Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Jaguar F-Pace 2018
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 237 Jaguar F-Pace voertuigen uit 2018 geanalyseerd (8 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Jaguar F-Pace uit 2018 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Jaguar F-Pace 2018
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
127 voertuigen
· 53,6%
Catalogusprijs nieuw: €88.517
(€83.242–€95.969)
↓ -14% afkeur
↓ -24% advies
Benzine
127 voertuigen · 53,6%
Catalogusprijs nieuw: €88.517 (€83.242–€95.969)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze benzine Jaguar F-Pace bij gemiddeld 7,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 8,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 2,5% vs 3,3%.
Gebaseerd op 127 Nederlandse benzine-Jaguar F-Pace's uit 2018, waarvan 37% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
7,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
37%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-14%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
17,2× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur5,4% van dit cohort · gemiddeld 0,3%
-
3,3× vaker
Bandenspanning op 1 as niet gelijk
Wielen & Banden Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
2,6× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 2,7%
-
2,0× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur5,4% van dit cohort · gemiddeld 2,7%
-
1,5× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur17,9% van dit cohort · gemiddeld 11,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Diesel
110 voertuigen
· 46,4%
Catalogusprijs nieuw: €87.662
(€80.621–€93.744)
↑ +2% afkeur
↑ +41% advies
Diesel
110 voertuigen · 46,4%
Catalogusprijs nieuw: €87.662 (€80.621–€93.744)
Op leeftijd 8 jaar wordt deze diesel Jaguar F-Pace bij gemiddeld 16,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 15,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,2% vs 6,5%.
Gebaseerd op 110 Nederlandse diesel-Jaguar F-Pace's uit 2018, waarvan 63% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
16,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
63%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,3× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur11,2% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
5,7× vaker
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
1,6× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur21,3% van dit cohort · gemiddeld 13,3%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Jaguar F-Pace uit 2018
Andere modellen op dezelfde leeftijd (8 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Jaguar F-Pace 2018?
TESLA Model S
LAND ROVER Range Rover Sport
BMW X5
PORSCHE Cayenne
PORSCHE Macan
LAND ROVER Range Rover
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2018 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Jaguar F-Pace 2018 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Jaguar F-Pace 2018
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Jaguar F-Pace uit 2018?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Jaguar F-Pace uit 2018 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Jaguar F-Pace 2018 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Jaguar F-Pace 2018 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Jaguar F-Pace 2018?
Hoe controleer ik een specifieke Jaguar F-Pace uit 2018?
Check een specifieke Jaguar F-Pace 2018
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Jaguar F-Pace 2018.