Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Lexus CT 2014
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie CT 200h (ZWA10) (2011 – mrt 2021)

Wij hebben 859 Lexus CT voertuigen uit 2014 geanalyseerd (12 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Lexus CT uit 2014 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-50% -25% 0% +25% +50% Bouwjaar 2011 · -27% vs gemiddelde · 9.499 keuringen 2011 9.5K keuringen Bouwjaar 2012 · -26% vs gemiddelde · 13.230 keuringen 2012 13.2K keuringen Bouwjaar 2013 · -13% vs gemiddelde · 5.614 keuringen 2013 5.6K keuringen Bouwjaar 2014 · -38% vs gemiddelde · 6.013 keuringen 2014 6.0K keuringen -38% Bouwjaar 2015 · -33% vs gemiddelde · 7.434 keuringen 2015 7.4K keuringen Bouwjaar 2016 · -42% vs gemiddelde · 2.324 keuringen 2016 2.3K keuringen Bouwjaar 2017 · -39% vs gemiddelde · 2.982 keuringen 2017 3.0K keuringen Bouwjaar 2018 · -29% vs gemiddelde · 3.246 keuringen 2018 3.2K keuringen Bouwjaar 2019 · -28% vs gemiddelde · 1.515 keuringen 2019 1.5K keuringen Bouwjaar 2020 · -42% vs gemiddelde · 1.016 keuringen 2020 1.0K keuringen Bouwjaar 2021 · -5% vs gemiddelde · 195 keuringen 2021 195 keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Lexus CT per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar.

Bouwjaar 2020 (Hybride (benzine))

€ 19.538

11 waarnemingen

Bouwjaar 2011 (Hybride (benzine))

€ 8.645

24 waarnemingen

Totaal waarnemingen

221

peiljaar 2026

Hybride (benzine)
2020–2011
€ 0 € 5.000 € 10.000 € 15.000 € 20.000 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 221 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten.

Milieu & verbruik (2014)

fabrieksopgaven
Hybride (benzine) 3,8 l/100km · 1 op 26,3 88 g/km CO2 Euro 6 C

Trouwe eigenaren

De Lexus CT uit 2014 wisselt 26% minder vaak van eigenaar dan de gemiddelde auto. 7% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 16%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 730 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Lexus CT 2014

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Hybride (benzine)

859 voertuigen · 100,0%

Catalogusprijs nieuw: circa €32.700

↓ -38% afkeur ↑ +67% advies

Op leeftijd 12 jaar wordt deze hybride (benzine) Lexus CT bij gemiddeld 15,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 25,2% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,4% vs 5,0%.

Gebaseerd op 859 Nederlandse hybride (benzine)-Lexus CT's uit 2014, waarvan 64% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

15,7%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

64%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

-38%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Lexus CT uit 2014 (hybride (benzine)).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Gemiddelde vraagprijs

Actueel aanbod (2026)

€ 12.562

gemiddelde over 31 waarnemingen

Een hybride (benzine) Lexus CT uit 2014 staat gemiddeld te koop voor € 12.562. Dit is de vraagprijs van het actuele aanbod, geen taxatiewaarde.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · hybride (benzine)

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↑ +6% t.o.v. verwacht

Verwacht op 12 jaar

155.983 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS hybride (benzine))

Gemeten (mediaan)

165.000 km

125.000–195.000 km · 33 waarnemingen

Een hybride (benzine) Lexus CT uit 2014 rijdt naar verwachting rond de 155.983 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 165.000 km, 6% hoger.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
1.8L 4-cil 855 2 vooral uitlaat en emissie 0,0×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud).

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Lexus CT uit 2014

Andere modellen op dezelfde leeftijd (12 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Lexus CT 2014?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2014 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Lexus CT 2014, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke CT uit 2014

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

5 terugroepacties bekend voor de CT Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 343 actieve voertuigen uit 2014 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Lexus CT 2014

Hoeveel afkeuringen heeft een Lexus CT uit 2014 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 15,7% van de 859 geanalyseerde Lexus CT voertuigen uit 2014 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 6 keuringen. Op een leeftijd van 12 jaar heeft 63,8% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 38% lager dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, bovengemiddeld betrouwbaar.
Wat kost een Lexus CT uit 2014?
Een Lexus CT uit 2014 op hybride (benzine) staat te koop voor gemiddeld € 12.562, gebaseerd op 31 waarnemingen van actueel aanbod (2026). Vraagprijs is geen taxatiewaarde; werkelijke verkoopprijzen liggen doorgaans lager.
Welke APK-gebreken komen bij een Lexus CT 2014 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Lexus CT 2014 op hybride (benzine) springt "Dimlicht onjuist afgesteld" eruit: 23,4% van de keuringen, tegen 16,5% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 1,4× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Achteruitrijlicht werkt niet (goed).
Op welke APK-punten presteert een Lexus CT 2014 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Lexus CT 2014 op hybride (benzine) komt "Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt" juist mínder vaak voor: 3,5% tegen 35,0% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's. Ook Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan en Remlicht werkt niet (goed) komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Lexus CT 2014?
Deze Lexus CT valt binnen de CT 200h (ZWA10), gebouwd van 2011 tot mrt 2021. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Lexus CT uit 2014?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Lexus CT 2014.