APK-gebreken & betrouwbaarheid
Hyundai Santa FE
APK betrouwbaarheid
APK-gebreken analyse van 5.2K Hyundai Santa FE voertuigen — uitgesplitst naar 8 generaties en bouwjaren van 2000 tot 2026.
Hoe betrouwbaar is de Hyundai Santa FE?
Op basis van 5.216 APK-keuringen verspreid over bouwjaren 2000–2026 en 8 opeenvolgende generaties laten we zien hoe de Hyundai Santa FE veroudert. Per generatie zie je het afkeurpercentage per leeftijd in jaren — zo herken je in één oogopslag welke jaren binnen een generatie technisch sterk zijn en welke meer zorg vragen.
Onder iedere generatie vind je de beschikbare bouwjaren met het aantal voertuigen in onze dataset. Klik door naar een specifiek bouwjaar voor de volledige analyse: welke gebreken opvallen, welke brandstofvarianten verschillen en wat dat betekent voor onderhoud en aanschafbeslissingen.
Generaties
APK Betrouwbaarheid per generatie Hyundai Santa FE
Iedere generatie heeft zijn eigen techniek, gewicht en zwakke plekken. Hieronder zie je per generatie de afkeur-kans per leeftijd, op basis van echte APK-keuringen.
Generatie 2023–2027
V (MX5) (Hyundai-Kia N3)
1.517 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Hybride (benzine)
100%
Gewicht
Zwaar
80%
Middenklasse
20%
Generatie 2023–2027
V (MX5) (Hyundai-Kia N3)
1.517 voertuigen · 4 bouwjaren
651 observaties · 1 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
0,2%
per voertuig-jaar in cohort
0% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Generatie 2020–2024
IV (TM) Facelift (Hyundai-Kia N3)
1.891 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Hybride (benzine)
99%
Gewicht
Zwaar
65%
Middenklasse
35%
Generatie 2020–2024
IV (TM) Facelift (Hyundai-Kia N3)
1.891 voertuigen · 5 bouwjaren
4.888 observaties · 164 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
3,4%
per voertuig-jaar in cohort
8% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 5,0% Vergeleken met 3.798.941 observaties op leeftijd 2–6 (5 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -11% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 1,6%
Gemiddelde: 1,8% Vergeleken met 3.798.941 observaties op leeftijd 2–6 (5 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 2 — 6 jaar
Generatie 2018–2021
IV (TM) (Hyundai-Kia Y6)
442 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Hybride (benzine)
91%
Diesel
5%
Benzine
4%
Gewicht
Zwaar
62%
Middenklasse
38%
Generatie 2018–2021
IV (TM) (Hyundai-Kia Y6)
442 voertuigen · 4 bouwjaren
1.838 observaties · 101 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
5,5%
per voertuig-jaar in cohort
22% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 7,7% Vergeleken met 5.403.131 observaties op leeftijd 2–8 (7 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -17% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 2,6%
Gemiddelde: 3,1% Vergeleken met 5.403.131 observaties op leeftijd 2–8 (7 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 2 — 8 jaar
Bouwjaren
Generatie 2015–2018
III (DM/NC) Facelift
99 voertuigen ·
4 bouwjaren
Brandstof
Diesel
62%
Benzine
38%
Gewicht
Middenklasse
71%
Zwaar
29%
Generatie 2015–2018
III (DM/NC) Facelift
99 voertuigen · 4 bouwjaren
687 observaties · 111 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
16,2%
per voertuig-jaar in cohort
65% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 17,8% Vergeleken met 4.500.844 observaties op leeftijd 3–11 (9 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +9% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 8,0%
Gemiddelde: 7,4% Vergeleken met 4.500.844 observaties op leeftijd 3–11 (9 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 3 — 11 jaar
Bouwjaren
Generatie 2012–2016
III (DM/NC)
453 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
64%
Diesel
36%
Gewicht
Middenklasse
91%
