Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Ford Mondeo 1998
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie I (1993 – nov 2000)

Wij hebben 51 Ford Mondeo voertuigen uit 1998 geanalyseerd (28 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Ford Mondeo uit 1998 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Ford Mondeo 1998
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 1997 · +11% vs gemiddelde · 245 keuringen 1997 245 keuringen Bouwjaar 1998 · 0% vs gemiddelde · 371 keuringen 1998 371 keuringen 0% Bouwjaar 1999 · -11% vs gemiddelde · 406 keuringen 1999 406 keuringen Bouwjaar 2000 · -6% vs gemiddelde · 1.239 keuringen 2000 1.2K keuringen Bouwjaar 2001 · +1% vs gemiddelde · 2.751 keuringen 2001 2.8K keuringen Bouwjaar 2002 · -2% vs gemiddelde · 3.185 keuringen 2002 3.2K keuringen Bouwjaar 2003 · -4% vs gemiddelde · 5.390 keuringen 2003 5.4K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Gelijk aan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Ford Mondeo per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar, uitgesplitst per brandstof.

Bouwjaar 2018 (Benzine)

€ 14.598

21 waarnemingen

Bouwjaar 2003 (Benzine)

€ 1.524

18 waarnemingen

Per 10.000 km extra

− € 369

prijseffect binnen bouwjaar

Totaal waarnemingen

1.205

peiljaar 2026

Benzine Hybride (benzine) Diesel
2021–2003
€ 0 € 5.000 € 10.000 € 15.000 € 20.000 2003 2005 2007 2009 2011 2013 2015 2017 2019 2021 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 1.205 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten. Het km-effect vergelijkt uitsluitend auto's uit hetzelfde bouwjaar (4 bouwjaar-groepen), zodat leeftijd het beeld niet vertekent.

Milieu & verbruik (1998)

fabrieksopgaven
Benzine 8,2 l/100km · 1 op 12,2 196 g/km CO2 Euro 2 E

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Ford Mondeo 1998

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

51 voertuigen · 96,2%

Catalogusprijs nieuw: circa €23.100

Op leeftijd 28 jaar wordt deze benzine Ford Mondeo bij gemiddeld 37,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 36,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 25,5% vs 26,2%.

Gebaseerd op 51 Nederlandse benzine-Ford Mondeo's uit 1998, waarvan 84% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

37,5%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

84%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Ford Mondeo uit 1998 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 51 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 28 jaar

288.257 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Nog geen marktdata voor deze benzine uit 1998.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Ford Mondeo uit 1998

Andere modellen op dezelfde leeftijd (28 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Ford Mondeo 1998?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 1998 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Ford Mondeo 1998, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Mondeo uit 1998

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

15 terugroepacties bekend voor de Mondeo Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 36 actieve voertuigen uit 1998 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Ford Mondeo 1998

Hoeveel afkeuringen heeft een Ford Mondeo uit 1998 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 37,5% van de 51 geanalyseerde Ford Mondeo voertuigen uit 1998 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 3 keuringen. Op een leeftijd van 28 jaar heeft 84,3% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Ford Mondeo 1998 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Ford Mondeo 1998 op benzine springt "Dimlicht onjuist afgesteld" eruit: 35,6% van de keuringen, tegen 23,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 1,5× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Roestschade dorpel, Stofhoes aandrijfas ondeugdelijk bevestigd.
Op welke APK-punten presteert een Ford Mondeo 1998 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Ford Mondeo 1998 op benzine komt "Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgassen" juist mínder vaak voor: 6,7% tegen 23,5% bij vergelijkbare benzine-auto's.
Onder welke generatie valt de Ford Mondeo 1998?
Deze Ford Mondeo valt binnen de I, gebouwd van 1993 tot nov 2000. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Ford Mondeo uit 1998?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Ford Mondeo 1998.