Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
BMW 2 Serie Active Tourer 2022
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 780 BMW 2 Serie Active Tourer voertuigen uit 2022 geanalyseerd (4 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2022 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — BMW 2 Serie Active Tourer 2022
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Hybride (benzine)
404 voertuigen
· 51,2%
Catalogusprijs nieuw: €55.345
(€51.692–€58.965)
↓ -84% afkeur
↓ -47% advies
Hybride (benzine)
404 voertuigen · 51,2%
Catalogusprijs nieuw: €55.345 (€51.692–€58.965)
Op leeftijd 4 jaar wordt deze hybride (benzine) BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 1,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 5,8% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,9% vs 1,6%.
Gebaseerd op 404 Nederlandse hybride (benzine)-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2022, waarvan 2% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
1,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
2%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-84%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
7,8× vaker
Koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
CO > 2x wettelijk toegestaan
Uitlaat & Emissies Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 12,5%
-
komt niet voor
Band onvoldoende profiel (< 1,4 mm)
Wielen & Banden Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 25,0%
-
komt niet voor
Onderdeel stuurinrichting niet geborgd
Stuurinrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 20,0%
-
komt niet voor
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,9%
-
komt niet voor
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 11,0%
Benzine
376 voertuigen
· 47,7%
Catalogusprijs nieuw: €49.622
(€46.490–€53.369)
↓ -70% afkeur
↓ -76% advies
Benzine
376 voertuigen · 47,7%
Catalogusprijs nieuw: €49.622 (€46.490–€53.369)
Op leeftijd 4 jaar wordt deze benzine BMW 2 Serie Active Tourer bij gemiddeld 2,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 6,7% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,6% vs 2,3%.
Gebaseerd op 376 Nederlandse benzine-BMW 2 Serie Active Tourer's uit 2022, waarvan 4% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
2,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
4%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-70%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
7,4× vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 0,7%
-
6,7× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Een wiel remt niet
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,6%
-
komt niet voor
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 10,3%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de BMW 2 Serie Active Tourer uit 2022
Andere modellen op dezelfde leeftijd (4 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW 2 Serie Active Tourer 2022?
TOYOTA Yaris Cross
VOLKSWAGEN T-ROC
VOLKSWAGEN Golf
TOYOTA Corolla
AUDI A3
FORD Puma
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2022 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW 2 Serie Active Tourer 2022 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de BMW 2 Serie Active Tourer 2022
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2022?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW 2 Serie Active Tourer uit 2022 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een BMW 2 Serie Active Tourer 2022 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een BMW 2 Serie Active Tourer 2022 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de BMW 2 Serie Active Tourer 2022?
Hoe controleer ik een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer uit 2022?
Check een specifieke BMW 2 Serie Active Tourer 2022
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW 2 Serie Active Tourer 2022.