Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

BMW 2 Serie Active Tourer 2015
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie F45 (2014–2018)

Wij hebben 2.945 BMW 2 Serie Active Tourer voertuigen uit 2015 geanalyseerd (11 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Cohort-vergelijking

Hoe verhoudt de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2015 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof — BMW 2 Serie Active Tourer 2015

Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.

Benzine

2.334 voertuigen · 79,2%

Catalogusprijs nieuw: €39.282 (€36.023–€43.640)

↓ -25% afkeur ↓ -13% advies

Op leeftijd 11 jaar wordt deze benzine BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 13,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 17,7% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,2% vs 5,9%.

Gebaseerd op 2.334 Nederlandse benzine-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2015, waarvan 58% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

13,3%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

58%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-25%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Remslang schuurt langs enig deel

    Reminrichting Afkeur
    9,8× vaker

    5,9% van dit cohort · gemiddeld 0,6%

  • Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los

    Motor & Aandrijving Afkeur
    5,8× vaker

    11,7% van dit cohort · gemiddeld 2,0%

  • Achterlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    2,1× vaker

    5,5% van dit cohort · gemiddeld 2,6%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,4% van dit cohort · gemiddeld 11,7%

  • Band onvoldoende profiel

    Wielen & Banden Afkeur
    1,4× minder

    15,4% van dit cohort · gemiddeld 22,7%

Diesel

444 voertuigen · 15,1%

Catalogusprijs nieuw: €41.566 (€38.550–€45.021)

↓ -29% afkeur ↓ -25% advies

Op leeftijd 11 jaar wordt deze diesel BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 20,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,4% vs 12,6%.

Gebaseerd op 444 Nederlandse diesel-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2015, waarvan 74% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

20,4%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

74%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-29%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Achterlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    2,4× vaker

    9,0% van dit cohort · gemiddeld 3,8%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,3% van dit cohort · gemiddeld 8,9%

  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,5% van dit cohort · gemiddeld 14,9%

  • Stadslicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,8% van dit cohort · gemiddeld 7,1%

  • Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af

    Motor & Aandrijving Afkeur
    3,3× minder

    1,6% van dit cohort · gemiddeld 5,4%

Hybride (benzine)

167 voertuigen · 5,7%

Catalogusprijs nieuw: €51.193 (€51.193–€51.353)

↓ -21% afkeur ↓ -4% advies

Op leeftijd 11 jaar wordt deze hybride (benzine) BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 15,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 20,0% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,9% vs 6,1%.

Gebaseerd op 167 Nederlandse hybride (benzine)-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2015, waarvan 62% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

15,8%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

62%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-21%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Achterlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    14,5× vaker

    10,5% van dit cohort · gemiddeld 0,7%

  • Mistlicht voor onjuist afgesteld

    Verlichting Afkeur
    3,2× vaker

    5,6% van dit cohort · gemiddeld 1,8%

  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    Wielen & Banden Afkeur
    1,4× vaker

    33,9% van dit cohort · gemiddeld 25,0%

Minder vaak dan gemiddelde
Cohort te klein (167 voertuigen) voor betrouwbare "minder vaak"-uitspraken.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2015

Andere modellen op dezelfde leeftijd (11 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW 2 Serie Active Tourer 2015?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2015 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW 2 Serie Active Tourer 2015 — eerlijk vergeleken op leeftijd.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de BMW 2 Serie Active Tourer 2015

Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2015?
De Benzine-uitvoering heeft het laagste afkeurpercentage van de uitvoeringen (13,3% vs 20,4% bij Diesel). Gebaseerd op 2.334 geanalyseerde voertuigen.
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
De Diesel-versie van de BMW 2 Serie Active Tourer 2015 heeft 20,4% afkeur per APK — 53% meer dan de Benzine-versie (13,3%). Toch nog 29% beter dan het segmentgemiddelde — niet alarmerend.
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2015 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 14,5% van de 2.945 geanalyseerde BMW 2 Serie Active Tourer modellen uit 2015 afgekeurd — dat is ruwweg 1 op de 7 keuringen. Op een leeftijd van 11 jaar heeft 60,6% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 25% lager dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse — bovengemiddeld betrouwbaar.
Welke APK-gebreken komen bij een BMW 2 Serie Active Tourer 2015 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de BMW 2 Serie Active Tourer 2015 op benzine springt "Remslang schuurt langs enig deel" eruit: 5,9% van de keuringen, tegen 0,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse — 9,8× zo vaak. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los, Achterlicht werkt niet (goed).
Op welke APK-punten presteert een BMW 2 Serie Active Tourer 2015 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de BMW 2 Serie Active Tourer 2015 op benzine komt "Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt" juist mínder vaak voor: 0,4% tegen 11,7% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Band onvoldoende profiel komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de BMW 2 Serie Active Tourer 2015?
Deze BMW 2 Serie Active Tourer valt binnen de F45, geproduceerd van 2014 tot 2018. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer uit 2015?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke BMW 2 Serie Active Tourer 2015.

Check een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer 2015

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW 2 Serie Active Tourer 2015.