Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Nissan Qashqai+2 2012
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 678 Nissan Qashqai+2 voertuigen uit 2012 geanalyseerd (14 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Nissan Qashqai+2 uit 2012 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Nissan Qashqai+2 2012
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
643 voertuigen
· 94,4%
Catalogusprijs nieuw: €32.119
(€30.009–€34.286)
↑ +28% afkeur
↑ +38% advies
Benzine
643 voertuigen · 94,4%
Catalogusprijs nieuw: €32.119 (€30.009–€34.286)
Op leeftijd 14 jaar wordt deze benzine Nissan Qashqai+2 bij gemiddeld 37,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 29,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 14,0% vs 10,2%.
Gebaseerd op 643 Nederlandse benzine-Nissan Qashqai+2's uit 2012, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
37,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
89%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+28%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
10,2× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur6,1% van dit cohort · gemiddeld 0,6%
-
9,4× vaker
Stabilisator ondeugdelijk bevestigd, gebroken of gescheurd
Wielophanging & Assen Afkeur6,4% van dit cohort · gemiddeld 0,7%
-
6,3× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur23,2% van dit cohort · gemiddeld 3,7%
-
5,3× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur39,6% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
-
4,6× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur23,4% van dit cohort · gemiddeld 5,1%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur4,3% van dit cohort · gemiddeld 17,4%
-
3,3× minder
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur2,0% van dit cohort · gemiddeld 5,7%
-
2,5× minder
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur3,9% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
-
2,5× minder
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur3,3% van dit cohort · gemiddeld 7,7%
-
2,0× minder
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur3,6% van dit cohort · gemiddeld 7,2%
Diesel
35 voertuigen
· 5,1%
Catalogusprijs nieuw: €36.800
(€35.739–€38.493)
↑ +53% afkeur
↑ +36% advies
Diesel
35 voertuigen · 5,1%
Catalogusprijs nieuw: €36.800 (€35.739–€38.493)
Op leeftijd 14 jaar wordt deze diesel Nissan Qashqai+2 bij gemiddeld 43,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 17,5% vs 12,9%.
Gebaseerd op 35 Nederlandse diesel-Nissan Qashqai+2's uit 2012, waarvan 94% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
43,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
94%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+53%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
17,2× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur50,0% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
15,1× vaker
Kentekenplaatverlichting ondeugdelijk (bevestigd)
Verlichting Afkeur8,8% van dit cohort · gemiddeld 0,6%
-
11,7× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur44,1% van dit cohort · gemiddeld 3,8%
-
10,7× vaker
Achterlicht lichtoppervlak > 25% afgenomen
Verlichting Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 0,5%
-
8,2× vaker
Mistlicht voor niet volgens voorschriften
Verlichting Afkeur8,8% van dit cohort · gemiddeld 1,1%
Minder vaak dan gemiddelde
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Nissan Qashqai+2 2012
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Nissan Qashqai+2 uit 2012?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Nissan Qashqai+2 uit 2012 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Nissan Qashqai+2 2012 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Nissan Qashqai+2 2012 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Nissan Qashqai+2 2012?
Hoe controleer ik een specifieke Nissan Qashqai+2 uit 2012?
Check een specifieke Nissan Qashqai+2 2012
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan Qashqai+2 2012.