Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Mini Clubman 2016
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 2.303 Mini Clubman voertuigen uit 2016 geanalyseerd (10 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Mini Clubman uit 2016 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Mini Clubman 2016
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
2.152 voertuigen
· 93,4%
Catalogusprijs nieuw: €36.542
(€32.405–€43.376)
↓ -3% afkeur
↓ -13% advies
Benzine
2.152 voertuigen · 93,4%
Catalogusprijs nieuw: €36.542 (€32.405–€43.376)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze benzine Mini Clubman bij gemiddeld 15,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 16,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,4% vs 5,0%.
Gebaseerd op 2.152 Nederlandse benzine-Mini Clubman's uit 2016, waarvan 67% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
15,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
67%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-3%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
8,6× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur8,7% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
6,0× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur12,2% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
3,8× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
3,3× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur8,5% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
1,7× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur5,4% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
Minder vaak dan gemiddelde
-
3,3× minder
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur3,9% van dit cohort · gemiddeld 11,7%
Diesel
151 voertuigen
· 6,6%
Catalogusprijs nieuw: €37.563
(€33.387–€44.746)
↓ -16% afkeur
↓ -35% advies
Diesel
151 voertuigen · 6,6%
Catalogusprijs nieuw: €37.563 (€33.387–€44.746)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze diesel Mini Clubman bij gemiddeld 22,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 26,5% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 7,3% vs 11,3%.
Gebaseerd op 151 Nederlandse diesel-Mini Clubman's uit 2016, waarvan 82% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
22,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
82%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-16%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
11,6× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 0,5%
-
5,8× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur10,6% van dit cohort · gemiddeld 1,8%
-
3,5× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur9,1% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
3,1× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur7,6% van dit cohort · gemiddeld 2,4%
-
3,1× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur9,1% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Mini Clubman uit 2016
Andere modellen op dezelfde leeftijd (10 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Mini Clubman 2016?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
AUDI A3
OPEL Mokka
VOLVO V40
RENAULT Kadjar
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2016 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mini Clubman 2016 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Mini Clubman 2016
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Mini Clubman uit 2016?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Mini Clubman uit 2016 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Mini Clubman 2016 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Mini Clubman 2016 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Mini Clubman 2016?
Hoe controleer ik een specifieke Mini Clubman uit 2016?
Check een specifieke Mini Clubman 2016
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mini Clubman 2016.