Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
BMW X2 2023
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 217 BMW X2 voertuigen uit 2023 geanalyseerd (3 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de BMW X2 uit 2023 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — BMW X2 2023
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Hybride (benzine)
126 voertuigen
· 56,8%
Catalogusprijs nieuw: €64.451
(€59.669–€67.742)
↑ +23% afkeur
↓ -100% advies
Hybride (benzine)
126 voertuigen · 56,8%
Catalogusprijs nieuw: €64.451 (€59.669–€67.742)
Op leeftijd 3 jaar wordt deze hybride (benzine) BMW X2 bij gemiddeld 0,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 0,7% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,0% vs 0,1%.
Gebaseerd op 126 Nederlandse hybride (benzine)-BMW X2's uit 2023, waarvan 2% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
0,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
2%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+23%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,6× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur50,0% van dit cohort · gemiddeld 19,3%
-
2,1× vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur50,0% van dit cohort · gemiddeld 23,7%
Minder vaak dan gemiddelde
Benzine
91 voertuigen
· 41,0%
Catalogusprijs nieuw: €62.901
(€57.321–€68.897)
Benzine
91 voertuigen · 41,0%
Catalogusprijs nieuw: €62.901 (€57.321–€68.897)
Jaarlijkse afkeurkans
—
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
0%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
—
afkeur vs vergelijkbaar
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de BMW X2 uit 2023
Andere modellen op dezelfde leeftijd (3 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW X2 2023?
VOLVO XC40
TESLA Model 3
HYUNDAI Tucson
VOLKSWAGEN Tiguan
SKODA Kodiaq
RENAULT Austral
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2023 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW X2 2023 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de BMW X2 2023
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW X2 uit 2023 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een BMW X2 2023 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een BMW X2 2023 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de BMW X2 2023?
Hoe controleer ik een specifieke BMW X2 uit 2023?
Check een specifieke BMW X2 2023
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW X2 2023.