Direct naar inhoud

APK-gebreken & betrouwbaarheid

Toyota Avensis
APK betrouwbaarheid

APK-gebreken analyse van 14.7K Toyota Avensis voertuigen — uitgesplitst naar 5 generaties en bouwjaren van 1997 tot 2019.

Hoe betrouwbaar is de Toyota Avensis?

Op basis van 14.656 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 1997–2019 en 5 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Toyota Avensis veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.

Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschaf­beslissingen.

Generaties

APK Betrouwbaarheid per generatie Toyota Avensis

Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.

Generatie 2015–2018

T270 Facelift

1.408 voertuigen · 4 bouwjaren

Brandstof Benzine 89% Diesel 11%
Gewicht Compact 82% Middenklasse 18%
Saloon T270 Facelift Estate T270 Facelift

9.632 observaties · 1.184 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

12,3%

per voertuig-jaar in cohort

54% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-31% afkeur -13% advies leeftijd 3 — 11 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Leeftijd 3 · gemiddelde 0,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 4,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 1,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 3 · gemiddelde 2,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 4 · gemiddelde 14,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 5,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 16,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 8,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 21,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 24,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 26,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 3 · 0,6% advies · cohort 616 Leeftijd 4 · 2,5% advies · cohort 995 Leeftijd 5 · 1,9% advies · cohort 1.408 Leeftijd 6 · 6,5% advies · cohort 1.408 Leeftijd 7 · 4,0% advies · cohort 1.408 Leeftijd 8 · 7,2% advies · cohort 1.408 Leeftijd 9 · 9,5% advies · cohort 1.184 Leeftijd 10 · 8,1% advies · cohort 792 Leeftijd 11 · 3,6% advies · cohort 413 Leeftijd 3 · 0,3% afkeur · cohort 616 Leeftijd 4 · 8,1% afkeur · cohort 995 Leeftijd 5 · 3,9% afkeur · cohort 1.408 Leeftijd 6 · 14,8% afkeur · cohort 1.408 Leeftijd 7 · 9,9% afkeur · cohort 1.408 Leeftijd 8 · 20,2% afkeur · cohort 1.408 Leeftijd 9 · 20,4% afkeur · cohort 1.184 Leeftijd 10 · 17,0% afkeur · cohort 792 Leeftijd 11 · 8,5% afkeur · cohort 413 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2011–2015

T270 Facelift

3.426 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 90% Diesel 10%
Gewicht Compact 53% Middenklasse 47%
Saloon T270 Facelift Estate T270 Facelift

23.982 observaties · 6.456 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

26,9%

per voertuig-jaar in cohort

82% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-6% afkeur -29% advies leeftijd 5 — 15 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 Leeftijd 5 · gemiddelde 1,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 5,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 2,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 7,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 5 · gemiddelde 5,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 6 · gemiddelde 15,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 7 · gemiddelde 7,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 19,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 23,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 25,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 28,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 31,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 33,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 35,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 36,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 5 · 2,2% advies · cohort 413 Leeftijd 6 · 4,2% advies · cohort 696 Leeftijd 7 · 3,4% advies · cohort 1.044 Leeftijd 8 · 5,4% advies · cohort 2.024 Leeftijd 9 · 6,6% advies · cohort 3.426 Leeftijd 10 · 9,4% advies · cohort 3.426 Leeftijd 11 · 7,9% advies · cohort 3.426 Leeftijd 12 · 8,9% advies · cohort 3.013 Leeftijd 13 · 9,9% advies · cohort 2.730 Leeftijd 14 · 8,2% advies · cohort 2.382 Leeftijd 15 · 4,6% advies · cohort 1.402 Leeftijd 5 · 3,9% afkeur · cohort 413 Leeftijd 6 · 11,1% afkeur · cohort 696 Leeftijd 7 · 8,8% afkeur · cohort 1.044 Leeftijd 8 · 17,4% afkeur · cohort 2.024 Leeftijd 9 · 21,9% afkeur · cohort 3.426 Leeftijd 10 · 29,6% afkeur · cohort 3.426 Leeftijd 11 · 32,4% afkeur · cohort 3.426 Leeftijd 12 · 34,6% afkeur · cohort 3.013 Leeftijd 13 · 36,8% afkeur · cohort 2.730 Leeftijd 14 · 31,4% afkeur · cohort 2.382 Leeftijd 15 · 17,7% afkeur · cohort 1.402 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2008–2012

T270

6.710 voertuigen · 5 bouwjaren

Brandstof Benzine 93% Diesel 7%
Gewicht Compact 65% Middenklasse 35%
Saloon T270 Estate T270

46.970 observaties · 15.316 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

