Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mini Clubman 2017
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.953 Mini Clubman voertuigen uit 2017 geanalyseerd (9 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mini Clubman uit 2017 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mini Clubman 2017
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.903 voertuigen
· 97,3%
Catalogusprijs nieuw: €37.563
(€33.070–€45.602)
↑ 0% afkeur
↓ -21% advies
Benzine
1.903 voertuigen · 97,3%
Catalogusprijs nieuw: €37.563 (€33.070–€45.602)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze benzine Mini Clubman bij gemiddeld 12,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 12,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,0% vs 3,8%.
Gebaseerd op 1.903 Nederlandse benzine-Mini Clubman's uit 2017, waarvan 59% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
12,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
59%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
0%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,4× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur9,6% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
7,5× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,3% van dit cohort · gemiddeld 1,5%
-
4,7× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,6% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
2,1× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
1,8× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur6,3% van dit cohort · gemiddeld 3,4%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 9,2%
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,7% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
2,5× minder
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur4,0% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
Diesel
50 voertuigen
· 2,6%
Catalogusprijs nieuw: €41.468
(€36.874–€48.323)
↓ -26% afkeur
↑ +10% advies
Diesel
50 voertuigen · 2,6%
Catalogusprijs nieuw: €41.468 (€36.874–€48.323)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze diesel Mini Clubman bij gemiddeld 17,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 23,5% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,6% vs 9,6%.
Gebaseerd op 50 Nederlandse diesel-Mini Clubman's uit 2017, waarvan 70% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
17,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
70%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-26%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
12,7× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur20,0% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
7,7× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,5% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
5,7× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur12,5% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
2,1× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur20,0% van dit cohort · gemiddeld 9,5%
-
1,5× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur7,5% van dit cohort · gemiddeld 4,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mini Clubman uit 2017
Andere modellen op dezelfde leeftijd (9 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mini Clubman 2017?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
TOYOTA C-HR
AUDI A3
PEUGEOT 3008
OPEL Mokka X
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2017 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mini Clubman 2017 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mini Clubman 2017
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mini Clubman uit 2017?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mini Clubman uit 2017 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mini Clubman 2017 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mini Clubman 2017 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mini Clubman 2017?
Hoe controleer ik een specifieke Mini Clubman uit 2017?
Check een specifieke Mini Clubman 2017
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mini Clubman 2017.