Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Hyundai Santa FE 2007
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 499 Hyundai Santa FE voertuigen uit 2007 geanalyseerd (19 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Hyundai Santa FE uit 2007 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Hyundai Santa FE 2007
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
467 voertuigen
· 91,2%
Catalogusprijs nieuw: €37.875
(€35.735–€42.430)
↑ +41% afkeur
↑ +37% advies
Benzine
467 voertuigen · 91,2%
Catalogusprijs nieuw: €37.875 (€35.735–€42.430)
Op leeftijd 19 jaar wordt deze benzine Hyundai Santa FE bij gemiddeld 49,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 35,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 23,0% vs 16,8%.
Gebaseerd op 467 Nederlandse benzine-Hyundai Santa FE's uit 2007, waarvan 94% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
49,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
94%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+41%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
6,1× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur44,6% van dit cohort · gemiddeld 7,3%
-
5,7× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur42,4% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
-
4,4× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur33,0% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
-
3,3× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur46,4% van dit cohort · gemiddeld 14,1%
-
2,9× vaker
Parkeerrem werkt niet op 2 wielen
Reminrichting Afkeur8,8% van dit cohort · gemiddeld 3,1%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Roestschade bevestiging bovenbouw
Chassis & Carrosserie Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 5,8%
-
ver onder gemiddelde
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur1,1% van dit cohort · gemiddeld 13,2%
-
2,5× minder
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur6,8% van dit cohort · gemiddeld 18,4%
-
2,5× minder
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur3,7% van dit cohort · gemiddeld 8,4%
-
1,7× minder
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 9,8%
Diesel
32 voertuigen
· 6,3%
Catalogusprijs nieuw: €45.253
(€42.675–€47.880)
↑ +22% afkeur
↑ +25% advies
Diesel
32 voertuigen · 6,3%
Catalogusprijs nieuw: €45.253 (€42.675–€47.880)
Op leeftijd 19 jaar wordt deze diesel Hyundai Santa FE bij gemiddeld 42,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 34,4% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 20,6% vs 16,5%.
Gebaseerd op 32 Nederlandse diesel-Hyundai Santa FE's uit 2007, waarvan 94% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
42,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
94%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+22%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
8,3× vaker
Remslang ernstig misvormd
Reminrichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 0,6%
-
7,6× vaker
Stofhoes stuurinrichting ondeugdelijk bevestigd
Stuurinrichting Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 0,7%
-
6,6× vaker
Montage band niet volgens voorschriften
Wielen & Banden Afkeur5,3% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
5,1× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur42,1% van dit cohort · gemiddeld 8,3%
-
4,6× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur10,5% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Hyundai Santa FE uit 2007
Andere modellen op dezelfde leeftijd (19 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Hyundai Santa FE 2007?
BMW 3 Serie
VOLVO V70
MERCEDES-BENZ C
HYUNDAI Tucson
AUDI A4
TOYOTA RAV4
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2007 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai Santa FE 2007 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Hyundai Santa FE 2007
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Hyundai Santa FE uit 2007?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Hyundai Santa FE uit 2007 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Hyundai Santa FE 2007 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Hyundai Santa FE 2007 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Hyundai Santa FE 2007?
Hoe controleer ik een specifieke Hyundai Santa FE uit 2007?
Check een specifieke Hyundai Santa FE 2007
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Hyundai Santa FE 2007.