Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

KIA Soul 2017
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie II (PS) (apr 2014 – mrt 2019)

Wij hebben 65 KIA Soul voertuigen uit 2017 geanalyseerd (9 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de KIA Soul uit 2017 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

KIA Soul 2017
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-40% -20% 0% +20% +40% Bouwjaar 2012 · +5% vs gemiddelde · 1.127 keuringen 2012 1.1K keuringen Bouwjaar 2013 · -8% vs gemiddelde · 238 keuringen 2013 238 keuringen Bouwjaar 2014 · -27% vs gemiddelde · 483 keuringen 2014 483 keuringen Bouwjaar 2015 · -19% vs gemiddelde · 576 keuringen 2015 576 keuringen Bouwjaar 2016 · -24% vs gemiddelde · 693 keuringen 2016 693 keuringen Bouwjaar 2017 · -15% vs gemiddelde · 651 keuringen 2017 651 keuringen -15% Bouwjaar 2018 · -29% vs gemiddelde · 532 keuringen 2018 532 keuringen Bouwjaar 2019 · +28% vs gemiddelde · 1.254 keuringen 2019 1.3K keuringen Bouwjaar 2020 · +1% vs gemiddelde · 3.684 keuringen 2020 3.7K keuringen Bouwjaar 2021 · -10% vs gemiddelde · 1.158 keuringen 2021 1.2K keuringen Bouwjaar 2022 · -24% vs gemiddelde · 374 keuringen 2022 374 keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de KIA Soul per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar.

Bouwjaar 2011 (Benzine)

€ 4.368

13 waarnemingen

Bouwjaar 2009 (Benzine)

€ 3.484

60 waarnemingen

Totaal waarnemingen

147

peiljaar 2026

Benzine
2011–2009
€ 0 € 1.000 € 2.000 € 3.000 € 4.000 € 5.000 2009 2010 2011 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 147 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten.

Milieu & verbruik (2017)

fabrieksopgaven
Elektriciteit 212 km bereik 147 Wh/km Z (zero-emissie) A
Benzine 155 g/km CO2 Euro 6

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · KIA Soul 2017

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Elektriciteit

65 voertuigen · 69,9%

Catalogusprijs nieuw: circa €34.700

Op leeftijd 9 jaar wordt deze elektriciteit KIA Soul bij gemiddeld 16,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 18,9% bij vergelijkbare elektriciteit-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,1% vs 4,8%.

Gebaseerd op 65 Nederlandse elektriciteit-KIA Soul's uit 2017, waarvan 60% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

16,7%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

60%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · elektriciteit

Indicatie op basis van de 8 meest waarschijnlijke gebreken bij de KIA Soul uit 2017 (elektriciteit).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 65 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 9 jaar

200.540 km

≈ 18.100 km/jaar (CBS elektriciteit)

Nog geen marktdata voor deze elektriciteit uit 2017.

Kenteken-check

Check een specifieke Soul uit 2017

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

11 terugroepacties bekend voor de Soul Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 44 actieve voertuigen uit 2017 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de KIA Soul 2017

Hoeveel afkeuringen heeft een KIA Soul uit 2017 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 16,7% van de 65 geanalyseerde KIA Soul voertuigen uit 2017 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 6 keuringen. Op een leeftijd van 9 jaar heeft 60,0% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 12% lager dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, bovengemiddeld betrouwbaar.
Welke APK-gebreken komen bij een KIA Soul 2017 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de KIA Soul 2017 op elektriciteit springt "Mistlicht voor onjuist afgesteld" eruit: 8,0% van de keuringen, tegen 0,8% bij vergelijkbare elektriciteit-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 10,5× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht.
Op welke APK-punten presteert een KIA Soul 2017 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de KIA Soul 2017 op elektriciteit komt "Fusee(kogel) te veel speling" juist mínder vaak voor: 0,0% tegen 21,7% bij vergelijkbare elektriciteit-auto's. Ook Band onvoldoende profiel komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de KIA Soul 2017?
Deze KIA Soul valt binnen de II (PS), gebouwd van apr 2014 tot mrt 2019. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke KIA Soul uit 2017?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke KIA Soul 2017.