Direct naar inhoud

Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid

Renault Master 2018
APK betrouwbaarheid

Onderdeel van generatie III (FV/JV) (jun 2010 – sep 2024)

Wij hebben 2.831 Renault Master voertuigen uit 2018 geanalyseerd (8 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit bouwjaar zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.

Vergelijking per bouwjaar

Hoe verhoudt de Renault Master uit 2018 zich tot andere bouwjaren?

Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, alle brandstoffen samen. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. De losse brandstoffen hieronder kunnen daarvan afwijken. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.

Renault Master 2018
% verschil vs gemiddelde, gewogen op brandstof + gewicht 11 bouwjaren
-50% -25% 0% +25% +50% Bouwjaar 2013 · -1% vs gemiddelde · 7.847 keuringen 2013 7.8K keuringen Bouwjaar 2014 · -2% vs gemiddelde · 8.414 keuringen 2014 8.4K keuringen Bouwjaar 2015 · -1% vs gemiddelde · 10.955 keuringen 2015 11.0K keuringen Bouwjaar 2016 · -1% vs gemiddelde · 15.043 keuringen 2016 15.0K keuringen Bouwjaar 2017 · +1% vs gemiddelde · 17.563 keuringen 2017 17.6K keuringen Bouwjaar 2018 · +4% vs gemiddelde · 19.936 keuringen 2018 19.9K keuringen +4% Bouwjaar 2019 · -3% vs gemiddelde · 19.509 keuringen 2019 19.5K keuringen Bouwjaar 2020 · -11% vs gemiddelde · 18.114 keuringen 2020 18.1K keuringen Bouwjaar 2021 · -16% vs gemiddelde · 19.575 keuringen 2021 19.6K keuringen Bouwjaar 2022 · -23% vs gemiddelde · 16.875 keuringen 2022 16.9K keuringen Bouwjaar 2023 · -45% vs gemiddelde · 16.608 keuringen 2023 16.6K keuringen DIT JAAR
Beter dan gemiddelde Slechter dan gemiddelde Dit bouwjaar
Gewogen op brandstof × gewichtsklasse

Marktprijzen

Vraagprijsverloop van de Renault Master per bouwjaar

Gemiddelde vraagprijs van het actuele aanbod per bouwjaar.

Bouwjaar 2024 (Diesel)

€ 34.015

73 waarnemingen

Bouwjaar 2010 (Diesel)

€ 8.077

19 waarnemingen

Per 10.000 km extra

− € 580

prijseffect binnen bouwjaar

Totaal waarnemingen

783

peiljaar 2026

Diesel
2024–2010
€ 0 € 10.000 € 20.000 € 30.000 € 40.000 2010 2012 2014 2016 2018 2020 2022 2024 bouwjaar (nieuw → oud)
Gemiddelde vraagprijs per bouwjaar op basis van 783 waarnemingen van actueel aanbod (peiljaar 2026). Vraagprijs is niet hetzelfde als verkoopprijs: de uiteindelijke transactieprijs ligt doorgaans lager. Bouwjaren met te weinig waarnemingen zijn weggelaten. Het km-effect vergelijkt uitsluitend auto's uit hetzelfde bouwjaar (6 bouwjaar-groepen), zodat leeftijd het beeld niet vertekent.

Milieu & verbruik (2018)

fabrieksopgaven
Diesel 7,8 l/100km · 1 op 12,8 204 g/km CO2 Euro 6 E

Trouwe eigenaren

De Renault Master uit 2018 wisselt 23% minder vaak van eigenaar dan de gemiddelde auto. 31% rijdt nog bij de eerste eigenaar (gemiddeld: 23%). Gemeten over tenaamstellingswissels bij 2.485 voertuigen uit dit bouwjaar.

Per brandstof

Betrouwbaarheid per brandstof · Renault Master 2018

Open een brandstof om de vergelijkingscijfers, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.

Diesel

2.831 voertuigen · 99,4%

Catalogusprijs nieuw: circa €49.600

↑ +4% afkeur ↓ -34% advies

Op leeftijd 8 jaar wordt deze diesel Renault Master bij gemiddeld 38,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 36,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,1% vs 13,9%.

