Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Hyundai Santa FE 2003
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie I (SM) (2000 – dec 2005)

Wij hebben 88 Hyundai Santa FE voertuigen uit 2003 geanalyseerd (23 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Hyundai Santa FE uit 2003 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Hyundai Santa FE 2003
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-60% -30% 0% +30% +60% Bouwjaar 2002 · +2% vs gemiddelde · 259 keuringen 2002 259 keuringen Bouwjaar 2003 · 0% vs gemiddelde · 616 keuringen 2003 616 keuringen 0% Bouwjaar 2004 · +13% vs gemiddelde · 1.134 keuringen 2004 1.1K keuringen Bouwjaar 2005 · +3% vs gemiddelde · 1.071 keuringen 2005 1.1K keuringen Bouwjaar 2006 · +24% vs gemiddelde · 4.116 keuringen 2006 4.1K keuringen Bouwjaar 2007 · +35% vs gemiddelde · 3.661 keuringen 2007 3.7K keuringen Bouwjaar 2008 · +32% vs gemiddelde · 2.233 keuringen 2008 2.2K keuringen Bouwjaar 2009 · +28% vs gemiddelde · 882 keuringen 2009 882 keuringen Bouwjaar 2010 · +40% vs gemiddelde · 1.008 keuringen 2010 1.0K keuringen Bouwjaar 2011 · +53% vs gemiddelde · 1.057 keuringen 2011 1.1K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Gelijk aan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Hyundai Santa FE per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar.

Bouwjaar 2025 (Hybride (benzine))

€ 50.600

20 waarnemingen

Bouwjaar 2021 (Hybride (benzine))

€ 32.108

35 waarnemingen

Totaal waarnemingen

243

peiljaar 2026

Hybride (benzine)
2025–2021
€ 0 € 25.000 € 50.000 € 75.000 2021 2022 2023 2024 2025 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 243 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten.

Milieu & verbruik (2003)

fabrieksopgaven
Benzine 9,8 l/100km · 1 op 10,2 235 g/km CO2 Euro 3 E

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Hyundai Santa FE 2003

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Benzine

88 voertuigen · 100,0%

Op leeftijd 23 jaar wordt deze benzine Hyundai Santa FE bij gemiddeld 39,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 39,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 32,6% vs 23,2%.

Gebaseerd op 88 Nederlandse benzine-Hyundai Santa FE's uit 2003, waarvan 91% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

39,6%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

91%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · benzine

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Hyundai Santa FE uit 2003 (benzine).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Met 88 voertuigen is deze groep te klein voor een betrouwbare vergelijking van gebreken met leeftijdsgenoten, in welke richting dan ook.

Kilometerstand

Verwacht op 23 jaar

256.338 km

≈ 11.100 km/jaar (CBS benzine)

Nog geen marktdata voor deze benzine uit 2003.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Hyundai Santa FE uit 2003

Andere modellen op dezelfde leeftijd (23 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Hyundai Santa FE 2003?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2003 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai Santa FE 2003, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Santa FE uit 2003

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

12 terugroepacties bekend voor de Santa FE Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 64 actieve voertuigen uit 2003 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Hyundai Santa FE 2003

Hoeveel afkeuringen heeft een Hyundai Santa FE uit 2003 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 39,6% van de 88 geanalyseerde Hyundai Santa FE voertuigen uit 2003 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 3 keuringen. Op een leeftijd van 23 jaar heeft 90,9% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Hyundai Santa FE 2003 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Hyundai Santa FE 2003 op benzine springt "Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af" eruit: 33,7% van de keuringen, tegen 15,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, 2,2× zo vaak als die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Remlicht werkt niet (goed), Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk.
Op welke APK-punten presteert een Hyundai Santa FE 2003 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Hyundai Santa FE 2003 op benzine komt "Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan" juist mínder vaak voor: 0,0% tegen 13,1% bij vergelijkbare benzine-auto's. Ook Remslang beschadigd, wapeningsmateriaal zichtbaar en Band beschadigd komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Hyundai Santa FE 2003?
Deze Hyundai Santa FE valt binnen de I (SM), gebouwd van 2000 tot dec 2005. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Hyundai Santa FE uit 2003?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Hyundai Santa FE 2003.