Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Volkswagen Multivan 2002
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie T4 (1992–2002)

Wij hebben 95 Volkswagen Multivan voertuigen uit 2002 geanalyseerd (24 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Volkswagen Multivan uit 2002 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Volkswagen Multivan 2002
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 1997 · 0% vs gemiddelde · 343 keuringen 1997 343 keuringen Bouwjaar 1999 · +17% vs gemiddelde · 273 keuringen 1999 273 keuringen Bouwjaar 2000 · -4% vs gemiddelde · 301 keuringen 2000 301 keuringen Bouwjaar 2001 · +16% vs gemiddelde · 497 keuringen 2001 497 keuringen Bouwjaar 2002 · +15% vs gemiddelde · 728 keuringen 2002 728 keuringen +15% Bouwjaar 2003 · +18% vs gemiddelde · 973 keuringen 2003 973 keuringen Bouwjaar 2004 · -1% vs gemiddelde · 1.071 keuringen 2004 1.1K keuringen Bouwjaar 2005 · 0% vs gemiddelde · 1.015 keuringen 2005 1.0K keuringen Bouwjaar 2006 · +2% vs gemiddelde · 903 keuringen 2006 903 keuringen Bouwjaar 2007 · +6% vs gemiddelde · 1.169 keuringen 2007 1.2K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Gelijk aan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Volkswagen Multivan per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar.

Bouwjaar 2024 (Hybride (benzine))

€ 51.381

25 waarnemingen

Bouwjaar 2022 (Hybride (benzine))

€ 43.668

38 waarnemingen

Totaal waarnemingen

102

peiljaar 2026

Hybride (benzine)
2024–2022
€ 0 € 25.000 € 50.000 € 75.000 2022 2023 2024 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 102 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten.

Milieu & verbruik (2002)

fabrieksopgaven
Diesel 215 g/km CO2 Euro 3

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Volkswagen Multivan 2002

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Diesel

95 voertuigen · 91,3%

Op leeftijd 24 jaar wordt deze diesel Volkswagen Multivan bij gemiddeld 49,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 42,4% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 36,4% vs 23,9%.

Gebaseerd op 95 Nederlandse diesel-Volkswagen Multivan's uit 2002, waarvan 94% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

49,8%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

94%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · diesel

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Volkswagen Multivan uit 2002 (diesel).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 95 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 24 jaar

420.166 km

≈ 17.600 km/jaar (CBS diesel)

Nog geen marktdata voor deze diesel uit 2002.

Kenteken-check

Check een specifieke Multivan uit 2002

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

3 terugroepacties bekend voor de Multivan Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 91 actieve voertuigen uit 2002 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Volkswagen Multivan 2002

Hoeveel afkeuringen heeft een Volkswagen Multivan uit 2002 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 49,8% van de 95 geanalyseerde Volkswagen Multivan voertuigen uit 2002 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 2 keuringen. Op een leeftijd van 24 jaar heeft 93,7% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat is 17% hoger dan vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, boven het gemiddelde van leeftijdsgenoten.
Welke APK-gebreken komen bij een Volkswagen Multivan 2002 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Volkswagen Multivan 2002 op diesel springt "Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgassen" eruit: 44,1% van de keuringen, tegen 10,4% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 4,2× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt, Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar.
Op welke APK-punten presteert een Volkswagen Multivan 2002 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Volkswagen Multivan 2002 op diesel komt "Dimlicht onjuist afgesteld" juist mínder vaak voor: 20,4% tegen 29,6% bij vergelijkbare diesel-auto's. Ook Remlicht werkt niet (goed) en Gordel beschadigd komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Volkswagen Multivan 2002?
Deze Volkswagen Multivan valt binnen de T4, gebouwd van 1992 tot 2002. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Volkswagen Multivan uit 2002?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Volkswagen Multivan 2002.