsubishi Lancer voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Mitsubishi Lancer controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Mitsubishi Lancer voertuigen.

Check een specifieke Mitsubishi Lancer

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mitsubishi Lancer.