Zwaar
10%
Generatie 2012–2016
III (DM/NC)
453 voertuigen · 5 bouwjaren
3.171 observaties · 922 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
29,1%
per voertuig-jaar in cohort
83% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 21,1% Vergeleken met 5.469.045 observaties op leeftijd 4–14 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +4% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 9,2%
Gemiddelde: 8,8% Vergeleken met 5.469.045 observaties op leeftijd 4–14 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 4 — 14 jaar
Generatie 2010–2012
II (CM) Facelift
415 voertuigen ·
3 bouwjaren
Brandstof
Benzine
79%
Diesel
19%
Bi-fuel LPG
1%
Gewicht
Middenklasse
91%
Zwaar
9%
Generatie 2010–2012
II (CM) Facelift
415 voertuigen · 3 bouwjaren
2.905 observaties · 1.222 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
42,1%
per voertuig-jaar in cohort
93% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 28,1% Vergeleken met 4.181.686 observaties op leeftijd 8–16 (9 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. -4% advies Advies / reparatieadvies: beter dan gemiddelde Dit cohort: 11,5%
Gemiddelde: 11,9% Vergeleken met 4.181.686 observaties op leeftijd 8–16 (9 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 8 — 16 jaar
Generatie 2006–2010
II (CM)
1.657 voertuigen ·
5 bouwjaren
Brandstof
Benzine
91%
Diesel
7%
Bi-fuel LPG
2%
Gewicht
Middenklasse
96%
Generatie 2006–2010
II (CM)
1.657 voertuigen · 5 bouwjaren
11.599 observaties · 5.362 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
46,2%
per voertuig-jaar in cohort
95% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 32,9% Vergeleken met 4.244.760 observaties op leeftijd 10–20 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +17% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 18,2%
Gemiddelde: 15,5% Vergeleken met 4.244.760 observaties op leeftijd 10–20 (11 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 10 — 20 jaar
Generatie 2000–2006
I (SM)
1.020 voertuigen ·
7 bouwjaren
Brandstof
Benzine
95%
Bi-fuel LPG
3%
Diesel
2%
Gewicht
Middenklasse
99%
Generatie 2000–2006
I (SM)
1.020 voertuigen · 7 bouwjaren
7.137 observaties · 3.104 afkeuringen
Jaarlijkse afkeurkans
43,5%
per voertuig-jaar in cohort
94% van auto's ooit afgekeurd
Beste leeftijd
—
onvoldoende data
Slechtste leeftijd
—
onvoldoende data
Gemiddelde: 35,7% Vergeleken met 2.834.989 observaties op leeftijd 14–25 (12 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. +23% advies Advies / reparatieadvies: slechter dan gemiddelde Dit cohort: 24,8%
Gemiddelde: 20,2% Vergeleken met 2.834.989 observaties op leeftijd 14–25 (12 leeftijdsbuckets). Gewogen op de brandstof- en gewichtsverdeling van deze generatie — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen. leeftijd 14 — 25 jaar
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Hyundai Santa FE
Andere modellen met vergelijkbare grootte en prijsklasse, vergeleken op betrouwbaarheid. Hoeveel procent van deze auto's is ooit afgekeurd, vergeleken met de Hyundai Santa FE?
BMW 3 Serie
VOLKSWAGEN Tiguan
MERCEDES-BENZ C
VOLVO XC40
TESLA Model 3
AUDI A4
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen dat ooit een APK-afkeur heeft gehad in onze data. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai Santa FE — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over Hyundai Santa FE
Welke generatie van de Hyundai Santa FE is het meest betrouwbaar?
Welke Hyundai Santa FE generatie geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel APK-gebreken heeft een Hyundai Santa FE gemiddeld?
Waar zijn deze betrouwbaarheidscijfers op gebaseerd?
Hoe kan ik een specifieke Hyundai Santa FE controleren?
Check een specifieke Hyundai Santa FE
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Hyundai Santa FE.