32,6%

per voertuig-jaar in cohort

88% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

11 jr

27,8% afkeur · n=5.766

Slechtste leeftijd

13 jr

39,9% afkeur · n=6.710

Afkeur & advies per leeftijd
-12% afkeur -40% advies leeftijd 8 — 18 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 Leeftijd 8 · gemiddelde 6,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 8,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 9,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,8% advies (alle voertuigen) Leeftijd 8 · gemiddelde 20,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 9 · gemiddelde 23,4% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 25,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 31,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 34,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 37,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 38,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 40,2% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 39,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 8 · 3,7% advies · cohort 980 Leeftijd 9 · 5,3% advies · cohort 2.382 Leeftijd 10 · 7,1% advies · cohort 3.873 Leeftijd 11 · 7,0% advies · cohort 5.766 Leeftijd 12 · 8,7% advies · cohort 6.710 Leeftijd 13 · 10,7% advies · cohort 6.710 Leeftijd 14 · 10,1% advies · cohort 6.710 Leeftijd 15 · 10,1% advies · cohort 5.730 Leeftijd 16 · 10,4% advies · cohort 4.328 Leeftijd 17 · 7,3% advies · cohort 2.837 Leeftijd 18 · 5,2% advies · cohort 944 Leeftijd 8 · 10,5% afkeur · cohort 980 Leeftijd 9 · 19,8% afkeur · cohort 2.382 Leeftijd 10 · 24,2% afkeur · cohort 3.873 Leeftijd 11 · 27,8% afkeur · cohort 5.766 Leeftijd 12 · 33,9% afkeur · cohort 6.710 Leeftijd 13 · 39,9% afkeur · cohort 6.710 Leeftijd 14 · 37,8% afkeur · cohort 6.710 Leeftijd 15 · 36,9% afkeur · cohort 5.730 Leeftijd 16 · 37,1% afkeur · cohort 4.328 Leeftijd 17 · 29,1% afkeur · cohort 2.837 Leeftijd 18 · 16,9% afkeur · cohort 944 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 2003–2010

T250

9.076 voertuigen · 8 bouwjaren

Brandstof Benzine 94% Diesel 5%
Gewicht Compact 85% Middenklasse 15%
Saloon T250 Estate T250 Liftback T250

63.532 observaties · 23.272 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

36,6%

per voertuig-jaar in cohort

90% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

13 jr

36,1% afkeur · n=5.409

Slechtste leeftijd

18 jr

43,3% afkeur · n=5.692

Afkeur & advies per leeftijd
-9% afkeur -43% advies leeftijd 10 — 23 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Leeftijd 10 · gemiddelde 9,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 10,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 11,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 12,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 14,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 15,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 16,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 18,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,3% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,0% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 10 · gemiddelde 26,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 11 · gemiddelde 29,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 12 · gemiddelde 32,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 13 · gemiddelde 34,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 14 · gemiddelde 36,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 15 · gemiddelde 38,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 16 · gemiddelde 39,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 40,9% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 40,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 38,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 37,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,0% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 10 · 4,2% advies · cohort 1.491 Leeftijd 11 · 6,1% advies · cohort 3.384 Leeftijd 12 · 8,1% advies · cohort 4.328 Leeftijd 13 · 9,3% advies · cohort 5.409 Leeftijd 14 · 9,6% advies · cohort 6.553 Leeftijd 15 · 10,1% advies · cohort 7.587 Leeftijd 16 · 10,3% advies · cohort 8.461 Leeftijd 17 · 9,8% advies · cohort 7.585 Leeftijd 18 · 12,9% advies · cohort 5.692 Leeftijd 19 · 14,0% advies · cohort 4.748 Leeftijd 20 · 13,4% advies · cohort 3.667 Leeftijd 21 · 12,6% advies · cohort 2.523 Leeftijd 22 · 11,1% advies · cohort 1.489 Leeftijd 23 · 7,0% advies · cohort 615 Leeftijd 10 · 14,9% afkeur · cohort 1.491 Leeftijd 11 · 22,1% afkeur · cohort 3.384 Leeftijd 12 · 32,3% afkeur · cohort 4.328 Leeftijd 13 · 36,1% afkeur · cohort 5.409 Leeftijd 14 · 37,7% afkeur · cohort 6.553 Leeftijd 15 · 39,7% afkeur · cohort 7.587 Leeftijd 16 · 37,8% afkeur · cohort 8.461 Leeftijd 17 · 38,4% afkeur · cohort 7.585 Leeftijd 18 · 43,3% afkeur · cohort 5.692 Leeftijd 19 · 42,2% afkeur · cohort 4.748 Leeftijd 20 · 39,7% afkeur · cohort 3.667 Leeftijd 21 · 35,1% afkeur · cohort 2.523 Leeftijd 22 · 31,4% afkeur · cohort 1.489 Leeftijd 23 · 13,8% afkeur · cohort 615 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Generatie 1997–2003

T220

1.715 voertuigen · 7 bouwjaren

Brandstof Benzine 98% Diesel 1%
Gewicht Compact 100%
Saloon T220 Estate T220 Hatchback T220

