Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
BMW X2 2021
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 702 BMW X2 voertuigen uit 2021 geanalyseerd (5 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de BMW X2 uit 2021 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — BMW X2 2021
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
385 voertuigen
· 54,1%
Catalogusprijs nieuw: €61.044
(€57.257–€65.662)
↓ -8% afkeur
↑ +2% advies
Benzine
385 voertuigen · 54,1%
Catalogusprijs nieuw: €61.044 (€57.257–€65.662)
Op leeftijd 5 jaar wordt deze benzine BMW X2 bij gemiddeld 5,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 5,5% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 2,0% vs 1,9%.
Gebaseerd op 385 Nederlandse benzine-BMW X2's uit 2021, waarvan 15% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
5,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
15%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-8%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
3,2× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur9,2% van dit cohort · gemiddeld 2,9%
Minder vaak dan gemiddelde
-
1,7× minder
Band onvoldoende profiel
Wielen & Banden Afkeur9,2% van dit cohort · gemiddeld 14,7%
-
1,7× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur7,9% van dit cohort · gemiddeld 12,6%
Hybride (benzine)
317 voertuigen
· 44,6%
Catalogusprijs nieuw: €60.278
(€54.915–€63.201)
↓ -13% afkeur
↓ -37% advies
Hybride (benzine)
317 voertuigen · 44,6%
Catalogusprijs nieuw: €60.278 (€54.915–€63.201)
Op leeftijd 5 jaar wordt deze hybride (benzine) BMW X2 bij gemiddeld 4,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 5,2% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,8% vs 1,3%.
Gebaseerd op 317 Nederlandse hybride (benzine)-BMW X2's uit 2021, waarvan 13% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
4,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
13%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-13%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
19,5× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur16,3% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
5,2× vaker
Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft
Wielen & Banden Afkeur6,1% van dit cohort · gemiddeld 1,2%
-
1,5× vaker
Band beschadigd
Wielen & Banden Afkeur12,2% van dit cohort · gemiddeld 8,0%
Minder vaak dan gemiddelde
-
1,7× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur8,2% van dit cohort · gemiddeld 14,5%
-
1,7× minder
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur10,2% van dit cohort · gemiddeld 17,0%
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de BMW X2 uit 2021
Andere modellen op dezelfde leeftijd (5 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW X2 2021?
VOLVO XC40
VOLKSWAGEN Tiguan
BMW 3 Serie
HYUNDAI Tucson
VOLVO V60
TOYOTA RAV4
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2021 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW X2 2021 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de BMW X2 2021
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een BMW X2 uit 2021?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW X2 uit 2021 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een BMW X2 2021 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een BMW X2 2021 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de BMW X2 2021?
Hoe controleer ik een specifieke BMW X2 uit 2021?
Check een specifieke BMW X2 2021
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW X2 2021.