Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Avensis 2011
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.393 Toyota Avensis voertuigen uit 2011 geanalyseerd (15 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Avensis uit 2011 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Avensis 2011
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.335 voertuigen
· 95,2%
Catalogusprijs nieuw: €30.216
(€30.214–€31.705)
↑ +4% afkeur
↓ -28% advies
Benzine
1.335 voertuigen · 95,2%
Catalogusprijs nieuw: €30.216 (€30.214–€31.705)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze benzine Toyota Avensis bij gemiddeld 31,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 30,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,2% vs 11,5%.
Gebaseerd op 1.335 Nederlandse benzine-Toyota Avensis's uit 2011, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
31,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
89%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+4%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,9× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur13,7% van dit cohort · gemiddeld 4,7%
-
2,1× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur31,4% van dit cohort · gemiddeld 15,0%
-
1,6× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur38,1% van dit cohort · gemiddeld 23,9%
-
1,3× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur40,2% van dit cohort · gemiddeld 30,4%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur0,2% van dit cohort · gemiddeld 5,6%
-
ver onder gemiddelde
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur0,8% van dit cohort · gemiddeld 9,0%
-
ver onder gemiddelde
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,1% van dit cohort · gemiddeld 8,4%
-
ver onder gemiddelde
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur1,7% van dit cohort · gemiddeld 7,3%
Diesel
58 voertuigen
· 4,1%
Catalogusprijs nieuw: €33.921
(€33.650–€36.236)
↑ +2% afkeur
↑ +18% advies
Diesel
58 voertuigen · 4,1%
Catalogusprijs nieuw: €33.921 (€33.650–€36.236)
Op leeftijd 15 jaar wordt deze diesel Toyota Avensis bij gemiddeld 30,3% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 29,7% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 16,0% vs 13,5%.
Gebaseerd op 58 Nederlandse diesel-Toyota Avensis's uit 2011, waarvan 81% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
30,3%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
81%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
7,5× vaker
Kentekenplaatverlichting glas gerepareerd, bewerkt of verwij
Verlichting Afkeur5,4% van dit cohort · gemiddeld 0,7%
-
6,8× vaker
Achterlicht glas lichtarmatuur ernstig beschadigd of verwijd
Verlichting Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
6,1× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur17,9% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
5,5× vaker
Achteruitrijlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,9% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
5,3× vaker
Remschijf vertoont slijtage met kans op breuk
Reminrichting Afkeur5,4% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Avensis uit 2011
Andere modellen op dezelfde leeftijd (15 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Avensis 2011?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
BMW 1-Serie
AUDI A3
MERCEDES-BENZ A
SKODA Octavia
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2011 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Avensis 2011 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Avensis 2011
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Avensis uit 2011?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Avensis uit 2011 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Avensis 2011 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Avensis 2011 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Avensis 2011?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Avensis uit 2011?
Check een specifieke Toyota Avensis 2011
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Avensis 2011.