Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Mitsubishi Pajero
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 430 Mitsubishi Pajero voertuigen — uitgesplitst naar 3 generaties en bouwjaren van 1983 tot 2019.

Hoe betrouwbaar is de Mitsubishi Pajero?

Op basis van 430 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1983–2019 en 3 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Mitsubishi Pajero veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Mitsubishi Pajero

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2014–2021

V80/V90 Facelift

33 voertuigen · 6 bouwjaren

Brandstof Diesel 58% Benzine 39% Bi-fuel LPG 3%
Gewicht Zwaar 97%
Closed Off-Road Vehicle V80/V90 Facelift Closed Off-Road Vehicle V80/V90 Facelift

200 observaties · 48 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

24,0%

per voertuig-jaar in cohort

67% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+19% afkeur +29% advies leeftijd 5 — 12 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 5 6 7 8 9 10 11 12 Leeftijd 5 · gemiddelde 3,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 5,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 10,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 11,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 15,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 14,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 19,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 21,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 23,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 24,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 25,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · 8,0% advies · cohort 25 Leeftijd 6 · 9,1% advies · cohort 33 Leeftijd 7 · 9,1% advies · cohort 33 Leeftijd 8 · 6,3% advies · cohort 32 Leeftijd 9 · 21,4% advies · cohort 28 Leeftijd 10 · 13,6% advies · cohort 22 Leeftijd 11 · 0,0% advies · cohort 19 Leeftijd 12 · 12,5% advies · cohort 8 Leeftijd 5 · 12,0% afkeur · cohort 25 Leeftijd 6 · 15,2% afkeur · cohort 33 Leeftijd 7 · 27,3% afkeur · cohort 33 Leeftijd 8 · 37,5% afkeur · cohort 32 Leeftijd 9 · 35,7% afkeur · cohort 28 Leeftijd 10 · 22,7% afkeur · cohort 22 Leeftijd 11 · 10,5% afkeur · cohort 19 Leeftijd 12 · 25,0% afkeur · cohort 8 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2019 1 2018 4 2017 6 2016 3 2015 11 2014 8

Generatie 2006–2015

V80/V90

182 voertuigen · 10 bouwjaren

Brandstof Diesel 58% Benzine 40% Bi-fuel LPG 2%
Gewicht Zwaar 99%
Closed Off-Road Vehicle V80/V90 Closed Off-Road Vehicle V80/V90

1.274 observaties · 465 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

36,5%

per voertuig-jaar in cohort

91% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
+12% afkeur -6% advies leeftijd 5 — 20 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Leeftijd 5 · gemiddelde 3,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 5,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 10,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 13,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 14,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 20,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 21,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 11,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 15,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 14,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 19,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 21,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 23,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 24,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 25,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 27,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 29,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 31,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 34,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 37,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 37,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 36,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 37,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · 9,1% advies · cohort 11 Leeftijd 6 · 5,3% advies · cohort 19 Leeftijd 7 · 8,7% advies · cohort 23 Leeftijd 8 · 8,6% advies · cohort 35 Leeftijd 9 · 11,9% advies · cohort 42 Leeftijd 10 · 5,6% advies · cohort 54 Leeftijd 11 · 6,3% advies · cohort 64 Leeftijd 12 · 4,8% advies · cohort 83 Leeftijd 13 · 9,4% advies · cohort 138 Leeftijd 14 · 15,1% advies · cohort 159 Leeftijd 15 · 16,3% advies · cohort 147 Leeftijd 16 · 21,4% advies · cohort 140 Leeftijd 17 · 24,2% advies · cohort 128 Leeftijd 18 · 20,3% advies · cohort 118 Leeftijd 19 · 13,6% advies · cohort 88 Leeftijd 20 · 4,0% advies · cohort 25 Leeftijd 5 · 0,0% afkeur · cohort 11 Leeftijd 6 · 15,8% afkeur · cohort 19 Leeftijd 7 · 30,4% afkeur · cohort 23 Leeftijd 8 · 28,6% afkeur · cohort 35 Leeftijd 9 · 33,3% afkeur · cohort 42 Leeftijd 10 · 22,2% afkeur · cohort 54 Leeftijd 11 · 23,4% afkeur · cohort 64 Leeftijd 12 · 31,3% afkeur · cohort 83 Leeftijd 13 · 32,6% afkeur · cohort 138 Leeftijd 14 · 45,9% afkeur · cohort 159 Leeftijd 15 · 50,3% afkeur · cohort 147 Leeftijd 16 · 42,9% afkeur · cohort 140 Leeftijd 17 · 43,0% afkeur · cohort 128 Leeftijd 18 · 37,3% afkeur · cohort 118 Leeftijd 19 · 26,1% afkeur · cohort 88 Leeftijd 20 · 16,0% afkeur · cohort 25 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2015 11 2014 8 2013 4 2012 12 2011 7 2010 12 2009 10 2008 30 2007 63 2006 25

