Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

BMW 2 Serie Active Tourer 2014
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie F45 (2014–2018)

Wij hebben 878 BMW 2 Serie Active Tourer voertuigen uit 2014 geanalyseerd (12 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Cohort-vergelijking

Hoe verhoudt de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2014 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof — BMW 2 Serie Active Tourer 2014

Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.

Benzine

748 voertuigen · 85,1%

Catalogusprijs nieuw: €36.007 (€33.339–€39.369)

↓ -25% afkeur ↑ +7% advies

Op leeftijd 12 jaar wordt deze benzine BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 16,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 22,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 7,8% vs 7,4%.

Gebaseerd op 748 Nederlandse benzine-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2014, waarvan 66% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

16,8%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

66%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-25%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los

    Motor & Aandrijving Afkeur
    14,6× vaker

    11,4% van dit cohort · gemiddeld 0,8%

  • Achterlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    1,6× vaker

    5,8% van dit cohort · gemiddeld 3,5%

Minder vaak dan gemiddelde
  • Mistachterlicht afgeschermd

    Verlichting Afkeur
    komt niet voor

    0,0% van dit cohort · gemiddeld 13,2%

  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,3% van dit cohort · gemiddeld 13,7%

  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    0,3% van dit cohort · gemiddeld 7,0%

  • Stadslicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    ver onder gemiddelde

    1,4% van dit cohort · gemiddeld 7,5%

  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht

    Zicht & Glas Afkeur
    1,7× minder

    9,2% van dit cohort · gemiddeld 14,6%

Diesel

130 voertuigen · 14,8%

Catalogusprijs nieuw: €42.468 (€38.653–€45.083)

↓ -43% afkeur ↓ -30% advies

Op leeftijd 12 jaar wordt deze diesel BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 17,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 31,4% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,8% vs 14,0%.

Gebaseerd op 130 Nederlandse diesel-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2014, waarvan 70% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

17,8%

per voertuig-jaar

Lifetime afkeur

70%

ooit ≥1 afkeur

vs gemiddelde

-43%

afkeur vs vergelijkbaar

APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen

Vaker dan gemiddelde
  • Achterlicht werkt niet (goed)

    Verlichting Afkeur
    1,9× vaker

    7,0% van dit cohort · gemiddeld 3,6%

Minder vaak dan gemiddelde
Cohort te klein (130 voertuigen) voor betrouwbare "minder vaak"-uitspraken.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2014

Andere modellen op dezelfde leeftijd (12 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW 2 Serie Active Tourer 2014?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2014 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW 2 Serie Active Tourer 2014 — eerlijk vergeleken op leeftijd.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de BMW 2 Serie Active Tourer 2014

Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2014?
De Benzine-uitvoering heeft het laagste afkeurpercentage van de uitvoeringen (16,8% vs 17,8% bij Diesel). Gebaseerd op 748 geanalyseerde voertuigen.
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
De Diesel-versie van de BMW 2 Serie Active Tourer 2014 heeft 17,8% afkeur per APK — 6% meer dan de Benzine-versie (16,8%). Toch nog 43% beter dan het segmentgemiddelde — niet alarmerend.
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2014 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 16,9% van de 878 geanalyseerde BMW 2 Serie Active Tourer modellen uit 2014 afgekeurd — dat is ruwweg 1 op de 6 keuringen. Op een leeftijd van 12 jaar heeft 66,8% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 28% lager dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse — bovengemiddeld betrouwbaar.
Welke APK-gebreken komen bij een BMW 2 Serie Active Tourer 2014 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de BMW 2 Serie Active Tourer 2014 op benzine springt "Motorsteunrubber doorgescheurd/vulkanisatie geheel los" eruit: 11,4% van de keuringen, tegen 0,8% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse — 14,6× zo vaak. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Achterlicht werkt niet (goed).
Op welke APK-punten presteert een BMW 2 Serie Active Tourer 2014 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de BMW 2 Serie Active Tourer 2014 op benzine komt "Mistachterlicht afgeschermd" juist mínder vaak voor: 0,0% tegen 13,2% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt en Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de BMW 2 Serie Active Tourer 2014?
Deze BMW 2 Serie Active Tourer valt binnen de F45, geproduceerd van 2014 tot 2018. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer uit 2014?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke BMW 2 Serie Active Tourer 2014.

Check een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer 2014

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW 2 Serie Active Tourer 2014.