Gebaseerd op 2.831 Nederlandse diesel-Renault Master's uit 2018, waarvan 91% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep bestaat uit Nederlandse auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse, dus geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.

Jaarlijkse afkeurkans

38,3%

gemiddeld per keuring sinds 2020

Lifetime afkeur

91%

ooit ≥1 afkeur sinds 2020

vs gemiddelde

+4%

afkeur vs vergelijkbaar

Verwachte onderhoudskosten richting APK · diesel

Indicatie op basis van de 10 meest waarschijnlijke gebreken bij de Renault Master uit 2018 (diesel).

Het kostenniveau loopt van € (laag) tot €€€€€ (hoog) en geeft de typische reparatiekosten per gebrek aan. Klik op een gebrek of kostenniveau voor de volledige kostenraming.

Sterke en zwakke plekken bij de APK · diesel

Vaker dan bij leeftijdsgenoten
Minder vaak dan bij leeftijdsgenoten

Percentages zijn het aandeel van de gekeurde auto's uit dit bouwjaar waarbij het gebrek ooit tijdens een APK is vastgesteld, vergeleken met auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse. De kans op een gebrek bij de eerstvolgende keuring staat bij de verwachte onderhoudskosten.

Kilometerstand

↓ -12% t.o.v. verwacht

Verwacht op 8 jaar

175.559 km

≈ 17.600 km/jaar (CBS diesel)

Gemeten (mediaan)

155.000 km

105.000–185.000 km · 48 waarnemingen

Een diesel Renault Master uit 2018 rijdt naar verwachting rond de 175.559 km (CBS-gemiddelde voor de leeftijd). Gemeten mediaan ligt op 155.000 km, 12% lager.

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Renault Master uit 2018

Andere modellen op dezelfde leeftijd (8 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Renault Master 2018?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2018 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Renault Master 2018, eerlijk vergeleken op leeftijd.

Kenteken-check

Check een specifieke Master uit 2018

Bekijk de volledige APK-historie, gebreken en betrouwbaarheid van één specifiek voertuig.

23 terugroepacties bekend voor de Master Bekijk welke acties er lopen en of ze hersteld zijn.
Bekijk 39 actieve voertuigen uit 2018 met APK-historie

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over de Renault Master 2018

Hoeveel afkeuringen heeft een Renault Master uit 2018 gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 38,3% van de 2.831 geanalyseerde Renault Master voertuigen uit 2018 afgekeurd, dat is ruwweg 1 op de 3 keuringen. Op een leeftijd van 8 jaar heeft 90,7% van deze auto's ooit een afkeuring gehad in onze data. Dat ligt in lijn met vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd, brandstof en gewichtsklasse.
Welke APK-gebreken komen bij een Renault Master 2018 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Bij de Renault Master 2018 op diesel springt "Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt" eruit: 44,0% van de keuringen, tegen minder dan 0,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse, vrijwel uitsluitend bij dit model vergeleken met die groep. Andere bovengemiddelde aandachtspunten: Band onvoldoende profiel, Stadslicht werkt niet (goed).
Op welke APK-punten presteert een Renault Master 2018 beter dan vergelijkbare auto's?
Bij de Renault Master 2018 op diesel komt "Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af" juist mínder vaak voor: 1,1% tegen 16,6% bij vergelijkbare diesel-auto's. Ook Bandenspanning niet op juiste waarde en Mistlicht voor onjuist afgesteld komen relatief weinig voor.
Onder welke generatie valt de Renault Master 2018?
Deze Renault Master valt binnen de III (FV/JV), gebouwd van jun 2010 tot sep 2024. Naburige bouwjaren in dezelfde generatie delen veelal dezelfde techniek en zwakke plekken.
Hoe controleer ik een specifieke Renault Master uit 2018?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie, eventuele afkeuringen, en hoe het voertuig presteert ten opzichte van soortgelijke Renault Master 2018.