Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Toyota Avensis 2010
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 1.481 Toyota Avensis voertuigen uit 2010 geanalyseerd (16 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Toyota Avensis uit 2010 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Toyota Avensis 2010
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
1.383 voertuigen
· 92,8%
Catalogusprijs nieuw: €29.750
(€29.350–€31.751)
↓ -3% afkeur
↓ -27% advies
Benzine
1.383 voertuigen · 92,8%
Catalogusprijs nieuw: €29.750 (€29.350–€31.751)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze benzine Toyota Avensis bij gemiddeld 32,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 33,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,4% vs 12,8%.
Gebaseerd op 1.383 Nederlandse benzine-Toyota Avensis's uit 2010, waarvan 87% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
32,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
87%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-3%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,2× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur12,4% van dit cohort · gemiddeld 5,6%
-
2,2× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur28,3% van dit cohort · gemiddeld 12,9%
-
1,5× vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur38,7% van dit cohort · gemiddeld 26,5%
-
1,3× vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
Verlichting Afkeur42,8% van dit cohort · gemiddeld 32,3%
Minder vaak dan gemiddelde
-
ver onder gemiddelde
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
Uitlaat & Emissies Afkeur0,6% van dit cohort · gemiddeld 13,1%
-
ver onder gemiddelde
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 6,6%
-
ver onder gemiddelde
Achterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur0,5% van dit cohort · gemiddeld 6,3%
-
ver onder gemiddelde
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur0,6% van dit cohort · gemiddeld 5,4%
-
ver onder gemiddelde
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur1,5% van dit cohort · gemiddeld 6,0%
Diesel
98 voertuigen
· 6,6%
Catalogusprijs nieuw: €34.789
(€33.650–€40.050)
↑ +6% afkeur
↓ -12% advies
Diesel
98 voertuigen · 6,6%
Catalogusprijs nieuw: €34.789 (€33.650–€40.050)
Op leeftijd 16 jaar wordt deze diesel Toyota Avensis bij gemiddeld 33,2% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 31,3% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 12,7% vs 14,4%.
Gebaseerd op 98 Nederlandse diesel-Toyota Avensis's uit 2010, waarvan 88% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
33,2%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
88%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+6%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,0× vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
Verlichting Afkeur21,6% van dit cohort · gemiddeld 2,4%
-
5,0× vaker
Bewegingsmogelijkheden remonderdeel beperkt
Reminrichting Afkeur5,9% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
3,0× vaker
Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan
Verlichting Afkeur27,5% van dit cohort · gemiddeld 9,1%
-
2,4× vaker
Lichtbeeld dimlicht onjuist
Verlichting Afkeur11,8% van dit cohort · gemiddeld 4,9%
-
2,2× vaker
Drager/bevestigingsmiddel van remvoering raakt trommel/schij
Reminrichting Afkeur11,8% van dit cohort · gemiddeld 5,2%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Toyota Avensis uit 2010
Andere modellen op dezelfde leeftijd (16 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Toyota Avensis 2010?
VOLKSWAGEN Golf
NISSAN Qashqai
TOYOTA Prius
AUDI A3
BMW 1-Serie
MERCEDES-BENZ A
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2010 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Toyota Avensis 2010 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Toyota Avensis 2010
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Toyota Avensis uit 2010?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Toyota Avensis uit 2010 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Toyota Avensis 2010 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Toyota Avensis 2010 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Toyota Avensis 2010?
Hoe controleer ik een specifieke Toyota Avensis uit 2010?
Check een specifieke Toyota Avensis 2010
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Toyota Avensis 2010.