Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Porsche Cayenne 2023
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.116 Porsche Cayenne voertuigen uit 2023 geanalyseerd (3 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Porsche Cayenne uit 2023 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Porsche Cayenne 2023
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Hybride (benzine)
1.081 voertuigen
· 96,9%
Catalogusprijs nieuw: €144.606
(€135.392–€154.738)
↓ -80% afkeur
↓ -100% advies
Hybride (benzine)
1.081 voertuigen · 96,9%
Catalogusprijs nieuw: €144.606 (€135.392–€154.738)
Op leeftijd 3 jaar wordt deze hybride (benzine) Porsche Cayenne bij gemiddeld 0,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 0,5% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,0% vs 0,1%.
Gebaseerd op 1.081 Nederlandse hybride (benzine)-Porsche Cayenne's uit 2023, waarvan 0% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
0,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
0%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-80%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,0× vaker
Koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur33,3% van dit cohort · gemiddeld 6,7%
-
3,1× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur66,7% van dit cohort · gemiddeld 21,8%
-
1,9× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur33,3% van dit cohort · gemiddeld 17,1%
-
1,4× vaker
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur33,3% van dit cohort · gemiddeld 23,7%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Emissiebestrijdingssysteem niet compleet
Uitlaat & Emissies Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,1%
-
komt niet voor
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 22,2%
-
komt niet voor
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 14,3%
-
komt niet voor
Band vertoont uitstulping(en)
Wielen & Banden Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,1%
-
komt niet voor
Bandenspanning op 1 as niet gelijk
Wielen & Banden Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 11,8%
Benzine
35 voertuigen
· 3,1%
Catalogusprijs nieuw: €321.351
(€262.327–€327.641)
↑ +93% afkeur
↓ -100% advies
Benzine
35 voertuigen · 3,1%
Catalogusprijs nieuw: €321.351 (€262.327–€327.641)
Op leeftijd 3 jaar wordt deze benzine Porsche Cayenne bij gemiddeld 2,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 1,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,0% vs 0,3%.
Gebaseerd op 35 Nederlandse benzine-Porsche Cayenne's uit 2023, waarvan 3% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
2,9%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
3%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+93%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,1× vaker
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur100,0% van dit cohort · gemiddeld 24,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Porsche Cayenne uit 2023
Andere modellen op dezelfde leeftijd (3 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Porsche Cayenne 2023?
BMW X5
LAND ROVER Range Rover Sport
LAND ROVER Defender
LAND ROVER Range Rover
MERCEDES-BENZ GLE
TESLA Model S
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2023 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Porsche Cayenne 2023 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Porsche Cayenne 2023
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Porsche Cayenne uit 2023?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Porsche Cayenne uit 2023 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Porsche Cayenne 2023 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Porsche Cayenne 2023 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Porsche Cayenne 2023?
Hoe controleer ik een specifieke Porsche Cayenne uit 2023?
Check een specifieke Porsche Cayenne 2023
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Porsche Cayenne 2023.