12.004 observaties · 4.517 afkeuringen

Jaarlijkse afkeurkans

37,6%

per voertuig-jaar in cohort

89% van auto's ooit afgekeurd

Beste leeftijd

onvoldoende data

Slechtste leeftijd

onvoldoende data

Afkeur & advies per leeftijd
-9% afkeur -35% advies leeftijd 17 — 28 jaar
0% 10% 20% 30% 40% 50% 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Leeftijd 17 · gemiddelde 18,7% advies (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 19,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 21,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 22,5% advies (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 23,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 24,1% advies (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 24,9% advies (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 25,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 24,2% advies (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 22,6% advies (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 21,4% advies (alle voertuigen) Leeftijd 17 · gemiddelde 41,6% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 18 · gemiddelde 41,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 19 · gemiddelde 40,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 20 · gemiddelde 39,7% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 21 · gemiddelde 39,1% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 22 · gemiddelde 38,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 23 · gemiddelde 36,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 24 · gemiddelde 35,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 25 · gemiddelde 35,3% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 26 · gemiddelde 32,5% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 27 · gemiddelde 29,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 28 · gemiddelde 28,8% afkeur (alle voertuigen) Leeftijd 17 · 5,9% advies · cohort 615 Leeftijd 18 · 12,0% advies · cohort 882 Leeftijd 19 · 12,8% advies · cohort 1.129 Leeftijd 20 · 14,7% advies · cohort 1.406 Leeftijd 21 · 17,3% advies · cohort 1.610 Leeftijd 22 · 20,1% advies · cohort 1.714 Leeftijd 23 · 17,1% advies · cohort 1.715 Leeftijd 24 · 19,5% advies · cohort 1.100 Leeftijd 25 · 19,6% advies · cohort 833 Leeftijd 26 · 15,9% advies · cohort 586 Leeftijd 27 · 12,6% advies · cohort 309 Leeftijd 28 · 8,6% advies · cohort 105 Leeftijd 17 · 21,1% afkeur · cohort 615 Leeftijd 18 · 38,7% afkeur · cohort 882 Leeftijd 19 · 40,4% afkeur · cohort 1.129 Leeftijd 20 · 40,8% afkeur · cohort 1.406 Leeftijd 21 · 41,6% afkeur · cohort 1.610 Leeftijd 22 · 45,3% afkeur · cohort 1.714 Leeftijd 23 · 35,2% afkeur · cohort 1.715 Leeftijd 24 · 37,4% afkeur · cohort 1.100 Leeftijd 25 · 35,5% afkeur · cohort 833 Leeftijd 26 · 31,2% afkeur · cohort 586 Leeftijd 27 · 20,4% afkeur · cohort 309 Leeftijd 28 · 13,3% afkeur · cohort 105 leeftijd (jaren)
Afkeur Advies / reparatieadvies Gestreept = gemiddelde alle voertuigen
Datavenster: APK-keuringen 2020–2026

Overige bouwjaren

59 voertuigen · 1 bouwjaren buiten de gedefinieerde generaties

Alternatieven

Vergelijkbare auto's als de Toyota Avensis

Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Toyota Avensis?

Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Avensis — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.

Veelgestelde vragen

Veelgestelde vragen over Toyota Avensis

Welke generatie van de Toyota Avensis is het meest betrouwbaar?
Op vergelijkbare leeftijd verschillen Toyota Avensis-generaties beperkt in afkeurpercentage — veroudering is de dominante factor. De T270 Facelift (2015–2018) toont in onze data het laagste cijfer (12,3%), maar deze auto's hebben ook de minste keuringen achter de rug. Voor een appels-met-appels-vergelijking kijk je beter per bouwjaar.
Welke Toyota Avensis generatie geeft de meeste APK-problemen?
Het hoogste cohort-afkeurpercentage in onze data zit bij de T220 (1997–2003) met 37,6% — auto's van rond de 26 jaar oud. Op gelijke leeftijd verschillen generaties beperkt; veroudering is de dominante factor. Bij aankoop van een ouder voertuig loont een grondige inspectie.
Hoeveel APK-gebreken heeft een Toyota Avensis gemiddeld?
Per APK-keuring wordt gemiddeld 32,5% van de 14.656 geanalyseerde Toyota Avensis afgekeurd — ruwweg 1 op de 3 keuringen. Per generatie verschilt dat sterk: van 12,3% bij de T270 Facelift tot 37,6% bij de T220. Oudere generaties hebben hogere afkeurpercentages omdat ze al langer rondrijden.
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Alle cijfers komen direct uit de officiële APK-keuringsdata van de RDW. We analyseren 14.656 Toyota Avensis voertuigen en de gebreken die tijdens hun keuringen zijn vastgesteld. Geen schattingen, geen reviews — alleen de uitkomsten van onafhankelijke keurmeesters.
Hoe kan ik een specifieke Toyota Avensis controleren?
Voer het kenteken in op onze kenteken-checkpagina. We tonen dan de complete APK-historie van het voertuig, eventuele afkeuringen en hoe de auto presteert ten opzichte van soortgelijke Toyota Avensis voertuigen.

Check een specifieke Toyota Avensis

Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Avensis.