Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Mini Clubman
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 11.9K Mini Clubman voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 1973 tot 2024.

Hoe betrouwbaar is de Mini Clubman?

Op basis van 11.945 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1973–2024 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Mini Clubman veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Mini Clubman

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2019–2024

II Facelift (BMW UKL2)

5.241 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Compact 89% Middenklasse 12%
Estate II Facelift (BMW UKL2)

22.752 observaties · 1.369 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

6,0%

per voertuig-jaar in cohort

24% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-10% afkeur -30% advies leeftijd 2 — 7 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 2 3 4 5 6 7 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 4,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 14,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 15,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 6,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,0% advies · cohort 5.241 Leeftijd 3 · 0,4% advies · cohort 5.025 Leeftijd 4 · 3,5% advies · cohort 4.389 Leeftijd 5 · 0,8% advies · cohort 3.701 Leeftijd 6 · 3,4% advies · cohort 2.821 Leeftijd 7 · 0,6% advies · cohort 1.575 Leeftijd 2 · 0,0% afkeur · cohort 5.241 Leeftijd 3 · 2,0% afkeur · cohort 5.025 Leeftijd 4 · 15,1% afkeur · cohort 4.389 Leeftijd 5 · 4,4% afkeur · cohort 3.701 Leeftijd 6 · 14,7% afkeur · cohort 2.821 Leeftijd 7 · 2,0% afkeur · cohort 1.575 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2015–2019

II (BMW UKL2)

8.182 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 96% Diesel 4%
Gewicht Compact 92% Middenklasse 8%
Estate II (BMW UKL2)

52.187 observaties · 6.775 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

13,0%

per voertuig-jaar in cohort

56% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

5 jr

5,5% afkeur · n=8.182

Slechtste leeftijd

8 jr

21,8% afkeur · n=6.607

Afkeur & advies per leeftijd
-21% afkeur -33% advies leeftijd 3 — 11 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 2,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 14,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 7,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,4% advies · cohort 5.467 Leeftijd 4 · 3,0% advies · cohort 7.770 Leeftijd 5 · 1,3% advies · cohort 8.182 Leeftijd 6 · 4,8% advies · cohort 8.182 Leeftijd 7 · 2,0% advies · cohort 8.182 Leeftijd 8 · 5,6% advies · cohort 6.607 Leeftijd 9 · 6,7% advies · cohort 4.670 Leeftijd 10 · 4,9% advies · cohort 2.715 Leeftijd 11 · 3,2% advies · cohort 412 Leeftijd 3 · 2,1% afkeur · cohort 5.467 Leeftijd 4 · 12,8% afkeur · cohort 7.770 Leeftijd 5 · 5,5% afkeur · cohort 8.182 Leeftijd 6 · 19,3% afkeur · cohort 8.182 Leeftijd 7 · 8,2% afkeur · cohort 8.182 Leeftijd 8 · 21,8% afkeur · cohort 6.607 Leeftijd 9 · 22,4% afkeur · cohort 4.670 Leeftijd 10 · 15,8% afkeur · cohort 2.715 Leeftijd 11 · 8,5% afkeur · cohort 412 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2007–2014

I

15 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Compact 100%
Estate I

100 observaties · 35 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

35,0%

per voertuig-jaar in cohort

87% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
leeftijd 8 — 17 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Leeftijd 8 · 0,0% advies · cohort 6 Leeftijd 9 · 16,7% advies · cohort 6 Leeftijd 10 · 12,5% advies · cohort 8 Leeftijd 11 · 30,8% advies · cohort 13 Leeftijd 12 · 26,7% advies · cohort 15 Leeftijd 13 · 14,3% advies · cohort 14 Leeftijd 14 · 30,8% advies · cohort 13 Leeftijd 15 · 55,6% advies · cohort 9 Leeftijd 16 · 55,6% advies · cohort 9 Leeftijd 17 · 28,6% advies · cohort 7 Leeftijd 8 · 50,0% afkeur · cohort 6 Leeftijd 9 · 33,3% afkeur · cohort 6 Leeftijd 10 · 25,0% afkeur · cohort 8 Leeftijd 11 · 23,1% afkeur · cohort 13 Leeftijd 12 · 40,0% afkeur · cohort 15 Leeftijd 13 · 42,9% afkeur · cohort 14 Leeftijd 14 · 23,1% afkeur · cohort 13 Leeftijd 15 · 33,3% afkeur · cohort 9 Leeftijd 16 · 55,6% afkeur · cohort 9 Leeftijd 17 · 28,6% afkeur · cohort 7 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2014 1 2013 1 2012 4 2010 2 2009 5 2008 2

Overige bouwjaren

82 voertuigen · 9 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

1981 6 1980 18 1979 24 1978 18 1977 7 1976 5 1975 1 1974 1 1973 2

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Mini Clubman

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Mini Clubman?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mini Clubman — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Mini Clubman

Welke generatie van de Mini Clubman is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Mini Clubman-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De II Facelift (BMW UKL2) (2019–2024) toont in onze data het laagste cijfer (6,0%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Mini Clubman generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de I (2007–2014) met 35,0% — auto's van rond de 15 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Mini Clubman gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 10,9% van de 11.945 geanalyseerde Mini Clubman afgekeurd — ruwweg 1 op de 9 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 6,0% bij de II Facelift (BMW UKL2) tot 35,0% bij de I. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 11.945 Mini Clubman voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Mini Clubman controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Mini Clubman voertuigen.

Check een specifieke Mini Clubman

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mini Clubman.