Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

BMW 2 Serie Active Tourer 2023
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie U06 (2022–2027)

Wij hebben 944 BMW 2 Serie Active Tourer voertuigen uit 2023 geanalyseerd (3 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Cohort-vergelijking

Hoe verhoudt de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2023 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof — BMW 2 Serie Active Tourer 2023

Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.

Hybride (benzine)

668 voertuigen · 70,6%

Catalogusprijs nieuw: €55.656 (€52.618–€59.573)

Op leeftijd 3 jaar wordt deze hybride (benzine) BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 0,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 0,0% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,0% vs 0,0%.

Gebaseerd op 668 Nederlandse hybride (benzine)-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2023, waarvan 0% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

0,1%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

0%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Ruitenwisserinstallatie werkt niet goed

    Zicht & Glas Afkeur
    15,7× vaker

    100,0% van dit cohort · gemiddeld 6,4%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af

    Motor & Aandrijving Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 22,2%

  • Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar

    Wielophanging & Assen Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 14,3%

  • Band beschadigd

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 19,1%

  • Band onvoldoende profiel

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 25,7%

  • Band vertoont uitstulping(en)

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,6%

Benzine

276 voertuigen · 29,2%

Catalogusprijs nieuw: €49.813 (€47.286–€52.839)

↓ -53% afkeur ↓ -100% advies

Op leeftijd 3 jaar wordt deze benzine BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 0,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 1,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,0% vs 0,4%.

Gebaseerd op 276 Nederlandse benzine-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2023, waarvan 1% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

0,7%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

1%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-53%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Band onvoldoende profiel

    Wielen & Banden Afkeur
    1,4× vaker

    50,0% van dit cohort · gemiddeld 35,5%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Wiel of velg ondeugdelijk bevestigd

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 50,0%

  • Band beschadigd

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 28,6%

  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 51,1%

  • Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft

    Wielen & Banden Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 17,6%

  • Remschijf ernstig gecorrodeerd

    Reminrichting Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 11,1%

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2023

Andere modellen op dezelfde leeftijd (3 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW 2 Serie Active Tourer 2023?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2023 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW 2 Serie Active Tourer 2023 — eerlijk vergeleken op leeftijd.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de BMW 2 Serie Active Tourer 2023

Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2023?
De Hybride (benzine)-uitvoering heeft het laagste afkeurpercentage van de uitvoeringen (0,1% vs 0,7% bij Benzine). Gebaseerd op 668 geanalyseerde voertuigen.
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
De Benzine-versie van de BMW 2 Serie Active Tourer 2023 heeft 0,7% afkeur per APK — 600% meer dan de Hybride (benzine)-versie (0,1%). Toch nog 53% beter dan het segmentgemiddelde — niet alarmerend.
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2023 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 0,3% van de 944 geanalyseerde BMW 2 Serie Active Tourer modellen uit 2023 afgekeurd — dat is ruwweg 1 op de 333 keuringen. Op een leeftijd van 3 jaar heeft 0,3% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 53% lager dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse — bovengemiddeld betrouwbaar.
Welke APK-gebreken komen bij een BMW 2 Serie Active Tourer 2023 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de BMW 2 Serie Active Tourer 2023 op hybride (benzine) springt "Ruitenwisserinstallatie werkt niet goed" eruit: 100,0% van de keuringen, tegen 6,4% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse — 15,7× zo vaak.
Op welke APK-punten presteert een BMW 2 Serie Active Tourer 2023 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de BMW 2 Serie Active Tourer 2023 op hybride (benzine) komt "Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af" juist mínder vaak voor: 0,0% tegen 22,2% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's. Ook Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar en Band beschadigd komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de BMW 2 Serie Active Tourer 2023?
Deze BMW 2 Serie Active Tourer valt binnen de U06, geproduceerd van 2022 tot 2027. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer uit 2023?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke BMW 2 Serie Active Tourer 2023.

Check een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer 2023

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW 2 Serie Active Tourer 2023.