Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Nissan Qashqai+2
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 3.9K Nissan Qashqai+2 voertuigen — uitgesplitst naar 2 generaties en bouwjaren van 2008 tot 2014.

Hoe betrouwbaar is de Nissan Qashqai+2?

Op basis van 3.870 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2008–2014 en 2 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Nissan Qashqai+2 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Nissan Qashqai+2

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2010–2013

Facelift

2.951 voertuigen · 4 bouwjaren

Brandstof Benzine 95% Diesel 5%
Gewicht Compact 77% Middenklasse 24%
Closed Off-Road Vehicle Facelift

20.657 observaties · 7.867 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

38,1%

per voertuig-jaar in cohort

91% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+15% afkeur +32% advies leeftijd 7 — 16 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Leeftijd 7 · gemiddelde 2,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 7,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 20,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 23,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 26,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 31,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 34,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 37,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · 2,1% advies · cohort 574 Leeftijd 8 · 7,5% advies · cohort 1.255 Leeftijd 9 · 9,5% advies · cohort 2.142 Leeftijd 10 · 13,6% advies · cohort 2.951 Leeftijd 11 · 17,1% advies · cohort 2.951 Leeftijd 12 · 19,1% advies · cohort 2.951 Leeftijd 13 · 21,1% advies · cohort 2.951 Leeftijd 14 · 22,5% advies · cohort 2.377 Leeftijd 15 · 19,2% advies · cohort 1.696 Leeftijd 16 · 9,8% advies · cohort 809 Leeftijd 7 · 7,0% afkeur · cohort 574 Leeftijd 8 · 20,6% afkeur · cohort 1.255 Leeftijd 9 · 26,4% afkeur · cohort 2.142 Leeftijd 10 · 34,7% afkeur · cohort 2.951 Leeftijd 11 · 44,9% afkeur · cohort 2.951 Leeftijd 12 · 49,2% afkeur · cohort 2.951 Leeftijd 13 · 45,8% afkeur · cohort 2.951 Leeftijd 14 · 44,4% afkeur · cohort 2.377 Leeftijd 15 · 38,3% afkeur · cohort 1.696 Leeftijd 16 · 17,9% afkeur · cohort 809 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2008–2010

2008–2010

1.616 voertuigen · 3 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Diesel 2%
Gewicht Middenklasse 53% Compact 47%
Closed Off-Road Vehicle 2008–2010

11.312 observaties · 4.901 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

43,3%

per voertuig-jaar in cohort

93% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+11% afkeur +31% advies leeftijd 10 — 18 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Leeftijd 10 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 25,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 28,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 30,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 33,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 35,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 36,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 38,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 39,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 39,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · 9,9% advies · cohort 809 Leeftijd 11 · 13,7% advies · cohort 1.540 Leeftijd 12 · 18,5% advies · cohort 1.616 Leeftijd 13 · 23,5% advies · cohort 1.616 Leeftijd 14 · 26,2% advies · cohort 1.616 Leeftijd 15 · 28,0% advies · cohort 1.616 Leeftijd 16 · 21,2% advies · cohort 1.616 Leeftijd 17 · 15,9% advies · cohort 807 Leeftijd 18 · 10,5% advies · cohort 76 Leeftijd 10 · 19,8% afkeur · cohort 809 Leeftijd 11 · 33,4% afkeur · cohort 1.540 Leeftijd 12 · 47,5% afkeur · cohort 1.616 Leeftijd 13 · 52,0% afkeur · cohort 1.616 Leeftijd 14 · 54,6% afkeur · cohort 1.616 Leeftijd 15 · 57,9% afkeur · cohort 1.616 Leeftijd 16 · 37,7% afkeur · cohort 1.616 Leeftijd 17 · 22,3% afkeur · cohort 807 Leeftijd 18 · 14,5% afkeur · cohort 76 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

112 voertuigen · 1 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Nissan Qashqai+2

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Nissan Qashqai+2?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Nissan Qashqai+2 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Nissan Qashqai+2

Welke generatie van de Nissan Qashqai+2 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Nissan Qashqai+2-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De Facelift (2010–2013) toont in onze data het laagste cijfer (38,1%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Nissan Qashqai+2 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de generatie 2008–2010 (2008–2010) met 43,3% — auto's van rond de 17 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Nissan Qashqai+2 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 39,9% van de 3.870 geanalyseerde Nissan Qashqai+2 afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 38,1% bij de Facelift tot 43,3% bij de 2008–2010. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 3.870 Nissan Qashqai+2 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Nissan Qashqai+2 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Nissan Qashqai+2 voertuigen.

Check een specifieke Nissan Qashqai+2

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan Qashqai+2.