Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Porsche Cayenne 2022
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.025 Porsche Cayenne voertuigen uit 2022 geanalyseerd (4 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Porsche Cayenne uit 2022 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Porsche Cayenne 2022
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Hybride (benzine)
961 voertuigen
· 93,8%
Catalogusprijs nieuw: €140.020
(€130.296–€149.590)
↓ -29% afkeur
↓ -48% advies
Hybride (benzine)
961 voertuigen · 93,8%
Catalogusprijs nieuw: €140.020 (€130.296–€149.590)
Op leeftijd 4 jaar wordt deze hybride (benzine) Porsche Cayenne bij gemiddeld 3,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 5,2% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,8% vs 1,6%.
Gebaseerd op 961 Nederlandse hybride (benzine)-Porsche Cayenne's uit 2022, waarvan 7% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
3,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
7%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-29%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,5× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur18,6% van dit cohort · gemiddeld 7,5%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
CO > 2x wettelijk toegestaan
Uitlaat & Emissies Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 12,5%
-
komt niet voor
Band onvoldoende profiel (< 1,4 mm)
Wielen & Banden Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 25,0%
-
komt niet voor
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
-
komt niet voor
Rem- of parkeerremkabel gebroken
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,8%
-
komt niet voor
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 8,0%
Benzine
64 voertuigen
· 6,2%
Catalogusprijs nieuw: €308.161
(€296.599–€317.795)
↓ -54% afkeur
↓ -14% advies
Benzine
64 voertuigen · 6,2%
Catalogusprijs nieuw: €308.161 (€296.599–€317.795)
Op leeftijd 4 jaar wordt deze benzine Porsche Cayenne bij gemiddeld 2,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 5,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 1,6% vs 1,8%.
Gebaseerd op 64 Nederlandse benzine-Porsche Cayenne's uit 2022, waarvan 5% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
2,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
5%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-54%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,0× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur20,0% van dit cohort · gemiddeld 6,6%
-
1,5× vaker
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur20,0% van dit cohort · gemiddeld 13,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Porsche Cayenne uit 2022
Andere modellen op dezelfde leeftijd (4 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Porsche Cayenne 2022?
BMW X5
MERCEDES-BENZ GLE
LAND ROVER Defender
MERCEDES-BENZ S
LAND ROVER Range Rover Sport
PORSCHE Macan
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2022 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Porsche Cayenne 2022 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Porsche Cayenne 2022
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Porsche Cayenne uit 2022?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Porsche Cayenne uit 2022 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Porsche Cayenne 2022 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Porsche Cayenne 2022 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Porsche Cayenne 2022?
Hoe controleer ik een specifieke Porsche Cayenne uit 2022?
Check een specifieke Porsche Cayenne 2022
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Porsche Cayenne 2022.