Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Avensis 2007
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.074 Toyota Avensis voertuigen uit 2007 geanalyseerd (19 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Avensis uit 2007 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Avensis 2007
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
999 voertuigen
· 92,4%
Catalogusprijs nieuw: €30.400
(€29.150–€33.085)
↑ +3% afkeur
↓ -47% advies
Benzine
999 voertuigen · 92,4%
Catalogusprijs nieuw: €30.400 (€29.150–€33.085)
Op leeftijd 19 jaar wordt deze benzine Toyota Avensis bij gemiddeld 40,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 39,3% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,0% vs 16,9%.
Gebaseerd op 999 Nederlandse benzine-Toyota Avensis's uit 2007, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
40,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
93%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+3%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,2× vaker
Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur14,4% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
5,1× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur24,2% van dit cohort · gemiddeld 4,8%
-
3,0× vaker
Achteruitrijlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,8% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
2,1× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur7,0% van dit cohort · gemiddeld 3,3%
-
2,0× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur5,1% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 6,1%
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur0,8% van dit cohort · gemiddeld 8,4%
-
3,3× minder
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur2,0% van dit cohort · gemiddeld 7,5%
-
3,3× minder
Remverschil op 1 as te groot
Reminrichting Afkeur3,0% van dit cohort · gemiddeld 8,8%
-
2,5× minder
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur3,4% van dit cohort · gemiddeld 8,5%
Diesel
75 voertuigen
· 6,9%
Catalogusprijs nieuw: €33.400
(€32.150–€35.300)
↑ +17% afkeur
↓ -22% advies
Diesel
75 voertuigen · 6,9%
Catalogusprijs nieuw: €33.400 (€32.150–€35.300)
Op leeftijd 19 jaar wordt deze diesel Toyota Avensis bij gemiddeld 39,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,7% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 13,7% vs 17,6%.
Gebaseerd op 75 Nederlandse diesel-Toyota Avensis's uit 2007, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
39,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+17%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
4,8× vaker
Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur14,5% van dit cohort · gemiddeld 3,0%
-
4,1× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,3% van dit cohort · gemiddeld 2,7%
-
3,8× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur27,4% van dit cohort · gemiddeld 7,3%
-
3,4× vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur24,2% van dit cohort · gemiddeld 7,1%
-
2,8× vaker
Achteruitrijlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Avensis uit 2007
Andere modellen op dezelfde leeftijd (19 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Avensis 2007?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
BMW 1-Serie
VOLVO V50
MERCEDES-BENZ B
AUDI A3
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2007 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Avensis 2007 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Avensis 2007
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Avensis uit 2007?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Avensis uit 2007 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Avensis 2007 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Avensis 2007 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Avensis 2007?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Avensis uit 2007?
Check een specifieke Toyota Avensis 2007
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Avensis 2007.