Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Nissan Qashqai+2 2013
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 572 Nissan Qashqai+2 voertuigen uit 2013 geanalyseerd (13 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Nissan Qashqai+2 uit 2013 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Nissan Qashqai+2 2013
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
521 voertuigen
· 90,8%
Catalogusprijs nieuw: €32.630
(€31.990–€36.589)
↑ +37% afkeur
↑ +50% advies
Benzine
521 voertuigen · 90,8%
Catalogusprijs nieuw: €32.630 (€31.990–€36.589)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze benzine Nissan Qashqai+2 bij gemiddeld 34,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 24,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,7% vs 8,5%.
Gebaseerd op 521 Nederlandse benzine-Nissan Qashqai+2's uit 2013, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
34,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
89%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+37%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
10,6× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 0,5%
-
6,5× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur20,9% van dit cohort · gemiddeld 3,2%
-
5,2× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur15,8% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
-
5,1× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur39,6% van dit cohort · gemiddeld 7,7%
-
4,2× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur16,4% van dit cohort · gemiddeld 3,9%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Wiel of band niet goed afgeschermd
Veiligheidsvoorzieningen Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,1%
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur3,7% van dit cohort · gemiddeld 16,2%
-
3,3× minder
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur1,6% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
2,0× minder
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur4,3% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
-
2,0× minder
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur7,6% van dit cohort · gemiddeld 16,0%
Diesel
51 voertuigen
· 8,9%
Catalogusprijs nieuw: €39.489
(€37.699–€40.721)
↑ +45% afkeur
↑ +61% advies
Diesel
51 voertuigen · 8,9%
Catalogusprijs nieuw: €39.489 (€37.699–€40.721)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze diesel Nissan Qashqai+2 bij gemiddeld 38,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 26,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 19,9% vs 12,4%.
Gebaseerd op 51 Nederlandse diesel-Nissan Qashqai+2's uit 2013, waarvan 96% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
38,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
96%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+45%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
12,3× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur29,2% van dit cohort · gemiddeld 2,4%
-
9,0× vaker
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur25,0% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
-
7,5× vaker
Accu ondeugdelijk bevestigd
Elektrische Installatie Afkeur6,3% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
6,9× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur22,9% van dit cohort · gemiddeld 3,3%
-
6,4× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur25,0% van dit cohort · gemiddeld 3,9%
Minder vaak dan gemiddelde
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Nissan Qashqai+2 2013
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Nissan Qashqai+2 uit 2013?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Nissan Qashqai+2 uit 2013 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Nissan Qashqai+2 2013 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Nissan Qashqai+2 2013 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Nissan Qashqai+2 2013?
Hoe controleer ik een specifieke Nissan Qashqai+2 uit 2013?
Check een specifieke Nissan Qashqai+2 2013
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Nissan Qashqai+2 2013.