APK-gebreken & betrouwbaarheid
Land Rover Range Rover
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 6.1K Land Rover Range Rover voertuigen — uitgesplitst naar 8 generaties en bouwjaren van 1971 tot 2026.
Hoe betrouwbaar is de Land Rover Range Rover?
Op basis van 6.061 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1971–2026 en 8 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Land Rover Range Rover veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.
Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschafbeslissingen.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Land Rover Range Rover
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.
Generatie 2021–2027
V (L460) (MLA-Flex)
2.278 voertuigen ·
6 bouwjaren
Brandstof
Hybride (benzine)
91%
Benzine
6%
Hybride (diesel)
3%
Gewicht
Zwaar
100%
Generatie 2021–2027
V (L460) (MLA-Flex)
2.278 voertuigen · 6 bouwjaren
3.069 observaties · 34 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
1,1%
per voertuig-jaar in cohort
1% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 3,5% Vergeleken met 944.895 observaties op leeftijd 2–5 (4 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -70% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 0,4%
Gemiddelde: 1,2% Vergeleken met 944.895 observaties op leeftijd 2–5 (4 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 2 — 5 jaar
Generatie 2017–2021
IV (L405) Facelift (JLR D7u)
1.169 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Hybride (benzine)
48%
Diesel
34%
Benzine
17%
Hybride (diesel)
2%
Gewicht
Zwaar
100%
Generatie 2017–2021
IV (L405) Facelift (JLR D7u)
1.169 voertuigen · 5 bouwjaren
6.994 observaties · 695 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
9,9%
per voertuig-jaar in cohort
42% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 11,7% Vergeleken met 1.548.493 observaties op leeftijd 2–9 (8 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -52% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 2,4%
Gemiddelde: 4,9% Vergeleken met 1.548.493 observaties op leeftijd 2–9 (8 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 2 — 9 jaar
Generatie 2012–2017
IV (L405) (JLR D7u)
1.013 voertuigen ·
6 bouwjaren
Brandstof
Diesel
80%
Benzine
18%
Hybride (diesel)
2%
Gewicht
Zwaar
100%
Generatie 2012–2017
IV (L405) (JLR D7u)
1.013 voertuigen · 6 bouwjaren
7.091 observaties · 1.450 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
20,4%
per voertuig-jaar in cohort
75% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 21,5% Vergeleken met 5.961.766 observaties op leeftijd 3–14 (12 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +7% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 8,4%
Gemiddelde: 7,8% Vergeleken met 5.961.766 observaties op leeftijd 3–14 (12 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 3 — 14 jaar
Generatie 2009–2012
III (L322) Facelift
340 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Diesel
51%
Benzine
49%
Gewicht
Zwaar
100%
Generatie 2009–2012
III (L322) Facelift
340 voertuigen · 4 bouwjaren
2.380 observaties · 559 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
23,5%
per voertuig-jaar in cohort
79% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 26,5% Vergeleken met 3.693.153 observaties op leeftijd 8–17 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -28% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 8,7%
Gemiddelde: 12,2% Vergeleken met 3.693.153 observaties op leeftijd 8–17 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 8 — 17 jaar
Generatie 2005–2009
III (L322) Facelift
699 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
75%
Diesel
22%
Bi-fuel LPG
3%
Gewicht
Zwaar
100%
Generatie 2005–2009
III (L322) Facelift
699 voertuigen · 5 bouwjaren
4.893 observaties · 1.463 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
29,9%
per voertuig-jaar in cohort
87% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 30,6% Vergeleken met 796.919 observaties op leeftijd 11–21 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -37% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 10,8%
Gemiddelde: 17,1% Vergeleken met 796.919 observaties op leeftijd 11–21 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 11 — 21 jaar
Generatie 2002–2005
III (L322)
653 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Benzine
84%
Diesel
9%
Bi-fuel LPG
7%
Gewicht
Zwaar
100%
Generatie 2002–2005
III (L322)
653 voertuigen · 4 bouwjaren
4.571 observaties · 1.549 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
33,9%
per voertuig-jaar in cohort
89% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 33,8% Vergeleken met 515.509 observaties op leeftijd 15–24 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +1% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 22,8%
Gemiddelde: 22,7% Vergeleken met 515.509 observaties op leeftijd 15–24 (10 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 15 — 24 jaar
Generatie 1994–2002
II (P38A)
462 voertuigen ·
9 bouwjaren
Brandstof
Benzine
81%
Bi-fuel LPG
11%
Diesel
7%
Gewicht
Zwaar
100%
Generatie 1994–2002
II (P38A)
462 voertuigen · 9 bouwjaren
3.209 observaties · 1.001 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
31,2%
per voertuig-jaar in cohort
86% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 30,6% Vergeleken met 332.333 observaties op leeftijd 18–31 (14 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +33% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 31,1%
Gemiddelde: 23,4% Vergeleken met 332.333 observaties op leeftijd 18–31 (14 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 18 — 31 jaar
Generatie 1970–1996
I (Classic)
303 voertuigen ·
26 bouwjaren
Brandstof
Benzine
78%
Bi-fuel LPG
13%
Diesel
8%
Gewicht
Zwaar
91%
Middenklasse
9%
Generatie 1970–1996
I (Classic)
303 voertuigen · 26 bouwjaren
2.088 observaties · 323 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
15,5%
per voertuig-jaar in cohort
63% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 19,7% Vergeleken met 433.154 observaties op leeftijd 24–50 (27 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -2% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 15,4%
Gemiddelde: 15,7% Vergeleken met 433.154 observaties op leeftijd 24–50 (27 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 24 — 50 jaar
Bouwjaren
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Land Rover Range Rover
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Land Rover Range Rover?
BMW X5
PORSCHE Cayenne
LAND ROVER Range Rover Sport
TESLA Model S
AUDI Q7
LAND ROVER Defender
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Land Rover Range Rover — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Land Rover Range Rover
Welke generatie van de Land Rover Range Rover is het meest betrouwbaar?
Welke Land Rover Range Rover generatie geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel APK-gebreken heeft een Land Rover Range Rover gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Land Rover Range Rover controleren?
Check een specifieke Land Rover Range Rover
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Land Rover Range Rover.