Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Mazda MX-5
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 12.4K Mazda MX-5 voertuigen — uitgesplitst naar 4 generaties en bouwjaren van 1989 tot 2026.

Hoe betrouwbaar is de Mazda MX-5?

Op basis van 12.416 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1989–2026 en 4 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Mazda MX-5 veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Mazda MX-5

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2015–2027

IV (ND)

2.806 voertuigen · 12 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Licht 93% Compact 7%
Roadster IV (ND)

15.162 observaties · 1.155 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

7,6%

per voertuig-jaar in cohort

32% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-58% afkeur -60% advies leeftijd 3 — 11 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 3,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 1,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 1,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 18,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 4,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 20,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 7,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 26,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 29,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 31,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 34,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,1% advies · cohort 1.696 Leeftijd 4 · 1,3% advies · cohort 2.137 Leeftijd 5 · 0,7% advies · cohort 2.411 Leeftijd 6 · 2,8% advies · cohort 2.237 Leeftijd 7 · 1,3% advies · cohort 2.160 Leeftijd 8 · 3,4% advies · cohort 1.827 Leeftijd 9 · 4,1% advies · cohort 1.420 Leeftijd 10 · 3,3% advies · cohort 910 Leeftijd 11 · 1,6% advies · cohort 364 Leeftijd 3 · 0,6% afkeur · cohort 1.696 Leeftijd 4 · 7,3% afkeur · cohort 2.137 Leeftijd 5 · 1,8% afkeur · cohort 2.411 Leeftijd 6 · 9,6% afkeur · cohort 2.237 Leeftijd 7 · 4,4% afkeur · cohort 2.160 Leeftijd 8 · 14,7% afkeur · cohort 1.827 Leeftijd 9 · 15,7% afkeur · cohort 1.420 Leeftijd 10 · 13,3% afkeur · cohort 910 Leeftijd 11 · 5,8% afkeur · cohort 364 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2006–2015

III (NC)

3.977 voertuigen · 10 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Compact 91% Licht 9%
Roadster III (NC)

27.839 observaties · 5.933 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

21,3%

per voertuig-jaar in cohort

71% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-41% afkeur -59% advies leeftijd 5 — 20 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Leeftijd 5 · gemiddelde 1,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 4,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 1,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 6,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 13,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 20,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 3,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 6,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 22,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 25,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 27,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 30,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 33,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 37,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 40,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 40,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · 0,5% advies · cohort 364 Leeftijd 6 · 2,7% advies · cohort 527 Leeftijd 7 · 0,7% advies · cohort 705 Leeftijd 8 · 2,7% advies · cohort 929 Leeftijd 9 · 4,4% advies · cohort 1.260 Leeftijd 10 · 5,3% advies · cohort 1.650 Leeftijd 11 · 4,0% advies · cohort 2.011 Leeftijd 12 · 4,6% advies · cohort 2.163 Leeftijd 13 · 5,3% advies · cohort 2.664 Leeftijd 14 · 5,5% advies · cohort 3.272 Leeftijd 15 · 6,6% advies · cohort 3.048 Leeftijd 16 · 7,6% advies · cohort 2.717 Leeftijd 17 · 8,7% advies · cohort 2.327 Leeftijd 18 · 7,9% advies · cohort 1.966 Leeftijd 19 · 8,3% advies · cohort 1.450 Leeftijd 20 · 4,7% advies · cohort 786 Leeftijd 5 · 1,1% afkeur · cohort 364 Leeftijd 6 · 6,8% afkeur · cohort 527 Leeftijd 7 · 3,0% afkeur · cohort 705 Leeftijd 8 · 11,2% afkeur · cohort 929 Leeftijd 9 · 15,2% afkeur · cohort 1.260 Leeftijd 10 · 17,2% afkeur · cohort 1.650 Leeftijd 11 · 17,5% afkeur · cohort 2.011 Leeftijd 12 · 19,5% afkeur · cohort 2.163 Leeftijd 13 · 21,4% afkeur · cohort 2.664 Leeftijd 14 · 22,7% afkeur · cohort 3.272 Leeftijd 15 · 26,4% afkeur · cohort 3.048 Leeftijd 16 · 27,9% afkeur · cohort 2.717 Leeftijd 17 · 28,4% afkeur · cohort 2.327 Leeftijd 18 · 27,1% afkeur · cohort 1.966 Leeftijd 19 · 24,5% afkeur · cohort 1.450 Leeftijd 20 · 12,6% afkeur · cohort 786 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1998–2005

II (NB)

3.449 voertuigen · 8 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Licht 92% Compact 8%
Roadster II (NB)

