Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Avensis 2009
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.881 Toyota Avensis voertuigen uit 2009 geanalyseerd (17 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Avensis uit 2009 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Avensis 2009
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.775 voertuigen
· 93,8%
Catalogusprijs nieuw: €31.050
(€29.350–€33.051)
↓ -5% afkeur
↓ -37% advies
Benzine
1.775 voertuigen · 93,8%
Catalogusprijs nieuw: €31.050 (€29.350–€33.051)
Op leeftijd 17 jaar wordt deze benzine Toyota Avensis bij gemiddeld 33,6% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 35,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 8,9% vs 14,1%.
Gebaseerd op 1.775 Nederlandse benzine-Toyota Avensis's uit 2009, waarvan 89% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
33,6%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
89%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-5%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,3× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur16,6% van dit cohort · gemiddeld 7,2%
-
2,0× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur22,5% van dit cohort · gemiddeld 11,2%
-
1,4× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur37,5% van dit cohort · gemiddeld 27,7%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 8,7%
-
ver onder gemiddelde
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 7,4%
-
ver onder gemiddelde
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,7% van dit cohort · gemiddeld 5,6%
-
ver onder gemiddelde
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur3,1% van dit cohort · gemiddeld 16,6%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur1,6% van dit cohort · gemiddeld 7,6%
Diesel
106 voertuigen
· 5,6%
Catalogusprijs nieuw: €30.565
(€28.075–€36.480)
↑ +4% afkeur
↓ -31% advies
Diesel
106 voertuigen · 5,6%
Catalogusprijs nieuw: €30.565 (€28.075–€36.480)
Op leeftijd 17 jaar wordt deze diesel Toyota Avensis bij gemiddeld 33,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 32,5% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,7% vs 15,4%.
Gebaseerd op 106 Nederlandse diesel-Toyota Avensis's uit 2009, waarvan 92% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
33,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
92%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+4%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,1× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,4% van dit cohort · gemiddeld 2,2%
-
4,1× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur11,4% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
-
2,2× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur12,7% van dit cohort · gemiddeld 5,7%
-
2,2× vaker
Richtingaanwijzer werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur5,1% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
2,0× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur21,5% van dit cohort · gemiddeld 10,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Avensis uit 2009
Andere modellen op dezelfde leeftijd (17 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Avensis 2009?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
BMW 1-Serie
TOYOTA Prius
AUDI A3
MERCEDES-BENZ B
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2009 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Avensis 2009 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Avensis 2009
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Avensis uit 2009?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Avensis uit 2009 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Avensis 2009 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Avensis 2009 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Avensis 2009?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Avensis uit 2009?
Check een specifieke Toyota Avensis 2009
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Avensis 2009.