Generatie 1999–2006

V60/V70

145 voertuigen · 8 bouwjaren

Brandstof Benzine 61% Diesel 39%
Gewicht Zwaar 87% Compact 8%
Closed Off-Road Vehicle V60/V70 Closed Off-Road Vehicle V60/V70

1.015 observaties · 344 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

33,9%

per voertuig-jaar in cohort

88% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-10% afkeur -17% advies leeftijd 14 — 27 jaar
0% 12% 24% 36% 48% 60% 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Leeftijd 14 · gemiddelde 13,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 14,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 20,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 21,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 26,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 26,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 23,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 29,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 31,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 34,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 37,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 37,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 36,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 37,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 36,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 36,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 34,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 34,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 33,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 31,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · 12,0% advies · cohort 25 Leeftijd 15 · 10,0% advies · cohort 40 Leeftijd 16 · 15,0% advies · cohort 60 Leeftijd 17 · 14,7% advies · cohort 75 Leeftijd 18 · 17,2% advies · cohort 93 Leeftijd 19 · 24,1% advies · cohort 116 Leeftijd 20 · 18,1% advies · cohort 138 Leeftijd 21 · 25,0% advies · cohort 120 Leeftijd 22 · 21,0% advies · cohort 105 Leeftijd 23 · 18,8% advies · cohort 85 Leeftijd 24 · 22,9% advies · cohort 70 Leeftijd 25 · 17,3% advies · cohort 52 Leeftijd 26 · 17,2% advies · cohort 29 Leeftijd 27 · 14,3% advies · cohort 7 Leeftijd 14 · 28,0% afkeur · cohort 25 Leeftijd 15 · 35,0% afkeur · cohort 40 Leeftijd 16 · 30,0% afkeur · cohort 60 Leeftijd 17 · 40,0% afkeur · cohort 75 Leeftijd 18 · 33,3% afkeur · cohort 93 Leeftijd 19 · 40,5% afkeur · cohort 116 Leeftijd 20 · 39,1% afkeur · cohort 138 Leeftijd 21 · 39,2% afkeur · cohort 120 Leeftijd 22 · 24,8% afkeur · cohort 105 Leeftijd 23 · 29,4% afkeur · cohort 85 Leeftijd 24 · 35,7% afkeur · cohort 70 Leeftijd 25 · 25,0% afkeur · cohort 52 Leeftijd 26 · 20,7% afkeur · cohort 29 Leeftijd 27 · 14,3% afkeur · cohort 7 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Bouwjaren

2006 25 2005 15 2004 20 2003 15 2002 18 2001 23 2000 22 1999 7

Overige bouwjaren

114 voertuigen · 16 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

1998 7 1997 11 1996 6 1995 3 1994 1 1993 7 1992 6 1991 4 1990 6 1989 4 1988 4 1987 21 1986 10 1985 13 1984 10 1983 1

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Mitsubishi Pajero

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Mitsubishi Pajero?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mitsubishi Pajero — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Mitsubishi Pajero

Welke generatie van de Mitsubishi Pajero is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Mitsubishi Pajero-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De V80/V90 Facelift (2014–2021) toont in onze data het laagste cijfer (24,0%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Mitsubishi Pajero generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de V80/V90 (2006–2015) met 36,5% — auto's van rond de 15 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Mitsubishi Pajero gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 34,4% van de 430 geanalyseerde Mitsubishi Pajero afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 24,0% bij de V80/V90 Facelift tot 36,5% bij de V80/V90. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 430 Mitsubishi Pajero voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Mitsubishi Pajero controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Mitsubishi Pajero voertuigen.

Check een specifieke Mitsubishi Pajero

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mitsubishi Pajero.