Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Avensis 2013
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 345 Toyota Avensis voertuigen uit 2013 geanalyseerd (13 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Avensis uit 2013 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Avensis 2013
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
309 voertuigen
· 88,8%
Catalogusprijs nieuw: €33.265
(€31.978–€34.644)
↑ +2% afkeur
↓ -29% advies
Benzine
309 voertuigen · 88,8%
Catalogusprijs nieuw: €33.265 (€31.978–€34.644)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze benzine Toyota Avensis bij gemiddeld 24,4% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 24,0% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 6,1% vs 8,5%.
Gebaseerd op 309 Nederlandse benzine-Toyota Avensis's uit 2013, waarvan 79% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
24,4%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
79%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+2%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,9× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur33,1% van dit cohort · gemiddeld 11,5%
-
1,7× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur8,0% van dit cohort · gemiddeld 4,6%
-
1,4× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur31,6% van dit cohort · gemiddeld 22,0%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
Wielophanging & Assen Afkeur0,4% van dit cohort · gemiddeld 5,3%
-
ver onder gemiddelde
Remlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur1,1% van dit cohort · gemiddeld 6,8%
-
2,0× minder
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur7,6% van dit cohort · gemiddeld 14,7%
-
1,7× minder
Dim-, grootlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur4,9% van dit cohort · gemiddeld 7,7%
Diesel
36 voertuigen
· 10,3%
Catalogusprijs nieuw: €36.589
(€34.273–€38.754)
↑ +12% afkeur
↓ -26% advies
Diesel
36 voertuigen · 10,3%
Catalogusprijs nieuw: €36.589 (€34.273–€38.754)
Op leeftijd 13 jaar wordt deze diesel Toyota Avensis bij gemiddeld 30,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 26,8% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,1% vs 12,4%.
Gebaseerd op 36 Nederlandse diesel-Toyota Avensis's uit 2013, waarvan 83% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
30,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
83%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+12%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
8,4× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur12,1% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
3,4× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur39,4% van dit cohort · gemiddeld 11,4%
-
2,7× vaker
Zijrichtingaanwijzer(s) werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur6,1% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
2,2× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur39,4% van dit cohort · gemiddeld 17,6%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Avensis uit 2013
Andere modellen op dezelfde leeftijd (13 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Avensis 2013?
VOLKSWAGEN Golf
AUDI A3
VOLVO V40
MERCEDES-BENZ A
BMW 1-Serie
MERCEDES-BENZ B
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2013 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Avensis 2013 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Avensis 2013
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Avensis uit 2013?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Avensis uit 2013 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Avensis 2013 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Avensis 2013 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Avensis 2013?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Avensis uit 2013?
Check een specifieke Toyota Avensis 2013
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Avensis 2013.