Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Seat Toledo 2006
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie Mk3 (5P) (okt 2004 – dec 2009)

Wij hebben 101 Seat Toledo voertuigen uit 2006 geanalyseerd (20 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Seat Toledo uit 2006 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Seat Toledo 2006
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 9 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 2001 · +3% vs gemiddelde · 686 keuringen 2001 686 keuringen Bouwjaar 2002 · +4% vs gemiddelde · 938 keuringen 2002 938 keuringen Bouwjaar 2003 · +4% vs gemiddelde · 1.099 keuringen 2003 1.1K keuringen Bouwjaar 2004 · -4% vs gemiddelde · 1.022 keuringen 2004 1.0K keuringen Bouwjaar 2005 · +4% vs gemiddelde · 1.834 keuringen 2005 1.8K keuringen Bouwjaar 2006 · +1% vs gemiddelde · 770 keuringen 2006 770 keuringen +1% Bouwjaar 2007 · -5% vs gemiddelde · 210 keuringen 2007 210 keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Milieu & verbruik (2006)

fabrieksopgaven
Benzine 7,8 l/100km · 1 op 12,8 187 g/km CO2 Euro 4 E

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Seat Toledo 2006

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

101 voertuigen · 91,8%

Op leeftijd 20 jaar wordt deze benzine Seat Toledo bij gemiddeld 42,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 42,7% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 21,3% vs 19,9%.

Gebaseerd op 101 Nederlandse benzine-Seat Toledo's uit 2006, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

42,3%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

90%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Seat Toledo uit 2006 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 101 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 20 jaar

230.370 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Nog geen marktdata voor deze benzine uit 2006.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
1.6i 54 7 vooral uitlaat en emissie 0,4×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud). Voor 1 uitvoering is te weinig vergelijkbare data.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Seat Toledo uit 2006

Andere modellen op dezelfde leeftijd (20 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Seat Toledo 2006?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2006 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Seat Toledo 2006, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Toledo uit 2006

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

6 terugroepacties bekend voor de Toledo Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 82 actieve voertuigen uit 2006 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Seat Toledo 2006

Hoeveel afkeuringen heeft een Seat Toledo uit 2006 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 42,3% van de 101 geanalyseerde Seat Toledo voertuigen uit 2006 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 2 keuringen. Op een leeftijd van 20 jaar heeft 90,1% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Seat Toledo 2006 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Seat Toledo 2006 op benzine springt "Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar" eruit: 35,7% van de keuringen, tegen 9,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 3,8× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af, Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af.
Op welke APK-punten presteert een Seat Toledo 2006 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Seat Toledo 2006 op benzine komt "Stadslicht werkt niet (goed)" juist mínder vaak voor: 9,2% tegen 26,6% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt en Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Seat Toledo 2006?
Deze Seat Toledo valt binnen de Mk3 (5P) (platform A5 (PQ35)), gebouwd van okt 2004 tot dec 2009. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Seat Toledo uit 2006?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Seat Toledo 2006.