Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mini Clubman 2018
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.936 Mini Clubman voertuigen uit 2018 geanalyseerd (8 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mini Clubman uit 2018 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mini Clubman 2018
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.903 voertuigen
· 98,2%
Catalogusprijs nieuw: €37.996
(€33.302–€43.473)
↑ 0% afkeur
↓ -31% advies
Benzine
1.903 voertuigen · 98,2%
Catalogusprijs nieuw: €37.996 (€33.302–€43.473)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze benzine Mini Clubman bij gemiddeld 10,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 10,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 2,2% vs 3,1%.
Gebaseerd op 1.903 Nederlandse benzine-Mini Clubman's uit 2018, waarvan 49% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
10,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
49%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
0%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
7,6× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,6% van dit cohort · gemiddeld 1,1%
-
7,2× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,7% van dit cohort · gemiddeld 1,1%
-
6,0× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur9,4% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
2,5× vaker
Bandenspanning op 1 as niet gelijk
Wielen & Banden Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
2,1× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur5,8% van dit cohort · gemiddeld 2,7%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Koordlagen van luchtveerbalg beschadigd
Vering & Schokdempers Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 6,5%
-
1,7× minder
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur4,0% van dit cohort · gemiddeld 6,2%
-
1,4× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur7,9% van dit cohort · gemiddeld 11,7%
Diesel
33 voertuigen
· 1,7%
Catalogusprijs nieuw: €42.297
(€37.564–€53.301)
↓ -23% afkeur
↓ -60% advies
Diesel
33 voertuigen · 1,7%
Catalogusprijs nieuw: €42.297 (€37.564–€53.301)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze diesel Mini Clubman bij gemiddeld 16,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 21,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,5% vs 8,8%.
Gebaseerd op 33 Nederlandse diesel-Mini Clubman's uit 2018, waarvan 58% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
16,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
58%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-23%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
15,3× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur28,6% van dit cohort · gemiddeld 1,9%
-
6,7× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur14,3% van dit cohort · gemiddeld 2,1%
-
4,8× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur9,5% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
1,5× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur14,3% van dit cohort · gemiddeld 9,4%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mini Clubman uit 2018
Andere modellen op dezelfde leeftijd (8 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mini Clubman 2018?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
VOLKSWAGEN T-ROC
TOYOTA C-HR
PEUGEOT 3008
SKODA Octavia
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2018 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mini Clubman 2018 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mini Clubman 2018
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mini Clubman uit 2018?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mini Clubman uit 2018 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mini Clubman 2018 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mini Clubman 2018 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mini Clubman 2018?
Hoe controleer ik een specifieke Mini Clubman uit 2018?
Check een specifieke Mini Clubman 2018
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mini Clubman 2018.