Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
BMW X2 2020
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 732 BMW X2 voertuigen uit 2020 geanalyseerd (6 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de BMW X2 uit 2020 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — BMW X2 2020
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
603 voertuigen
· 80,8%
Catalogusprijs nieuw: €59.316
(€55.438–€61.945)
↓ -18% afkeur
↓ -41% advies
Benzine
603 voertuigen · 80,8%
Catalogusprijs nieuw: €59.316 (€55.438–€61.945)
Op leeftijd 6 jaar wordt deze benzine BMW X2 bij gemiddeld 6,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 7,9% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 1,6% vs 2,7%.
Gebaseerd op 603 Nederlandse benzine-BMW X2's uit 2020, waarvan 23% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
6,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
23%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-18%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
1,4× vaker
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur26,6% van dit cohort · gemiddeld 18,6%
Minder vaak dan gemiddelde
-
komt niet voor
Gasontladingsdimlichten gaan uit bij inschakelen groot licht
Verlichting Afkeur0,0% van dit cohort · gemiddeld 7,7%
-
1,7× minder
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
Zicht & Glas Afkeur7,7% van dit cohort · gemiddeld 12,8%
Hybride (benzine)
129 voertuigen
· 17,3%
Catalogusprijs nieuw: €59.707
(€55.171–€61.767)
↓ -26% afkeur
↓ -78% advies
Hybride (benzine)
129 voertuigen · 17,3%
Catalogusprijs nieuw: €59.707 (€55.171–€61.767)
Op leeftijd 6 jaar wordt deze hybride (benzine) BMW X2 bij gemiddeld 6,5% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 8,7% bij vergelijkbare hybride (benzine)-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 0,5% vs 2,5%.
Gebaseerd op 129 Nederlandse hybride (benzine)-BMW X2's uit 2020, waarvan 19% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
6,5%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
19%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
-26%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Hybride (benzine)-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
5,3× vaker
Remslang schuurt langs enig deel
Reminrichting Afkeur12,0% van dit cohort · gemiddeld 2,3%
-
2,1× vaker
Dimlicht onjuist afgesteld
Verlichting Afkeur36,0% van dit cohort · gemiddeld 17,2%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de BMW X2 uit 2020
Andere modellen op dezelfde leeftijd (6 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de BMW X2 2020?
VOLVO XC40
TESLA Model 3
VOLKSWAGEN Tiguan
BMW 3 Serie
VOLVO V60
TOYOTA RAV4
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2020 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de BMW X2 2020 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de BMW X2 2020
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een BMW X2 uit 2020?
Hoeveel afkeuringen heeft een BMW X2 uit 2020 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een BMW X2 2020 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een BMW X2 2020 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de BMW X2 2020?
Hoe controleer ik een specifieke BMW X2 uit 2020?
Check een specifieke BMW X2 2020
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele BMW X2 2020.