Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Hyundai Atos 2002
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie MX (1997–2011)

Wij hebben 619 Hyundai Atos voertuigen uit 2002 geanalyseerd (24 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Hyundai Atos uit 2002 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Hyundai Atos 2002
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 9 bouwjaren
-30% -15% 0% +15% +30% Bouwjaar 1998 · +8% vs gemiddelde · 329 keuringen 1998 329 keuringen Bouwjaar 1999 · +6% vs gemiddelde · 987 keuringen 1999 987 keuringen Bouwjaar 2000 · +7% vs gemiddelde · 462 keuringen 2000 462 keuringen Bouwjaar 2001 · +8% vs gemiddelde · 756 keuringen 2001 756 keuringen Bouwjaar 2002 · +1% vs gemiddelde · 4.333 keuringen 2002 4.3K keuringen +1% Bouwjaar 2003 · +1% vs gemiddelde · 3.101 keuringen 2003 3.1K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Milieu & verbruik (2002)

fabrieksopgaven
Benzine 6,1 l/100km · 1 op 16,4 146 g/km CO2 Euro 3 D

Wisselt vaak van eigenaar

De Hyundai Atos uit 2002 wisselt 25% vaker van eigenaar dan de gemiddelde auto. 4% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 5%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 560 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Hyundai Atos 2002

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

619 voertuigen · 100,0%

↑ +1% afkeur ↓ -13% advies

Op leeftijd 24 jaar wordt deze benzine Hyundai Atos bij gemiddeld 45,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 45,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 20,6% vs 23,8%.

Gebaseerd op 619 Nederlandse benzine-Hyundai Atos's uit 2002, waarvan 90% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

45,8%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

90%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

+1%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Hyundai Atos uit 2002 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Vraagprijs-indicatie

Actueel aanbod (2026)

€ 1.000 tot € 2.000

beperkt aanbod, 22 waarnemingen

Van de benzine Hyundai Atos uit 2002 staat weinig aanbod online; de vraagprijzen liggen ruwweg tussen € 1.000 en € 2.000. Dit is de vraagprijs van het actuele aanbod, geen taxatiewaarde.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · benzine

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↓ -64% t.o.v. verwacht

Verwacht op 24 jaar

264.994 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Gemeten (mediaan)

95.000 km

95.000–155.000 km · 26 waarnemingen

Een benzine Hyundai Atos uit 2002 rijdt naar verwachting rond de 264.994 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 95.000 km, 64% lager.

Motor-gerelateerde afkeurpunten per uitvoering

Afkeurpunten aan motorsteunen, lekkages en het brandstof- en gassysteem, per motorisering vergeleken met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. 1,0× is gelijk aan die groep, lager is beter.

Motor Voertuigen Afkeurpunten Vergelijking
1.1i 598 15 vooral brandstofsysteem 0,5×

De APK keurt geen inwendige motortechniek; dit cijfer meet de staat van wat de keurmeester wél ziet. Leeftijd-gewogen, alleen echte defecten (geen slijtage of onderhoud).

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Hyundai Atos uit 2002

Andere modellen op dezelfde leeftijd (24 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Hyundai Atos 2002?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2002 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai Atos 2002, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Atos uit 2002

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

Bekijk 476 actieve voertuigen uit 2002 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Hyundai Atos 2002

Hoeveel afkeuringen heeft een Hyundai Atos uit 2002 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 45,8% van de 619 geanalyseerde Hyundai Atos voertuigen uit 2002 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 2 keuringen. Op een leeftijd van 24 jaar heeft 90,0% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Wat kost een Hyundai Atos uit 2002?
Een Hyundai Atos uit 2002 op benzine staat te koop voor tussen € 1.000 en € 2.000 (beperkt aanbod), gebaseerd op 22 waarnemingen van actueel aanbod (2026). Vraagprijs is geen taxatiewaarde; werkelijke verkoopprijzen liggen doorgaans lager.
Welke APK-gebreken komen bij een Hyundai Atos 2002 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Hyundai Atos 2002 op benzine springt "Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af" eruit: 43,7% van de keuringen, tegen 19,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 2,2× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Deur niet op normale wijze te openen, Remverschil op 1 as te groot.
Op welke APK-punten presteert een Hyundai Atos 2002 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Hyundai Atos 2002 op benzine komt "Veer gebroken of gescheurd" juist mínder vaak voor: 0,0% tegen 11,8% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar en Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Hyundai Atos 2002?
Deze Hyundai Atos valt binnen de MX, gebouwd van 1997 tot 2011. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Hyundai Atos uit 2002?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Hyundai Atos 2002.