Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
BMW 2 Serie Active Tourer 2016
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 2.087 BMW 2 Serie Active Tourer voertuigen uit 2016 geanalyseerd (10 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2016 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — BMW 2 Serie Active Tourer 2016
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.489 voertuigen
· 71,3%
Catalogusprijs nieuw: €38.715
(€36.320–€41.921)
↓ -32% afkeur
↓ -22% advies
Benzine
1.489 voertuigen · 71,3%
Catalogusprijs nieuw: €38.715 (€36.320–€41.921)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze benzine BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 10,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 15,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,0% vs 5,1%.
Gebaseerd op 1.489 Nederlandse benzine-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2016, waarvan 52% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
10,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
52%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-32%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,3× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur5,4% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
4,3× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur11,3% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur0,3% van dit cohort · gemiddeld 11,7%
-
1,4× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur8,8% van dit cohort · gemiddeld 12,7%
Hybride (benzine)
369 voertuigen
· 17,7%
Catalogusprijs nieuw: €47.321
(€44.612–€49.699)
↓ -24% afkeur
↓ -6% advies
Hybride (benzine)
369 voertuigen · 17,7%
Catalogusprijs nieuw: €47.321 (€44.612–€49.699)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze hybride (benzine) BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 11,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 15,6% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 4,5% vs 4,8%.
Gebaseerd op 369 Nederlandse hybride (benzine)-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2016, waarvan 57% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
11,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
57%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-24%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,8× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
1,3× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur16,3% van dit cohort · gemiddeld 12,2%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Remschijf ernstig gecorrodeerd
Reminrichting Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 7,0%
-
2,0× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 14,2%
-
1,7× minder
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur4,9% van dit cohort · gemiddeld 8,2%
Diesel
229 voertuigen
· 11,0%
Catalogusprijs nieuw: €41.579
(€39.342–€43.998)
↓ -30% afkeur
↓ -22% advies
Diesel
229 voertuigen · 11,0%
Catalogusprijs nieuw: €41.579 (€39.342–€43.998)
Op leeftijd 10 jaar wordt deze diesel BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 18,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 26,4% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,8% vs 11,2%.
Gebaseerd op 229 Nederlandse diesel-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2016, waarvan 73% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
18,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
73%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-30%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,7× vaker
Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los
Motor & Aandrijving Afkeur6,5% van dit cohort · gemiddeld 2,4%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 13,3%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2016
Andere modellen op dezelfde leeftijd (10 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW 2 Serie Active Tourer 2016?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
AUDI A3
OPEL Mokka
VOLVO V40
RENAULT Kadjar
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2016 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW 2 Serie Active Tourer 2016 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de BMW 2 Serie Active Tourer 2016
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2016?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2016 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een BMW 2 Serie Active Tourer 2016 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een BMW 2 Serie Active Tourer 2016 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de BMW 2 Serie Active Tourer 2016?
Hoe controleer ik een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer uit 2016?
Check een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer 2016
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW 2 Serie Active Tourer 2016.