Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Mitsubishi Lancer 2008
APK betrouwbaarheid

Overgangsjaar — onderdeel van generaties X (CY) (2007–2017) + IX (CS) Facelift (2003–2010)

Wij hebben 593 Mitsubishi Lancer voertuigen uit 2008 geanalyseerd (18 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Cohort-vergelijking

Hoe verhoudt de Mitsubishi Lancer uit 2008 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof — Mitsubishi Lancer 2008

Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.

Benzine

548 voertuigen · 92,1%

Catalogusprijs nieuw: €33.146 (€31.498–€62.588)

↑ +12% afkeur ↑ +21% advies

Op leeftijd 18 jaar wordt deze benzine Mitsubishi Lancer bij gemiddeld 42,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 38,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 18,7% vs 15,5%.

Gebaseerd op 548 Nederlandse benzine-Mitsubishi Lancer's uit 2008, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

42,8%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

93%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

+12%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Stuurkogel te veel speling

    Stuurinrichting Afkeur
    5,7× vaker

    31,6% van dit cohort · gemiddeld 5,6%

  • Stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurd

    Wielophanging & Assen Afkeur
    3,7× vaker

    10,3% van dit cohort · gemiddeld 2,8%

  • Accu ondeugdelijk bevestigd

    Elektrische Installatie Afkeur
    3,1× vaker

    5,2% van dit cohort · gemiddeld 1,7%

  • Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af

    Stuurinrichting Afkeur
    2,6× vaker

    15,0% van dit cohort · gemiddeld 5,7%

  • Ruitensproeierinstallatie werkt niet

    Zicht & Glas Afkeur
    2,3× vaker

    10,5% van dit cohort · gemiddeld 4,7%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Veer gebroken of gescheurd

    Vering & Schokdempers Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,4% van dit cohort · gemiddeld 10,6%

  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    1,3% van dit cohort · gemiddeld 9,9%

  • Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar

    Wielophanging & Assen Afkeur
    ver onder gemiddelde

    2,1% van dit cohort · gemiddeld 11,9%

  • Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af

    Motor & Aandrijving Afkeur
    ver onder gemiddelde

    2,1% van dit cohort · gemiddeld 9,5%

  • Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd

    Uitlaat & Emissies Afkeur
    3,3× minder

    1,9% van dit cohort · gemiddeld 5,4%

Bi-fuel LPG

45 voertuigen · 7,6%

↑ +14% afkeur ↑ +5% advies

Op leeftijd 18 jaar wordt deze bi-fuel lpg Mitsubishi Lancer bij gemiddeld 46,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 40,8% bij vergelijkbare bi-fuel lpg-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 25,1% vs 23,8%.

Gebaseerd op 45 Nederlandse bi-fuel lpg-Mitsubishi Lancer's uit 2008, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

46,3%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

89%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

+14%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Bi-fuel LPG-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Stuurkogel te veel speling

    Stuurinrichting Afkeur
    3,8× vaker

    37,5% van dit cohort · gemiddeld 10,0%

  • Stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurd

    Wielophanging & Assen Afkeur
    3,5× vaker

    21,9% van dit cohort · gemiddeld 6,2%

  • Brandstofleidingen gescheurd

    Brandstofsysteem Afkeur
    3,5× vaker

    6,3% van dit cohort · gemiddeld 1,8%

  • Parkeerrem werkt niet op 2 wielen

    Reminrichting Afkeur
    3,3× vaker

    12,5% van dit cohort · gemiddeld 3,8%

  • Vulaansluiting LPG niet voorzien van stofkap

    Gasinstallatie Afkeur
    3,1× vaker

    21,9% van dit cohort · gemiddeld 7,1%

Minder vaak dan gemiddelde
Cohort te klein (45 voertuigen) voor betrouwbare "minder vaak"-uitspraken.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Mitsubishi Lancer uit 2008

Andere modellen op dezelfde leeftijd (18 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mitsubishi Lancer 2008?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2008 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mitsubishi Lancer 2008 — eerlijk vergeleken op leeftijd.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Mitsubishi Lancer 2008

Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mitsubishi Lancer uit 2008?
De Benzine-uitvoering heeft het laagste afkeurpercentage van de uitvoeringen (42,8% vs 46,3% bij Bi-fuel LPG). Gebaseerd op 548 geanalyseerde voertuigen.
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
De Bi-fuel LPG-versie van de Mitsubishi Lancer 2008 heeft 46,3% afkeur per APK — 8% meer dan de Benzine-versie (42,8%). Dat is 14% slechter dan vergelijkbare auto's op deze leeftijd; bij aankoop loont extra controle van bekende zwakke punten.
Hoeveel afkeuringen heeft een Mitsubishi Lancer uit 2008 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 43,1% van de 593 geanalyseerde Mitsubishi Lancer modellen uit 2008 afgekeurd — dat is ruwweg 1 op de 2 keuringen. Op een leeftijd van 18 jaar heeft 92,8% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 12% hoger dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse — boven het segmentgemiddelde.
Welke APK-gebreken komen bij een Mitsubishi Lancer 2008 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Mitsubishi Lancer 2008 op benzine springt "Stuurkogel te veel speling" eruit: 31,6% van de keuringen, tegen 5,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse — 5,7× zo vaak. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurd, Accu ondeugdelijk bevestigd.
Op welke APK-punten presteert een Mitsubishi Lancer 2008 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Mitsubishi Lancer 2008 op benzine komt "Veer gebroken of gescheurd" juist mínder vaak voor: 0,4% tegen 10,6% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan en Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Mitsubishi Lancer 2008?
2008 is een overgangsjaar — een Mitsubishi Lancer uit dit bouwjaar kan een X (CY) (2007–2017) en IX (CS) Facelift (2003–2010) zijn. Welke generatie een specifiek voertuig heeft hangt af van de productiedatum binnen het bouwjaar; controleer het kenteken voor de exacte specificaties.
Hoe controleer ik een specifieke Mitsubishi Lancer uit 2008?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Mitsubishi Lancer 2008.

Check een specifieke Mitsubishi Lancer 2008

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mitsubishi Lancer 2008.