Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
BMW 2 Serie Active Tourer 2017
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.560 BMW 2 Serie Active Tourer voertuigen uit 2017 geanalyseerd (9 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2017 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — BMW 2 Serie Active Tourer 2017
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.450 voertuigen
· 92,8%
Catalogusprijs nieuw: €40.262
(€37.810–€43.436)
↓ -28% afkeur
↓ -17% advies
Benzine
1.450 voertuigen · 92,8%
Catalogusprijs nieuw: €40.262 (€37.810–€43.436)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze benzine BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 8,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 12,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 3,2% vs 3,8%.
Gebaseerd op 1.450 Nederlandse benzine-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2017, waarvan 46% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
8,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
46%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-28%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
8,2× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur8,4% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
2,9× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur10,1% van dit cohort · gemiddeld 3,4%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Mistachterlicht afgeschermd
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 9,2%
-
ver onder gemiddelde
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur0,1% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
-
ver onder gemiddelde
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur0,2% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
1,7× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur7,6% van dit cohort · gemiddeld 12,1%
Diesel
110 voertuigen
· 7,0%
Catalogusprijs nieuw: €43.109
(€40.815–€46.061)
↓ -28% afkeur
↓ -30% advies
Diesel
110 voertuigen · 7,0%
Catalogusprijs nieuw: €43.109 (€40.815–€46.061)
Op leeftijd 9 jaar wordt deze diesel BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 17,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 23,5% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,7% vs 9,6%.
Gebaseerd op 110 Nederlandse diesel-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2017, waarvan 73% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
17,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
73%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-28%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,8× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur11,0% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
3,5× vaker
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,7% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2017
Andere modellen op dezelfde leeftijd (9 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW 2 Serie Active Tourer 2017?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
TOYOTA C-HR
AUDI A3
PEUGEOT 3008
OPEL Mokka X
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2017 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW 2 Serie Active Tourer 2017 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de BMW 2 Serie Active Tourer 2017
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2017?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2017 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een BMW 2 Serie Active Tourer 2017 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een BMW 2 Serie Active Tourer 2017 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de BMW 2 Serie Active Tourer 2017?
Hoe controleer ik een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer uit 2017?
Check een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer 2017
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW 2 Serie Active Tourer 2017.