Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Avensis 2012
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 975 Toyota Avensis voertuigen uit 2012 geanalyseerd (14 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Avensis uit 2012 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Avensis 2012
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
852 voertuigen
· 86,9%
Catalogusprijs nieuw: €31.988
(€30.351–€35.114)
↓ -4% afkeur
↓ -34% advies
Benzine
852 voertuigen · 86,9%
Catalogusprijs nieuw: €31.988 (€30.351–€35.114)
Op leeftijd 14 jaar wordt deze benzine Toyota Avensis bij gemiddeld 27,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,1% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,7% vs 10,2%.
Gebaseerd op 852 Nederlandse benzine-Toyota Avensis's uit 2012, waarvan 84% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
27,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
84%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-4%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,7× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur37,5% van dit cohort · gemiddeld 13,8%
-
1,7× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur5,5% van dit cohort · gemiddeld 3,3%
-
1,4× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 5,0%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 6,8%
-
ver onder gemiddelde
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,6% van dit cohort · gemiddeld 7,0%
-
2,5× minder
Veer gebroken of gescheurd
Vering & Schokdempers Afkeur2,7% van dit cohort · gemiddeld 6,5%
-
1,7× minder
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur13,3% van dit cohort · gemiddeld 22,3%
Diesel
123 voertuigen
· 12,6%
Catalogusprijs nieuw: €36.346
(€33.710–€38.420)
↑ +10% afkeur
↓ -30% advies
Diesel
123 voertuigen · 12,6%
Catalogusprijs nieuw: €36.346 (€33.710–€38.420)
Op leeftijd 14 jaar wordt deze diesel Toyota Avensis bij gemiddeld 31,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,1% vs 12,9%.
Gebaseerd op 123 Nederlandse diesel-Toyota Avensis's uit 2012, waarvan 82% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
31,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
82%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+10%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,7× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur13,3% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
2,8× vaker
Richtingaanwijzers niet van gelijke grootte/sterkte/kleur
Verlichting Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 2,0%
-
2,6× vaker
Ruitensproeierinstallatie werkt niet goed
Zicht & Glas Afkeur6,7% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
2,6× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur31,4% van dit cohort · gemiddeld 12,1%
-
2,4× vaker
Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur5,7% van dit cohort · gemiddeld 2,4%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Avensis uit 2012
Andere modellen op dezelfde leeftijd (14 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Avensis 2012?
VOLKSWAGEN Golf
MERCEDES-BENZ B
BMW 1-Serie
NISSAN Qashqai
AUDI A3
MERCEDES-BENZ A
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2012 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Avensis 2012 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Avensis 2012
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Avensis uit 2012?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Avensis uit 2012 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Avensis 2012 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Avensis 2012 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Avensis 2012?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Avensis uit 2012?
Check een specifieke Toyota Avensis 2012
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Avensis 2012.