Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Mazda 5
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 6.1K Mazda 5 voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 2005 tot 2015.

Hoe betrouwbaar is de Mazda 5?

Op basis van 6.062 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2005–2015 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Mazda 5 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Mazda 5

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2010–2015

CW

2.592 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Diesel 2%
Gewicht Compact 74% Middenklasse 26%
MPV CW

18.144 observaties · 6.382 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

35,2%

per voertuig-jaar in cohort

88% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+5% afkeur -27% advies leeftijd 5 — 16 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Leeftijd 5 · gemiddelde 1,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 15,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 6,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 20,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 23,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 26,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 31,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 34,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 37,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 38,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · 0,0% advies · cohort 70 Leeftijd 6 · 1,4% advies · cohort 216 Leeftijd 7 · 0,9% advies · cohort 462 Leeftijd 8 · 3,2% advies · cohort 903 Leeftijd 9 · 5,6% advies · cohort 1.743 Leeftijd 10 · 5,9% advies · cohort 2.592 Leeftijd 11 · 9,9% advies · cohort 2.592 Leeftijd 12 · 11,0% advies · cohort 2.522 Leeftijd 13 · 12,1% advies · cohort 2.376 Leeftijd 14 · 13,1% advies · cohort 2.130 Leeftijd 15 · 12,2% advies · cohort 1.689 Leeftijd 16 · 6,4% advies · cohort 849 Leeftijd 5 · 2,9% afkeur · cohort 70 Leeftijd 6 · 6,0% afkeur · cohort 216 Leeftijd 7 · 5,4% afkeur · cohort 462 Leeftijd 8 · 15,6% afkeur · cohort 903 Leeftijd 9 · 23,4% afkeur · cohort 1.743 Leeftijd 10 · 31,7% afkeur · cohort 2.592 Leeftijd 11 · 38,6% afkeur · cohort 2.592 Leeftijd 12 · 43,3% afkeur · cohort 2.522 Leeftijd 13 · 44,2% afkeur · cohort 2.376 Leeftijd 14 · 46,3% afkeur · cohort 2.130 Leeftijd 15 · 38,2% afkeur · cohort 1.689 Leeftijd 16 · 23,3% afkeur · cohort 849 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2008–2010

CR Facelift

2.182 voertuigen · 3 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Diesel 1%
Gewicht Compact 83% Middenklasse 17%
MPV CR Facelift

15.274 observaties · 6.463 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

42,3%

per voertuig-jaar in cohort

93% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+10% afkeur -23% advies leeftijd 10 — 18 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Leeftijd 10 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 26,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 34,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · 4,7% advies · cohort 849 Leeftijd 11 · 6,9% advies · cohort 1.443 Leeftijd 12 · 8,7% advies · cohort 2.182 Leeftijd 13 · 12,4% advies · cohort 2.182 Leeftijd 14 · 13,7% advies · cohort 2.182 Leeftijd 15 · 16,0% advies · cohort 2.182 Leeftijd 16 · 12,6% advies · cohort 2.182 Leeftijd 17 · 14,3% advies · cohort 1.333 Leeftijd 18 · 8,4% advies · cohort 739 Leeftijd 10 · 20,3% afkeur · cohort 849 Leeftijd 11 · 32,8% afkeur · cohort 1.443 Leeftijd 12 · 38,3% afkeur · cohort 2.182 Leeftijd 13 · 48,3% afkeur · cohort 2.182 Leeftijd 14 · 50,7% afkeur · cohort 2.182 Leeftijd 15 · 55,0% afkeur · cohort 2.182 Leeftijd 16 · 42,9% afkeur · cohort 2.182 Leeftijd 17 · 39,2% afkeur · cohort 1.333 Leeftijd 18 · 22,2% afkeur · cohort 739 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2005–2008

CR

2.876 voertuigen · 4 bouwjaren

Brandstof Benzine 99%
Gewicht Compact 95% Middenklasse 5%
MPV CR

20.132 observaties · 8.863 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

44,0%

per voertuig-jaar in cohort

94% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+1% afkeur -25% advies leeftijd 12 — 21 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Leeftijd 12 · gemiddelde 11,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · 4,3% advies · cohort 739 Leeftijd 13 · 8,9% advies · cohort 1.692 Leeftijd 14 · 10,7% advies · cohort 2.440 Leeftijd 15 · 13,7% advies · cohort 2.876 Leeftijd 16 · 17,1% advies · cohort 2.876 Leeftijd 17 · 19,1% advies · cohort 2.876 Leeftijd 18 · 17,9% advies · cohort 2.876 Leeftijd 19 · 17,0% advies · cohort 2.137 Leeftijd 20 · 15,5% advies · cohort 1.184 Leeftijd 21 · 7,6% advies · cohort 436 Leeftijd 12 · 21,2% afkeur · cohort 739 Leeftijd 13 · 32,6% afkeur · cohort 1.692 Leeftijd 14 · 40,6% afkeur · cohort 2.440 Leeftijd 15 · 48,9% afkeur · cohort 2.876 Leeftijd 16 · 53,6% afkeur · cohort 2.876 Leeftijd 17 · 54,2% afkeur · cohort 2.876 Leeftijd 18 · 46,7% afkeur · cohort 2.876 Leeftijd 19 · 40,4% afkeur · cohort 2.137 Leeftijd 20 · 31,6% afkeur · cohort 1.184 Leeftijd 21 · 18,1% afkeur · cohort 436 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Mazda 5

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Mazda 5?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mazda 5 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Mazda 5

Welke generatie van de Mazda 5 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Mazda 5-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De CW (2010–2015) toont in onze data het laagste cijfer (35,2%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Mazda 5 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de CR (2005–2008) met 44,0% — auto's van rond de 19 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Mazda 5 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 40,5% van de 6.062 geanalyseerde Mazda 5 afgekeurd — ruwweg 1 op de 2 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 35,2% bij de CW tot 44,0% bij de CR. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 6.062 Mazda 5 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Mazda 5 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Mazda 5 voertuigen.

Check een specifieke Mazda 5

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mazda 5.