Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
BMW X2 2022
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 426 BMW X2 voertuigen uit 2022 geanalyseerd (4 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de BMW X2 uit 2022 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — BMW X2 2022
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Hybride (benzine)
235 voertuigen
· 54,5%
Catalogusprijs nieuw: €60.487
(€55.831–€63.876)
↓ -26% afkeur
↓ -61% advies
Hybride (benzine)
235 voertuigen · 54,5%
Catalogusprijs nieuw: €60.487 (€55.831–€63.876)
Op leeftijd 4 jaar wordt deze hybride (benzine) BMW X2 bij gemiddeld 4,7% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 6,4% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,7% vs 1,7%.
Gebaseerd op 235 Nederlandse hybride (benzine)-BMW X2's uit 2022, waarvan 9% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
4,7%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
9%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-26%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,8× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur13,0% van dit cohort · gemiddeld 7,3%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
CO > 2x wettelijk toegestaan
Uitlaat & Emissies Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 12,5%
-
komt niet voor
Band onvoldoende profiel (< 1,4 mm)
Wielen & Banden Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 25,0%
-
komt niet voor
Onderdeel stuurinrichting niet geborgd
Stuurinrichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 20,0%
-
1,7× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur8,7% van dit cohort · gemiddeld 14,9%
-
1,7× minder
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur8,7% van dit cohort · gemiddeld 13,4%
Benzine
191 voertuigen
· 44,3%
Catalogusprijs nieuw: €62.159
(€57.223–€65.201)
↓ -32% afkeur
↓ -54% advies
Benzine
191 voertuigen · 44,3%
Catalogusprijs nieuw: €62.159 (€57.223–€65.201)
Op leeftijd 4 jaar wordt deze benzine BMW X2 bij gemiddeld 4,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 6,6% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 1,1% vs 2,3%.
Gebaseerd op 191 Nederlandse benzine-BMW X2's uit 2022, waarvan 9% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
4,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
9%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-32%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
2,3× vaker
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur40,0% van dit cohort · gemiddeld 17,3%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de BMW X2 uit 2022
Andere modellen op dezelfde leeftijd (4 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW X2 2022?
VOLVO XC40
HYUNDAI Tucson
VOLKSWAGEN Tiguan
BMW 3 Serie
CUPRA Formentor
MERCEDES-BENZ C
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2022 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW X2 2022 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de BMW X2 2022
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een BMW X2 uit 2022?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW X2 uit 2022 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een BMW X2 2022 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een BMW X2 2022 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de BMW X2 2022?
Hoe controleer ik een specifieke BMW X2 uit 2022?
Check een specifieke BMW X2 2022
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW X2 2022.