Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Avensis 2014
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 283 Toyota Avensis voertuigen uit 2014 geanalyseerd (12 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Avensis uit 2014 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Avensis 2014
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
249 voertuigen
· 88,0%
Catalogusprijs nieuw: €33.874
(€32.949–€35.725)
↓ -6% afkeur
↓ -17% advies
Benzine
249 voertuigen · 88,0%
Catalogusprijs nieuw: €33.874 (€32.949–€35.725)
Op leeftijd 12 jaar wordt deze benzine Toyota Avensis bij gemiddeld 20,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 21,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,2% vs 7,4%.
Gebaseerd op 249 Nederlandse benzine-Toyota Avensis's uit 2014, waarvan 72% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
20,0%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
72%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-6%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,2× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur5,1% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
2,6× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur24,5% van dit cohort · gemiddeld 9,3%
-
1,8× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur7,7% van dit cohort · gemiddeld 4,3%
-
1,4× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur24,0% van dit cohort · gemiddeld 17,7%
-
1,3× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur25,0% van dit cohort · gemiddeld 19,1%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 5,7%
-
1,7× minder
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur13,3% van dit cohort · gemiddeld 21,1%
-
1,7× minder
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur9,2% van dit cohort · gemiddeld 14,6%
-
1,4× minder
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur17,3% van dit cohort · gemiddeld 25,2%
Diesel
34 voertuigen
· 12,0%
Catalogusprijs nieuw: €36.623
(€35.294–€39.945)
↑ +4% afkeur
↓ -8% advies
Diesel
34 voertuigen · 12,0%
Catalogusprijs nieuw: €36.623 (€35.294–€39.945)
Op leeftijd 12 jaar wordt deze diesel Toyota Avensis bij gemiddeld 26,0% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 25,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,9% vs 11,8%.
Gebaseerd op 34 Nederlandse diesel-Toyota Avensis's uit 2014, waarvan 79% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
26,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
79%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+4%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
12,6× vaker
Kentekenplaatverlichting niet volgens voorschriften
Verlichting Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 0,5%
-
10,5× vaker
Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur13,8% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
-
4,9× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
2,2× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur24,1% van dit cohort · gemiddeld 11,1%
-
1,7× vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur6,9% van dit cohort · gemiddeld 4,1%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Avensis uit 2014
Andere modellen op dezelfde leeftijd (12 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Avensis 2014?
VOLKSWAGEN Golf
AUDI A3
NISSAN Qashqai
SKODA Octavia
VOLVO V40
OPEL Mokka
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2014 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Avensis 2014 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Avensis 2014
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Avensis uit 2014?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Avensis uit 2014 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Avensis 2014 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Avensis 2014 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Avensis 2014?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Avensis uit 2014?
Check een specifieke Toyota Avensis 2014
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Avensis 2014.