24.143 observaties · 7.327 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

30,3%

per voertuig-jaar in cohort

84% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-32% afkeur -29% advies leeftijd 15 — 28 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Leeftijd 15 · gemiddelde 14,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 17,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 18,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 20,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 21,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 22,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 23,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 23,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 23,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 22,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 21,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 21,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 40,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 41,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 42,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 42,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 42,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 41,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 42,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 40,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 40,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 38,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 37,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 34,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 34,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 34,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · 3,9% advies · cohort 281 Leeftijd 16 · 7,9% advies · cohort 521 Leeftijd 17 · 8,5% advies · cohort 887 Leeftijd 18 · 12,4% advies · cohort 1.416 Leeftijd 19 · 14,1% advies · cohort 1.840 Leeftijd 20 · 16,2% advies · cohort 2.344 Leeftijd 21 · 16,8% advies · cohort 3.022 Leeftijd 22 · 18,6% advies · cohort 3.168 Leeftijd 23 · 20,4% advies · cohort 2.928 Leeftijd 24 · 20,5% advies · cohort 2.562 Leeftijd 25 · 18,5% advies · cohort 2.033 Leeftijd 26 · 21,1% advies · cohort 1.609 Leeftijd 27 · 15,7% advies · cohort 1.105 Leeftijd 28 · 8,7% advies · cohort 427 Leeftijd 15 · 9,6% afkeur · cohort 281 Leeftijd 16 · 21,9% afkeur · cohort 521 Leeftijd 17 · 23,1% afkeur · cohort 887 Leeftijd 18 · 26,8% afkeur · cohort 1.416 Leeftijd 19 · 29,6% afkeur · cohort 1.840 Leeftijd 20 · 32,0% afkeur · cohort 2.344 Leeftijd 21 · 28,8% afkeur · cohort 3.022 Leeftijd 22 · 31,0% afkeur · cohort 3.168 Leeftijd 23 · 35,4% afkeur · cohort 2.928 Leeftijd 24 · 34,2% afkeur · cohort 2.562 Leeftijd 25 · 34,3% afkeur · cohort 2.033 Leeftijd 26 · 32,4% afkeur · cohort 1.609 Leeftijd 27 · 24,7% afkeur · cohort 1.105 Leeftijd 28 · 12,2% afkeur · cohort 427 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1990–1998

I (NA)

2.944 voertuigen · 9 bouwjaren

Brandstof Benzine 100%
Gewicht Licht 99%
Roadster I (NA)

20.608 observaties · 4.689 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

22,8%

per voertuig-jaar in cohort

76% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-22% afkeur -10% advies leeftijd 22 — 36 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Leeftijd 22 · gemiddelde 23,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 23,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 22,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 22,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 21,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 21,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 21,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 20,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 9,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 32 · gemiddelde 12,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 33 · gemiddelde 8,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 34 · gemiddelde 11,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 35 · gemiddelde 9,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 36 · gemiddelde 11,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 41,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 40,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 38,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 38,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 35,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 34,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 29 · gemiddelde 33,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 30 · gemiddelde 31,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 31 · gemiddelde 14,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 32 · gemiddelde 20,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 33 · gemiddelde 14,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 34 · gemiddelde 18,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 35 · gemiddelde 14,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 36 · gemiddelde 16,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · 9,6% advies · cohort 427 Leeftijd 23 · 17,0% advies · cohort 607 Leeftijd 24 · 19,5% advies · cohort 796 Leeftijd 25 · 20,3% advies · cohort 994 Leeftijd 26 · 23,9% advies · cohort 1.214 Leeftijd 27 · 25,7% advies · cohort 1.460 Leeftijd 28 · 20,1% advies · cohort 1.830 Leeftijd 29 · 20,2% advies · cohort 2.038 Leeftijd 30 · 20,9% advies · cohort 2.337 Leeftijd 31 · 10,9% advies · cohort 2.148 Leeftijd 32 · 14,6% advies · cohort 1.950 Leeftijd 33 · 10,2% advies · cohort 1.730 Leeftijd 34 · 12,4% advies · cohort 1.484 Leeftijd 35 · 7,4% advies · cohort 1.114 Leeftijd 36 · 3,3% advies · cohort 479 Leeftijd 22 · 14,3% afkeur · cohort 427 Leeftijd 23 · 31,3% afkeur · cohort 607 Leeftijd 24 · 31,3% afkeur · cohort 796 Leeftijd 25 · 31,1% afkeur · cohort 994 Leeftijd 26 · 29,8% afkeur · cohort 1.214 Leeftijd 27 · 34,5% afkeur · cohort 1.460 Leeftijd 28 · 25,4% afkeur · cohort 1.830 Leeftijd 29 · 27,1% afkeur · cohort 2.038 Leeftijd 30 · 26,9% afkeur · cohort 2.337 Leeftijd 31 · 14,6% afkeur · cohort 2.148 Leeftijd 32 · 20,1% afkeur · cohort 1.950 Leeftijd 33 · 15,7% afkeur · cohort 1.730 Leeftijd 34 · 17,0% afkeur · cohort 1.484 Leeftijd 35 · 10,7% afkeur · cohort 1.114 Leeftijd 36 · 4,4% afkeur · cohort 479 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

31 voertuigen · 1 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Mazda MX-5

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Mazda MX-5?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Mazda MX-5 — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Mazda MX-5

Welke generatie van de Mazda MX-5 is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Mazda MX-5-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De IV (ND) (2015–2027) toont in onze data het laagste cijfer (7,6%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Mazda MX-5 generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de II (NB) (1998–2005) met 30,3% — auto's van rond de 24 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Mazda MX-5 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 21,8% van de 12.416 geanalyseerde Mazda MX-5 afgekeurd — ruwweg 1 op de 5 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 7,6% bij de IV (ND) tot 30,3% bij de II (NB). Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 12.416 Mazda MX-5 voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Mazda MX-5 controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Mazda MX-5 voertuigen.

Check een specifieke Mazda MX-5

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Mazda MX-5.