Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

BMW 2 Serie Active Tourer
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 13.2K BMW 2 Serie Active Tourer voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 2014 tot 2026.

Hoe betrouwbaar is de BMW 2 Serie Active Tourer?

Op basis van 13.231 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2014–2026 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de BMW 2 Serie Active Tourer veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie BMW 2 Serie Active Tourer

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2022–2027

U06

2.769 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Hybride (benzine) 63% Benzine 37%
Gewicht Middenklasse 56% Zwaar 43%
Estate U06

4.836 observaties · 28 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

0,6%

per voertuig-jaar in cohort

1% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-74% afkeur -68% advies leeftijd 2 — 4 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 2 3 4 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 10,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,0% advies · cohort 2.312 Leeftijd 3 · 0,1% advies · cohort 1.735 Leeftijd 4 · 1,1% advies · cohort 789 Leeftijd 2 · 0,0% afkeur · cohort 2.312 Leeftijd 3 · 0,3% afkeur · cohort 1.735 Leeftijd 4 · 2,8% afkeur · cohort 789 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2018–2021

F45 Facelift

2.985 voertuigen · 4 bouwjaren

Brandstof Benzine 97% Diesel 3%
Gewicht Compact 95% Middenklasse 5%
Estate F45 Facelift

18.219 observaties · 1.073 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

5,9%

per voertuig-jaar in cohort

30% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-34% afkeur -32% advies leeftijd 2 — 8 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 2 3 4 5 6 7 8 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 2,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 14,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 6,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,0% advies · cohort 2.985 Leeftijd 3 · 0,3% advies · cohort 2.985 Leeftijd 4 · 4,1% advies · cohort 2.985 Leeftijd 5 · 1,1% advies · cohort 2.985 Leeftijd 6 · 4,2% advies · cohort 2.690 Leeftijd 7 · 1,2% advies · cohort 2.237 Leeftijd 8 · 2,4% advies · cohort 1.352 Leeftijd 2 · 0,2% afkeur · cohort 2.985 Leeftijd 3 · 1,7% afkeur · cohort 2.985 Leeftijd 4 · 11,6% afkeur · cohort 2.985 Leeftijd 5 · 3,2% afkeur · cohort 2.985 Leeftijd 6 · 13,0% afkeur · cohort 2.690 Leeftijd 7 · 4,4% afkeur · cohort 2.237 Leeftijd 8 · 9,5% afkeur · cohort 1.352 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2014–2018

F45

8.828 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 83% Diesel 11% Hybride (benzine) 6%
Gewicht Compact 78% Middenklasse 22%
Estate F45

61.796 observaties · 7.421 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

12,0%

per voertuig-jaar in cohort

54% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

5 jr

3,6% afkeur · n=7.949

Slechtste leeftijd

9 jr

20,0% afkeur · n=7.476

Afkeur & advies per leeftijd
-39% afkeur -27% advies leeftijd 2 — 12 jaar
0% 8% 16% 24% 32% 40% 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Leeftijd 2 · gemiddelde 0,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 0,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 3,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 2 · gemiddelde 0,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 3,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 14,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 5,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 8,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 2 · 0,0% advies · cohort 1.352 Leeftijd 3 · 0,3% advies · cohort 2.915 Leeftijd 4 · 2,8% advies · cohort 5.003 Leeftijd 5 · 1,3% advies · cohort 7.949 Leeftijd 6 · 4,8% advies · cohort 8.828 Leeftijd 7 · 2,5% advies · cohort 8.828 Leeftijd 8 · 6,9% advies · cohort 8.828 Leeftijd 9 · 8,7% advies · cohort 7.476 Leeftijd 10 · 8,4% advies · cohort 5.913 Leeftijd 11 · 6,4% advies · cohort 3.825 Leeftijd 12 · 4,4% advies · cohort 879 Leeftijd 2 · 0,1% afkeur · cohort 1.352 Leeftijd 3 · 2,0% afkeur · cohort 2.915 Leeftijd 4 · 8,3% afkeur · cohort 5.003 Leeftijd 5 · 3,6% afkeur · cohort 7.949 Leeftijd 6 · 13,4% afkeur · cohort 8.828 Leeftijd 7 · 7,0% afkeur · cohort 8.828 Leeftijd 8 · 18,4% afkeur · cohort 8.828 Leeftijd 9 · 20,0% afkeur · cohort 7.476 Leeftijd 10 · 19,7% afkeur · cohort 5.913 Leeftijd 11 · 13,5% afkeur · cohort 3.825 Leeftijd 12 · 7,4% afkeur · cohort 879 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de BMW 2 Serie Active Tourer

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de BMW 2 Serie Active Tourer?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW 2 Serie Active Tourer — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over BMW 2 Serie Active Tourer

Welke generatie van de BMW 2 Serie Active Tourer is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen BMW 2 Serie Active Tourer-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De U06 (2022–2027) toont in onze data het laagste cijfer (0,6%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke BMW 2 Serie Active Tourer generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de F45 (2014–2018) met 12,0% — auto's van rond de 10 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een BMW 2 Serie Active Tourer gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 10,0% van de 13.231 geanalyseerde BMW 2 Serie Active Tourer afgekeurd — ruwweg 1 op de 10 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 0,6% bij de U06 tot 12,0% bij de F45. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 13.231 BMW 2 Serie Active Tourer voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke BMW 2 Serie Active Tourer voertuigen.

Check een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW 2 Serie Active Tourer.