Bouwjaar · APK-betrouwbaarheid
Hyundai Santa FE 2012
APK betrouwbaarheid
Wij hebben 122 Hyundai Santa FE voertuigen uit 2012 geanalyseerd (14 jaar oud), uitgesplitst per brandstof. Hieronder zie je per brandstof hoe dit cohort zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd.
Cohort-vergelijking
Hoe verhoudt de Hyundai Santa FE uit 2012 zich tot andere bouwjaren?
Per bouwjaar zie je hoe het afkeurpercentage zich verhoudt tot vergelijkbare auto's van dezelfde leeftijd. Negatief (groen) is beter dan gemiddeld, positief (rood) is slechter. Klik op een balk om naar dat jaar te navigeren.
Per brandstof
Betrouwbaarheid per brandstof — Hyundai Santa FE 2012
Open een brandstof om de cohort-stats, voorbeeld kentekens en typische gebreken te bekijken. Vergelijking is gewogen op fuel × gewicht — apples-to-apples.
Benzine
80 voertuigen
· 65,0%
Catalogusprijs nieuw: €46.129
(€37.680–€53.480)
↑ +54% afkeur
↓ -6% advies
Benzine
80 voertuigen · 65,0%
Catalogusprijs nieuw: €46.129 (€37.680–€53.480)
Op leeftijd 14 jaar wordt deze benzine Hyundai Santa FE bij gemiddeld 39,1% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 25,4% bij vergelijkbare benzine-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 9,7% vs 10,3%.
Gebaseerd op 80 Nederlandse benzine-Hyundai Santa FE's uit 2012, waarvan 93% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
39,1%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
93%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+54%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Benzine-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
9,0× vaker
Parkeerrem werkt niet op 2 wielen
Reminrichting Afkeur11,4% van dit cohort · gemiddeld 1,3%
-
8,6× vaker
Remvertraging / remwerking parkeerrem onvoldoende
Reminrichting Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 0,8%
-
7,7× vaker
Accu ondeugdelijk bevestigd
Elektrische Installatie Afkeur7,1% van dit cohort · gemiddeld 0,9%
-
4,9× vaker
Stofhoes aandrijfas beschadigd en dicht niet af
Motor & Aandrijving Afkeur27,1% van dit cohort · gemiddeld 5,5%
-
4,3× vaker
Stuurkogel te veel speling
Stuurinrichting Afkeur17,1% van dit cohort · gemiddeld 4,0%
Minder vaak dan gemiddelde
Diesel
42 voertuigen
· 34,1%
Catalogusprijs nieuw: €52.930
(€51.430–€53.430)
↑ +38% afkeur
↓ -11% advies
Diesel
42 voertuigen · 34,1%
Catalogusprijs nieuw: €52.930 (€51.430–€53.430)
Op leeftijd 14 jaar wordt deze diesel Hyundai Santa FE bij gemiddeld 38,8% van de APK-keuringen afgekeurd, tegen 28,1% bij vergelijkbare diesel-auto's van dezelfde leeftijd en gewichtsklasse. Voor advies en reparatie-adviezen: 10,9% vs 12,2%.
Gebaseerd op 42 Nederlandse diesel-Hyundai Santa FE's uit 2012, waarvan 86% ooit een afkeur kreeg in onze data (sinds 2020). De vergelijkingsgroep is sitewide gewogen op brandstof × gewichtsklasse — geen vergelijking met fundamenteel andere voertuigen.
Afkeur = voertuig komt niet door de APK, reparatie verplicht. Advies / reparatie-advies = aandachtspunt voor de eigenaar zonder directe verplichting.
Jaarlijkse afkeurkans
38,8%
per voertuig-jaar
Lifetime afkeur
86%
ooit ≥1 afkeur
vs gemiddelde
+38%
afkeur vs vergelijkbaar
APK-gebreken vs vergelijkbare Diesel-voertuigen
Vaker dan gemiddelde
-
35,5× vaker
Bediening elektrische parkeerrem werkt niet (goed)
Reminrichting Afkeur11,1% van dit cohort · gemiddeld 0,3%
-
5,8× vaker
Mistlicht voor niet volgens voorschriften
Verlichting Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 1,0%
-
5,7× vaker
Fusee(kogel) te veel speling
Wielophanging & Assen Afkeur36,1% van dit cohort · gemiddeld 6,3%
-
4,1× vaker
As of wielgeleidingselement ondeugdelijk
Wielophanging & Assen Afkeur5,6% van dit cohort · gemiddeld 1,4%
-
4,0× vaker
Mistachterlicht werkt niet (goed)
Verlichting Afkeur11,1% van dit cohort · gemiddeld 2,8%
Minder vaak dan gemiddelde
Alternatieven
Vergelijkbare auto's als de Hyundai Santa FE uit 2012
Andere modellen op dezelfde leeftijd (14 jaar), met vergelijkbare grootte en prijsklasse. Hoeveel procent is afgekeurd, vergeleken met de Hyundai Santa FE 2012?
BMW 3 Serie
VOLKSWAGEN Tiguan
MERCEDES-BENZ C
VOLVO V70
AUDI A4
VOLVO V60
Vergelijking op basis van het percentage voertuigen uit bouwjaar 2012 dat is afgekeurd. Modellen met vergelijkbare gewichtsklasse, zitplaatsen en prijssegment als de Hyundai Santa FE 2012 — eerlijk vergeleken op leeftijd.
Veelgestelde vragen
Veelgestelde vragen over de Hyundai Santa FE 2012
Welke brandstof is het meest betrouwbaar in een Hyundai Santa FE uit 2012?
Welke brandstof geeft de meeste APK-problemen?
Hoeveel afkeuringen heeft een Hyundai Santa FE uit 2012 gemiddeld?
Welke APK-gebreken komen bij een Hyundai Santa FE 2012 vaker voor dan bij vergelijkbare auto's?
Op welke APK-punten presteert een Hyundai Santa FE 2012 beter dan vergelijkbare auto's?
Onder welke generatie valt de Hyundai Santa FE 2012?
Hoe controleer ik een specifieke Hyundai Santa FE uit 2012?
Check een specifieke Hyundai Santa FE 2012
Heb je een specifiek kenteken? Bekijk de volledige APK-historie en betrouwbaarheidsanalyse van een individuele Hyundai Santa FE 2012.