Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Avensis 2008
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 940 Toyota Avensis voertuigen uit 2008 geanalyseerd (18 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Avensis uit 2008 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Avensis 2008
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
881 voertuigen
· 93,3%
Catalogusprijs nieuw: €29.750
(€29.060–€31.930)
↓ -1% afkeur
↓ -46% advies
Benzine
881 voertuigen · 93,3%
Catalogusprijs nieuw: €29.750 (€29.060–€31.930)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze benzine Toyota Avensis bij gemiddeld 37,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 38,2% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,4% vs 15,5%.
Gebaseerd op 881 Nederlandse benzine-Toyota Avensis's uit 2008, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
37,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
93%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-1%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
7,4× vaker
Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,8% van dit cohort · gemiddeld 1,6%
-
5,8× vaker
Remleiding door corrosie aangetast
Reminrichting Afkeur27,1% van dit cohort · gemiddeld 4,7%
-
4,0× vaker
Achteruitrijlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,5% van dit cohort · gemiddeld 2,1%
-
2,8× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur8,1% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
-
2,3× vaker
Mistlicht voor onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur6,0% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 6,4%
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur0,8% van dit cohort · gemiddeld 9,1%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes stuurinrichting beschadigd, dicht niet af
Stuurinrichting Afkeur1,4% van dit cohort · gemiddeld 6,6%
-
3,3× minder
Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af
Wielophanging & Assen Afkeur2,7% van dit cohort · gemiddeld 9,2%
-
3,3× minder
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
Reminrichting Afkeur4,4% van dit cohort · gemiddeld 13,2%
Diesel
59 voertuigen
· 6,3%
Catalogusprijs nieuw: €32.550
(€32.010–€35.900)
↑ +28% afkeur
↓ -16% advies
Diesel
59 voertuigen · 6,3%
Catalogusprijs nieuw: €32.550 (€32.010–€35.900)
Op leeftijd 18 jaar wordt deze diesel Toyota Avensis bij gemiddeld 42,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 13,8% vs 16,5%.
Gebaseerd op 59 Nederlandse diesel-Toyota Avensis's uit 2008, waarvan 92% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
42,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
92%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+28%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,2× vaker
Achteruitrijlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur24,0% van dit cohort · gemiddeld 2,6%
-
6,1× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur14,0% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
5,4× vaker
Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur20,0% van dit cohort · gemiddeld 3,7%
-
3,5× vaker
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur26,0% van dit cohort · gemiddeld 7,5%
-
3,1× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur12,0% van dit cohort · gemiddeld 3,9%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Avensis uit 2008
Andere modellen op dezelfde leeftijd (18 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Avensis 2008?
VOLKSWAGEN Golf
BMW 1-Serie
NISSAN Qashqai
AUDI A3
VOLVO V50
MERCEDES-BENZ B
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2008 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Avensis 2008 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Avensis 2008
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Avensis uit 2008?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Avensis uit 2008 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Avensis 2008 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Avensis 2008 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Avensis 2008?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Avensis uit 2008?
Check een specifieke Toyota Avensis 2008
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Avensis 2008.