Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Ford Tourneo Courier 2016
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie I (2014–2022)

Wij hebben 126 Ford Tourneo Courier voertuigen uit 2016 geanalyseerd (10 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Ford Tourneo Courier uit 2016 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Ford Tourneo Courier 2016
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 6 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 2014 · +7% vs gemiddelde · 595 keuringen 2014 595 keuringen Bouwjaar 2015 · +20% vs gemiddelde · 1.365 keuringen 2015 1.4K keuringen Bouwjaar 2016 · +7% vs gemiddelde · 889 keuringen 2016 889 keuringen +7% Bouwjaar 2017 · +1% vs gemiddelde · 777 keuringen 2017 777 keuringen Bouwjaar 2018 · -23% vs gemiddelde · 540 keuringen 2018 540 keuringen Bouwjaar 2019 · +7% vs gemiddelde · 435 keuringen 2019 435 keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Milieu & verbruik (2016)

fabrieksopgaven
Benzine 5,3 l/100km · 1 op 18,9 120 g/km CO2 Euro 6 · 69% C

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Ford Tourneo Courier 2016

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

126 voertuigen · 99,2%

Catalogusprijs nieuw: circa €23.300

Op leeftijd 10 jaar wordt deze benzine Ford Tourneo Courier bij gemiddeld 18,9% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 17,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 5,2% vs 5,4%.

Gebaseerd op 126 Nederlandse benzine-Ford Tourneo Courier's uit 2016, waarvan 78% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

18,9%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

78%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Ford Tourneo Courier uit 2016 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 126 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 10 jaar

135.245 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Nog geen marktdata voor deze benzine uit 2016.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Ford Tourneo Courier uit 2016

Andere modellen op dezelfde leeftijd (10 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Ford Tourneo Courier 2016?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2016 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Ford Tourneo Courier 2016, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Tourneo Courier uit 2016

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

3 terugroepacties bekend voor de Tourneo Courier Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 70 actieve voertuigen uit 2016 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Ford Tourneo Courier 2016

Hoeveel afkeuringen heeft een Ford Tourneo Courier uit 2016 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 18,9% van de 126 geanalyseerde Ford Tourneo Courier voertuigen uit 2016 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 5 keuringen. Op een leeftijd van 10 jaar heeft 77,8% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Ford Tourneo Courier 2016 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Ford Tourneo Courier 2016 op benzine springt "Remlicht werkt niet (goed)" eruit: 26,2% van de keuringen, tegen 2,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 11,9× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan, Veer gebroken of gescheurd.
Op welke APK-punten presteert een Ford Tourneo Courier 2016 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Ford Tourneo Courier 2016 op benzine komt "Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt" juist mínder vaak voor: 1,0% tegen 12,2% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Band beschadigd komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Ford Tourneo Courier 2016?
Deze Ford Tourneo Courier valt binnen de I, gebouwd van 2014 tot 2022. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Ford Tourneo Courier uit 2016?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Ford Tourneo Courier 2016.